پیش به سوی مرگ؛ ویدیو مربوط به شهردار سئول دقایقی قبل از خودکشی

پیش به سوی مرگ؛ ویدیو مربوط به شهردار سئول دقایقی قبل از خودکشی

خبر مفقود شدن و سپس خودکشی شهردار سئول در کره جنوبی اواخر هفته گذشته، بسیاری را در این کشور در بهت و حیرت فرو برد. روز گذشته ویدیویی از آخرین دقایق زندگی پارک وون سون، ۶۴ ساله که توسط دوربین های مدار بسته گرفته شده و شهردار سئول را لحظاتی قبل از مرگش نشان می دهد. در این تصاویر دیده می شود که سون با کلاه آبی، کت و شلوار آبی و در حالی که ماسک بر دهان زده به آرامی از میان کوچه های باریک گذشته و به سمت مکان خودکشی می رود. او سرش را در تمام این مدت پایین نگه داشته و یک کوله پشتی به پشت خود دارد.

خودکشی شهردار سئول

شهردار سئول در ادامه، کمی پس از ساعت ۱۰:۴۰ صبح روز پنج شنبه از محل اقامت خود در گاهوی دونگ خارج شده و به سوی مرگ قدم بر می دارد، در حالی که تمام ملاقات های آن روز خود را کنسل کرده است. آقای سون قبل از مرگ یادداشتی نوشته و در آن از خانواده اش عذرخواهی می کند. جنازه شهردار سئول صبح روز جمعه گذشته پیدا شد اما در یادداشت های قبل از مرگ هیچ اشاره ای به اتهامات جنسی که برایش دردسرساز شده بود نکرده است. نیروهای پلیس جنازه آقای سون را در کوهی در شمال سئول یافتند، بعد از آنکه هزاران نفر به مدت ۷ ساعت پس از مفقود شدنش به جست و جو در این منطقه پرداختند. یکی از افسران پلیس سئول ادعا کرده که جنازه شهردار این شهر در نزدیکی یک رستوران و تالار مهمانی روی تپه های شمال شهر پیدا شده است.

پارک در یک دستنوشته که با قلم مو و جوهر نوشته شده و روی میز کارش در محل اقامتش به جای گذاشته چنین نوشته است :«از همه عذرخواهی می کنم. از تمام کسانی که در طول عمرم با من بودند تشکر می کنم. از خانواده ام به شدت عذرخواهی می کنم، تنها کسانی که باعث شدم رنج بکشند». وی در ادامه تقاضا می کند که پس از مرگ جنازه اش سوزانده شده و خاکستر آن روی قبر والدینش ریخته شود. پارک بدون اینکه به اتهامات جنسی متوجه خود بپردازد نامه را با خداحافظی از همه به پایان می رساند. یکی از دستیاران شهردار سئول شب چهارشنبه با مراجعه به مقامات پلیس شهر سئول، آقای پارک را به سوء استفاده جنسی متهم کرده و ادعا کرده بود که این موضوع از سال ۲۰۱۷ آغاز شده است.

خودکشی شهردار سئول

وی از سال ۲۰۱۵ به عنوان دستیار شخصی شهردار سئول کار کرده و رییس خود را به «آزار و اذیت جنسی و رویکرد نامناسب در طول ساعات کار» متهم کرده بود. در یکی از این موارد، دستیار آقای پارک مدعی است که شهردار در اتاق خواب مجاور دفتر کارش اصرار به در آغوش گرفتن وی داشته است. وی همچنین ادعا می کند که آقای پارک پس از پایان ساعت کاری با استفاده از یک اپلیکیشن پیام رسان، «سلفی هایی از خود با لباس زیر و شرح هایی رکیک» برای وی فرستاده است. پلیس بلافاصله رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد اما مرگ شهردار سئول بدین معناست که این پرونده به شکل خودکار بسته خواهد شد.

خودکشی شهردار سئول

شهردار سئول بالاترین مقام سیاسی و اجرایی در کره جنوبی است که تاکنون به اذیت و آزار جنسی متهم می شود، کشوری مردسالار که جنبش #MeToo در آن تاکنون باعث سقوط چهره های مشهوری شده است. پارک سیاستمداری بود که بسیار از حقوق زنان در کشورش حمایت می کرد و طرح های زیادی در این زمینه با تلاش وی در دهه های گذشته در کره جنوبی به تصویب رسیده بود. از پارک وون سون به عنوان یکی از شانس های اصلی رییس جمهور کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ نام برده می شد. وی بالاترین مقام سیاسی کره جنوبی است که از سال ۲۰۰۹ تاکنون خودکشی می کند. سال ۲۰۰۹ بود که رییس جمهور سابق کره جنوبی، رو مون هیون بعد از شروع تحقیقات در مورد فساد، با پرت کردن خود از روی یک صخره به زندگی اش پایان داد.

بیشتر بخوانید: ۱۲ فیلم برتر سینمای کره جنوبی که از تماشای آن ها پشیمان نخواهید شد [قسمت دوم]

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود