ترفندهایی با برنج : یک پیمانه برنج در کمد بگذارید و تاثیر شگفت انگیزش را ببینید

ترفندهایی با برنج : یک پیمانه برنج در کمد بگذارید و تاثیر شگفت انگیزش را ببینید

معجزه گذاشتن برنج در کمد را ببینید و با چند ترفند برنجی دیگر آشنا شوید.

همه ما دوست داریم با برنج غذاهای خوشمزه ای مثل لوبیاپلو یا ته چین درست کنیم. اما چندین ترفند آشپزخانه ای دیگر به جز طبخ غذا است که با برنج می توان انجام داد؛ کارهایی مثل خشک کردن تلفن همراه بعد از افتادن در آب. برخی از مردم یک کیسه برنج را در کابینت آشپزخانه خود می گذارند. امروز، می خواهیم شما را با یک ترفند دیگر با برنج آشنا کنیم که به کمد لباس های شما مربوط است. این یک ترفند خیلی عالی است.

جاذب

اگر شنیده باشید که قرار دادن تلفن هوشمند در کیسه برنج آن را از مرگ حتمی در زمان افتادن در آب نجات می دهد، حتما این را هم می دانید که ایده خواباندن گوشی در برنج به این علت موفق است که برنج خشک خاصیت جذب رطوبت را دارد. این اطلاعات خوبی است که باید داشته باشید زیرا کمدها می توانند همیشه با رطوبت مشکل داشته باشند. ممکن است خانه شما کمی نمناک یا در منطقه ای مرطوب باشد یا حتی شاید زمانی که لباس هایتان هنوز به طور کامل خشک نشده اند آنها را در کمد چیده باشید. رطوبتی که در لباس ها می ماند باعث می شود لباس بوی نا و کپک بگیرد که برای بدن هیچ کس اصلا خوب نیست. و البته، شاید دلتان بخواهد برای جلوگیری از کپک زدگی کمد ، هر طور شده جلوی رطوبت را بگیرید.

روغن اسانس

از آنجا که برنج رطوبت اتاق را جذب می کند می تواند به عنوان خوشبوکننده هم به کار رود. با افزودن چند قطره روغن اسانس مورد نظرتان به برنج باعث می شوید کمد شما بوی فوق العاده خوب و تازه ای بدهد. لازم نیست خوشبوکننده های گران قیمت بخرید یا اسانس های معطر آن چنانی. شما با این روش می توانید با قیمتی ارزان صاحب خوشبو کننده هوا شوید. بدین ترتیب، شما می توانید هر کاری  را که دلتان خواهد انجام دهید تا یک رایحه خوب برای گوشه و کنار اتاق خود پیدا کنید.

روش تهیه خوشبوکننده هوا

کاری که می توانید برای تهیه خوشبوکننده هوا با برنج انجام دهید این است:

برای تهیه خوشبوکننده به یک لیوان برنج (بهتر است برنج سفید باشد)، کمی اسانس خوشبوکننده، یک پیاله برای ریختن محتویات، یک تکه لباس و یک باند کشی نیاز دارید.

برنج را با ۱۵ تا ۲۰ قطره روغن در پیاله بریزید. یک پارچه قابل تنفس (مانند یک تکه از تی شرت قدیمی تان) بردارید و از آن برای پوشاندن پیاله استفاده کنید. سپس، با یک باند کشی پارچه را ببندید. پیاله برنج را در جایی در کمد خود که دور از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی باشد قرار دهید. بعد از چند ماه، شما  باید این خوشبوکننده خانگی را عوض کنید.

آیا می خواهید از برنج قهوه ای به جای برنج سفید استفاده کنید؟ برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید زودتر خراب می شود. بنابراین، شاید لازم باشد زودتر آن را با یک جدیدتر جایگزین کنید.

شما می توانید کارهای خیلی زیاد و شگفت انگیزی با برنج انجام دهید! آیا می خواهید بدانید چطور از برنج برای تعمیر گوشی موبایل آب خورده خود استفاده کنید؟ یا کنجکاوید که بدانید چطور می توانید با برنج موزهایی که قهوه ای شده اند را دوباره به رنگ زرد دربیاورید؟ در ادامه مطلب، به شما خواهیم گفت.

آسیب آب

برنج فقط به عنوان خوشبوکننده هوا عالی نیست بلکه می تواند گوشی شما را از غرق شدن نجات دهد. اگر به صورت اتفاقی گوشی تلفن همراه از دستتان به داخل توالت یا سینک افتاده است با روشی که در ادامه به شما می گوییم می توانید آن را نجات دهید.

برنج خشک آبی که به داخل گوشی نفوذ کرده است را جذب می کند. مهم است که تلفن موبایل خود را به مدت ۴۸ ساعت در یک ظرف یا کیسه ای که پر از برنج است قرار دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که سیم کارت و باتری را قبل از هر کاری از تلفن جدا کرده اید. این قطعات را روی یک پارچه ای که آب را خوب جذب می کند بگذارید تا خودشان خشک شوند.

نکته مهم این است: از سشوار اصلا برای خشک کردن تلفن استفاده نکنید. هوای داغ برای دستگاه موبایل کوچک شما مضر است و در واقع شما با این کار آب را به قسمت های دیگر گوشی سرایت می دهید و آسیب به موبایلتان را بیشتر می کنید.

موز قهوه ای

به نظر می رسد موزها خیلی زود و حتی قبل از این که شما متوجه شوید قهوه ای می شوند اما اشکالی ندارد زیرا معمولا هنوز هم قابل خوردن هستند با این که ظاهر خیلی خوشایندی ندارند. بسیاری از مردم موزهایی که قهوه ای می شوند را دور می اندازند اما نیازی به این کار نیست! با این ترفندی که به شما آموزش می دهیم رنگ آنها را از قهوه ای ناراحت به زرد خوشحال تغییر دهید!

مقداری برنج را در یک کیسه زیپ دار بریزید و موزها را به آنها اضافه کنید. کیسه را ببندید و مطمئن شوید که موزهای داخل آن کاملا با برنج پوشانده شده اند. حدود یک ساعت موزها را به حال خود در کیسه رها کنید. بعد از گذشت این زمان، سشوار خود را در بیاورید. موزها را از کیسه برنج خارج کنید و سپس با سشوار آن را باد بزنید. معجزه را خواهید دید زیرا موزها دوباره عین روز اول زرد می شوند.

این مطلب را هم بخوانید: چرا مصرف برنج باقی مانده از وعده های قبلی سلامت شما را به خطر می اندازد؟

منبع: houseandgarden
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود