محمود موسوی مجد ، جاسوس سازمان سیا و موساد اعدام شد + فیلم اعترافات

محمود موسوی مجد ، جاسوس سازمان سیا و موساد اعدام شد + فیلم اعترافات

محمود موسوی مجد که به جاسوسی برای سازمان های سیا و موساد متهم شده و محکوم شده بود، صبح امروز اعدام شد. موسوی مجد متهم بود که در قالب همکاری با نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در سوریه، اطلاعات حیاتی در مورد فعالیت های نظامی را در قبال دریافت پول به سازمان های اطلاعاتی مذکور فروخته است. اواخر خرداد امسال بود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، از دستگیری فردی به نام سید محمود موسوی مجد فرزند سیدکاظم خبر داد که به سرویس های اطلاعاتی موساد و سیا وصل شده و در قبال دریافت پول، اطلاعاتی امنیتی را جمع آوری و در اختیار آن ها قرار داده بود.

محمود موسوی مجد اعدام شد

به گفته سخنگوی قوه قضاییه، یکی از اتهامات موسوی مجد افشای محلل تردد و اسکان شهید قاسم سلیمانی و دیگر فرماندهان نظامی ایران در دوره های مختلف بود. بعدها مشخص شد که محمود موسوی مجد یک سال پیش تر دستگیر شده و ارتباط مستقیمی با شهادت سردار سلیمانی نداشته است. لازم به ذکر است که خانواده موسوی مجد سال ها پیش به سوریه نقل مکان کرده و شخص وی در قالب نیروهای تدارکاتی و راننده وارد نیروهای سپاه قدس شده بود. در ویدیویی که ساعاتی پیش از اعدام از صدا و سیما در مورد موسوی مجد منتشر شد وی دلیل جاسوسی برای سیا و موساد را دریافت پول اعلام کرده و تصاویری از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی توسط وی و همچنین حضور در کاباره ها دیده می شود. او در اعترافاتش می گوید که میل به داشتن زندگی لاکچری او را به سمت شبکه های جاسوسی غربی سوق داده بود.

بر اساس گزارش ها، موسوی مجد به واسطه تاجر بودن پدرش در دهه هفتاد به سوریه رفته و تسلطش به زبان های عربی و انگلیسی باعث می شود که در شرکتی مرتبط با ایران به عنوان مترجم مشغول به کار شده و پس از بازگشت خانواده اش به ایران در جریان جنگ سوریه، همچنان در این کشور باقی بماند. تسلط به زبان عربی و آشنایی اش با جغرافیای سوریه باعث می شود که موسوی مجد بتواند به نیروهای مستشاری ایران در سوریه نزدیک شود و در قالب مترجم به اطلاعات حساس دست پیدا کند.

او در ابتدا با سازمان سیا ارتباط برقرار کرده و پس از شناسایی شدن فعالیت هایش، به سراغ موساد می رود. وی در نهایت در ۱۸ مهر ماه ۹۷ توسط نیروهای حزب الله دستگیر و به مقامات ایرانی تحویل داده می شود. سید محمود موسوی مجد در ۳ شهریور ۹۸ به اعدام محکوم شده و پس از تایید این رأی توسط دیوان عالی کشور، صبح امروز دوشنبه سی ام تیر ۹۹ به دار مجازات آویخته می شود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود