روش کندن زگیل های کوچک در خانه ؛ بدون درد و بدون نیاز به جراحی

روش کندن زگیل های کوچک در خانه ؛ بدون درد و بدون نیاز به جراحی

کندن زگیل های کوچک پوستی می تواند خیلی راحت از آن چیزی باشد که تصورش را می کنید!

خجالت نکشید! شما تنها نیستید… خیلی از مردم در قسمتی از بدنشان زگیل دارند یا ممکن است در دوره ای از زندگی شان زگیل داشته و حالا دیگر ندارند. زگیل ها به علت ویروس ایجاد می شوند و بیشتر اوقات در دست یا پا هستند اما ممکن است در مناطق مختلف بدن نیز ظاهر شوند. با این که زگیل ها عارضه های پوستی بی ضرر و بدون دردی هستند و بیشتر آنها ممکن است بعد از مدتی خود به خود از بین بروند اما می توانند گاهی آزاردهنده باشند.

بیشتر مردم برای کندن زگیل ها به مطلب پزشک و جراح عمومی مراجعه می کنند اما آیا می دانستید خودتان هم می توانید آنها را خیلی راحت از بدنتان جدا کنید؟ این کار یک ترفند خاص دارد که به شما کمک می کند بدون درد و به طور کامل بدون صرف وقت زیاد از شر زگیل های زشت دست و پای خود راحت شوید. پس ، دیگر لازم نیست برای کندن زگیل از پزشک خود وقت بگیرید و هزینه های گزاف جراحی یا فریز زگیل را بپردازید.

زگیل های کوچک

زگیل ها گاهی ممکن است خیلی آزاردهنده باشند. با اینکه زگیل ها معمولا بی ضرر هستند و در بیشتر افراد طی یک سال از بین می روند اما قطعا شما را در این مدت آزار می دهند. آزار دادن زگیل ها وقتی بیشتر است که در کف پا باشد. در این حالت، زگیل ها بسیار دردناک هستند؛ مخصوصا وقتی که می خواهید مدام روی آنها راه بروید.

علاوه بر این، زگیل ظاهر خیلی زیبایی ندارد و خیلی از مردم از آنها خجالت می کشند؛ مخصوصا اگر در جایی باشد که بسیار مشهود و در معرض دید است. خوشبختانه، یک ترفند ساده وجود دارد که ممکن است شما با استفاده از آن بتوانید به طور کامل از شر زگیل های خود بدون هیچ دردی راحت شوید.

روش کندن زگیل بدون درد

همان طور که گفتیم خیلی راحت می شود زگیل های کوچک را بدون درد از جا کند. تنها چیزی که لازم دارید یک تکه نوار چسب کوچک، کمی آب و یک سنگ پا است.

  1. مقداری نوار چسب بردارید و آن را روی زگیل بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که روی آن را کامل پوشانده اید؛ یعنی حدود یک سانتی متر از هر طرف زگیل.
  2. حالا، بگذارید نوار چسب به مدت شش روز به همان حالت روی زگیل شما بچسبد؛ حواستان باشد که به آن دست نزنید.
  3. بعد از ۶ روز، شما می توانید نوار چسب را جدا کنید.
  4. در مرحله بعد، یک ظرف آب گرم بیاورید و زگیل خود را هر جای بدنتان که هست حدود ۵ دقیقه در آب گرم بخیسانید.
  5. سپس، سنگ پا را بردارید و روی زگیل مالش دهید. از آنجا که آب تا کنون توانسته پوست را بخیساند، شما می توانید به راحتی و بدون هیچ دردی زگیل را از بین ببرید.

این ترفند خیلی ساده بود! این طور نیست؟

به شما پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را هم بخوانید:

آیا می‌دانید زگیل تناسلی چیست و چه تبعاتی برای فرد بدنبال دارد؟

همه چیز درباره زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، لیزر زگیل تناسلی و کرایوتراپی

با بیماری های پوستی شایع در باشگاه های ورزشی آشنا شوید

منبع: tips-and-tricks
بدون نظر

ورود