جزییات کیفرخواست علیه معاون سابق امور زنان رئیس جمهور به اتهام فساد و فحشا

جزییات کیفرخواست علیه معاون سابق امور زنان رئیس جمهور به اتهام فساد و فحشا

دکتر شهیندخت مولاوردی ، معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با شکایت دستگاه های امنیتی و انتظامی کشور با ۳ اتهام در دادسرای فرهنگ و رسانه مجرم شناخته شده و کیفرخواست ایشان صادر و تحویل دادگاه گردید تا در زمان مقتضی، محاکمه معاون سابق رئیس جمهور آغاز شود.

شهیندخت مولاوردی متولد سال ۱۳۴۴ در خوی، دستیار رئیس‌جمهور دوازدهم در امور حقوق شهروندی است. وی پیش از این در دولت یازدهم به عنوان معاون امور زنان و خانوده رئیس‌جمهور فعالیت داشته و تا سال ۱۴۰۲ شمسی، نماینده رئیس جمهور است. 

دکتر شهیندخت مولاوردی ، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با رد صلاحیت مواجه شد و همچون دیگر اصلاح طلبان نامدار نامزد مجلس یازدهم، از فیلتر شورای نگهبان عبور نکرد. حسن روحانی، رئیس جمهور، چندی پیش، دکتر شهیندخت مولاوردی و دکتر اشرف بروجردی را به عنوان نمایندگان رئیس جمهور در شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده منصوب کرده بود.

صدور کیفرخواست برای معاون سابق رئیس جمهور و نماینده ویژه رئیس جمهور در شورای زنان و خانواده کشور، بازتاب های گسترده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشته است.

شهیندخت مولاوردی
توییت دکتر شهیندخدت مولاوردی درباره اعتراض به رد صلاحیت خود در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

سایت فارس نوشته که معاون جنجالی و پرحاشیه و سابق رئیس جمهور در امور زنان، با اتهاماتی چون فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدمس جمهوری اسلامی ایران طبق ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، تشویق به فساد و فحشا و فراهم کردن موجبات فساد و فحشا در کشور طبق ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی و انتشار اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده با هدف بر هم زدن امنیت ایران طبق ماده ۵۰۵ قانون مجازت اسلامی،مجرم شناخته شده است و ایشان باید پس از دریافت کیفرخواست، با حضور وکیل مدافع، به دادگاه برود.

مجازات مرتکبین جرائم مندرج در مواد ۵۰۵ و ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی تا ۱۰ سال حبس در نظر گرفته شده است.

در صورتی که دادگاه دکتر شهیندخت مولاوردی در تابستان امسال برگزار شود، پس از دادگاه اکبر طبری (معاون سابق حوزه ریاست قوه قضاییه) و روح الله زم (گرداننده سایت آمدنیوز) و عباس ایروانی (سلطان قطعه سازان)، چهارمین دادگاه مهم و خبرساز کشور در نیمه نخست سال جهش تولید خواهد بود.

شهیندخت مولاوردی قبلا گفته بود که بزرگترین شکستش در دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که با وجود تلاشهای بسیار، او و همکارانش نتوانستند حتی یک لایحه برای زنان به مجلس ببرند. شهیندخت مولاوردی، دبیرکل جمعیت دفاع از حقوق بشر زنان نیز محسوب می شود.

واکنش شهیندخت مولاوردی به صدور کیفرخواست

در پی انتشار اخباری درباره صدور کیفرخواست علیه شهیندخت مولاوردی معاون سابق رئیس جمهور در اموز زنان و نماینده رئیس جمهور در شورای فرهنگی زنان و خانواده، ایشان در کانال تلگرامی خود به این موضوع واکنش نشان داد و خطاب به رئیس قوه قضاییه (ابراهیم رئیسی) نوشت:

✍️آقای رییسی، از ما گذشت؛ نگذارید این شیوه های غلط به رویه و قاعده تبدیل شود!

امروز بشدت درگیرودار پیدا کردن داروی مادرم بودم که بواسطه تحریمها مدتی است نایاب شده و ناگهان با پیام ها و‌ تماس های مکرر خبرنگاران متوجه شدم رسانه هایی خاص پایکوبان و شادان خبر از صدور کیفرخواستی توسط دادسرای فرهنگ و رسانه داده اند، بدون آنکه قبلا کیفرخواست به متهم ابلاغ شده باشد!

به عنوان یک حقوق خوان متعجب و متاسفم از این‌ شیوه های غلطی که می رود تا به رویه و قاعده تبدیل شود!

کجای دنیا با متهم چنین می کنند؟ و کجای قانون اساسی و قوانین آیین دادرسی کیفری و مدنی ما چنین اجازه ای را می دهند که کانال های زرد و اقماری وابسته و‌ منتسب به یک نهاد نظامی قبل از متهم به محتویات پرونده هایی که ساخته و پرداخته شده و سپس به مفاد کیفرخواست دسترسی داشته و اقدام به خبرسازی و نشر آن کنند؟!

آقای رییسی! در اثنای بازپرسی ها در دادسرای فرهنگ و رسانه به شما پیام دادم که آیا در جریانید در این ‌دادسرا چه می گذرد و ر‌ویه های سابق کماکان ادامه حیات می دهد؟!و هنوز جولانگاه چه کسانی است؟! اما دریغ و درد! آنچه البته به جایی نرسد فریاد است..

شهیندخت مولاوردی
شهیندخت مولاوردی در کنار دکتر جنیدی و دکتر ابتکار در نخستین جلسه هیات دولت دوازدهم

شهیندخت مولاوردی، دستیار سابق رئیس جمهور در امور شهروندی گفته هنوز هیچ کیفرخواستی به من ابلاغ نشده است. کانال‌های مختلفی درباره صدور کیفرخواست برای من خبر داده‌اند که من خودم هم این موضوع را از طریق کانال‌ها متوجه شدم، اما هنوز هیچ کیفرخواستی به من و وکیلم ابلاغ نشده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حامد آبان ۱۶, ۱۴۰۰

    وقتی زیادی دور و بر کفتار ها بپلکی و مردار خواری کنی بلخره یه روزه خودتم پاره پاره میکنن. انقدر از مردم دور شدن که الان خودی هاشونم دور میندازن. خیلی دور نیست که تک تکشون به این سرنوشت برسن.