در تمام عمرتان ، چسب زخم را اشتباه می بستید! روش صحیح بستن چسب زخم را ببینید

در تمام عمرتان ، چسب زخم را اشتباه می بستید! روش صحیح بستن چسب زخم را ببینید

آیا می دانستید همیشه چسب زخم را اشتباه می چسباندید؟ با روش صحیح بستن چسب زخم آشنا شوید. دو روش برای بستن چسب زخم وجود دارد.

زمان هایی در زندگی وجود دارد که ما خیلی بیشتر از قبل، از چسب زخم استفاده می کنیم؛ مخصوصا وقتی که در خانه بچه کوچک داریم و به سنی می رسند که تقریبا هر روز خودشان را به نوعی زخمی می کنند.

یکی از جاهایی که بیشتر آسیب زده می شود و نیاز به چسب زخم دارد انگشت است. البته خیلی تعجب آور نیست زیرا این اتفاقات هنگام آشپزی کردن، تکه کردن و خرد کردن مواد غذایی با چاقو یا رنده رخ می دهد. آیا فکر می کنید تا به حال از چسب زخم درست استفاده می کردید و آن را به روش صحیح به دور انگشت خود می بستید؟ خیر!

روش غلط بستن چسب زخم

وقتی اتفاقی برای انگشتان ما در آشپزخانه می افتد فورا به چسب زخم نیاز داریم؛ مثلا هنگامی که انگشت خود را می بریم، چسب زخم را سریع از بسته در می آورید و روی انگشت می چسبانید.

در لحظات اول، به نظر خوب می رسد اما بعد از چند دقیقه ممکن است متوجه شوید که چسب پوست شما را تحریک می کند و شما نمی توانید چسب را به مدت طولانی سر جای خودش نگه دارید. چرا این اتفاق می افتد؟ توضیح آن ساده است: ما در تمام زندگی خود هرگز چسب زخم را درست روی انگشت نچسباندیم. دو روش برای بستن چسب زخم روی انگشت وجود دارد.

روش صحیح بستن چسب زخم:

مهم نیست چقدر بادقت چسب زخم را دور انگشتی که بریده شده می چسبانید. بالاخره در اغلب موارد طی چند دقیقه چسب زخم از روی انگشت شما کنده می شود.

چسب زخم عمر کوتاهی دارد؛ مخصوصا در کودکان کم سن و سالی که علاقه دارند با آن ور بروند. حالا با این مشکل چه می کنید؟ پاسخ ساده است: چسب زخم را درست به دور انگشت خود ببندید. دو روش صحیح برای بستن چسب زخم وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید:

روش اول: روی نوک انگشت

شاید نوک انگشت یکی از سخت ترین مکان های ممکن برای بانداژ و بستن چسب زخم باشد. وقتی یک چسب زخم را از بسته بیرون می آورید و دور نوک انگشت خود می پیچید، خیلی زود متوجه می شوید که شکل چسب زخم به انگشت شما اجازه تکان خوردن نمی دهد.

راه حل چیست؟ قبل از بستن چسب زخم، با استفاده از یک قیچی یک برش در امتداد طول چسب، یعنی قسمت چسبناک، از هر دو طرف بزنید. سپس، گاز استریل چسب را روی زخم بگذارید و به صورت ضربدری یا متقاطع نوارهای چسبناک برش خورده را روی انگشت بچسبانید.

روش دوم: بانداژ انگشت

در روش دوم، چسب زخم دوباره به همان شیوه اول برش می خورد. اما این روش برای زخم هایی است که روی نوک انگشت نیستند بلکه روی خود انگشت هستند. در این روش، باید گاز را روی زخم بگذارید و نوارها را روی همدیگر تا کنید. در این حالت است که چسب زخم کار خود را بهتر انجام می دهد و مدت زمان بیشتری روی انگشت شما باقی می ماند.

به شما پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

۱۰ روش طبیعی برای درمان زخم های بدن

آموزش کشیدن بخیه در منزل + عکس

منبع: tips-and-tricks
۳ نظر

ورود

 • fazmetr مرداد ۴, ۱۳۹۹

  اگه قرار بود اونجوری بسته بشه چرا تولید کننده خودش از وسط چاک نداده چسبارو ؟

  • سیما مرداد ۴, ۱۳۹۹

   خب معلومه‌‌‌‌….. چون ممکنه چسب زخم برای جاهای دیگه بدن استفاده شه . اما این ترفند برای انگشته که خیلی خوب جواب میده. من امتحان کردم

  • علی اسفند ۲۶, ۱۴۰۱

   موافقم