خودرو کمیاب و ۲ میلیون دلاری فراری در جریان تست رانندگی دچار سانحه شد + ویدیو

خودرو کمیاب و ۲ میلیون دلاری فراری در جریان تست رانندگی دچار سانحه شد + ویدیو

یک خودرو فراری بسیار گران قیمت و نادر در جریان یک تست رانندگی در استرالیا از جاده خارج شده و به شدت آسیب دید. این خودرو فراری F40 با سرعتی بیش از ۲۰۰ مایل بر ساعت پس از خروج از جاده باعث تخریب چندین تابلو راهنما و درخت در نزدیکی کانونگرا، کویینزلند شد. این خودرو دارای موتور توربوشارژ دوقلو در حال تست رانندگی بوده و از پلاک موقت استفاده می کرد که دچار سانحه شد. در کمال ناباوری، سرنشینان این خودرو کمیاب و گرانقیمت هیچ آسیبی ندیده اما راننده به دلیل از دست دادن کنترل خودرو جریمه شد. راننده بدشانس کنترل خودرو ۱.۳ میلیون پوندی را در جریان یک جاده روستایی از دست داده و به شدت با موانع اطراف جاده برخورد کرد.

فراری F40

فراری F40

فراری F40

فراری F40

در تصاویری که از این حادثه منتشر شده می توان صدمات قابل توجه وارد شده به فراری F40 را دید که بال عقبی خاص این خودرو و نماد برند فراری به دو نیم تقسیم شدهاست. همچنین می توان آسیب های دیگری را به بال های جلوی خودرو دید. پلیس گلد کوست در این باره چنین گفته است: «کاملاً جمع شده است… این یک اشتباه بسیار پرهزینه است. او در حال رانندگی بود و ناگهان کنترل را از دست داد».  خودرو F40 فراری در عرض کمتر از ۳.۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند و موتور آن توان تولید نزدیک به ۵۰۰ اسب بخار نیرو را دارد، خودرویی که در دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ بسیار پرطرفدار بود.

این خودرو برای چهلمین سالگرد تاسیس برند فراری طراحی شده و در زمان خود گرانقیمت ترین و پرقدرت ترین خودرو جهان به شمار می آمد. در ابتدا تنها ۴۰۰ دستگاه از این خودرو ساخته شد اما بعدها تعداد آن ها به ۱,۳۱۵ دستگاه افزایش یافت و نایجل منسل افسانه ای فرمول یک نیز یکی از علاقمندان به این خودرو و دارندگان آن بود.

فراری F40

فراری F40

فراری F40

اکنون نمونه های خاص این خودرو ممکن است تا چند میلیون پوند نیز در حراجی ها به فروش برسد. اوایل سال جاری یک دستگاه دیگر از این نوع خودرو در خیابان های مونت کارلو آتش گرفت.

بیشتر بخوانید: کمپانی فراری حق مالکیت برند گرانقیمت ترین خودرو کلاسیک جهان را از دست داد

پیدا شدن ماشین فراری F40 یک میلیون دلاری پسر صدام حسین در اربیل

منبع: thesun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود