افتتاح اولین فروشگاه بزرگ ایرانی در کاراکاس ونزوئلا ؛ «مگاسیس» با «اتکا» آمد

افتتاح اولین فروشگاه بزرگ ایرانی در کاراکاس ونزوئلا ؛ «مگاسیس» با «اتکا» آمد

مگاسیس (Megasis) نام اولین فروشگاه بزرگ ایرانی در کاراکاس، پایتخت کشور ونزوئلا است که ۸ مرداد ۹۹ با حضور سفیر ایران در ونزوئلا و مقامات دو کشور، افتتاح شد. این نخستین فروشگاه بزرگ فروش محصولات ایرانی در امریکای لاتین است که راه را برای صادرات محصولات ایرانی به ونزوئلا و آمریکای لاتین هموار می کند.

بلومبرگ آمریکا ساعاتی پیش گزارش داد که این فروشگاه بزرگ ایرانی، تحت پروتکل های مقابله با ویروس کووید ۱۹ (Covid-Proof) افتتاح شده است و حضور تجاری شرکت‌های ایرانی را گسترش میدهد.

طبق اعلام سایت الاوسط، مگاسیس توسط تاجر ایرانی، عیسی رضایی که بیش از ۷۰۰ سوپرمارکت بزرگ در ایران راه اندازی کرده، مدیریت می شود.گفته شده که این فروشگاه بزرگ، ۱۰۰ کارمند داشته و ۴۰۰ فرصت شغلی غیر مستقیم نیز در پایتخت این کشور ایجاد می کند. فروشگاه مگاسیس بین فروشگاه های بزرگی چون Home Depot و Costco واقع شده است.

عیسی رضایی که مدیریت فروشگاه بزرگ مگاسیس ایران در کاراکاس را بر عهده دارد، مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره موسسه اعتباری کوثر بود. وی، کارشناس حسابداری و کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی است.

مدیرعامل شرکت اتکا که از شرکت های وابسته به نیروهای مسلح است، از تداوم همکاری های اقتصادی ایران و ونزوئلا در وضعیت تروریسم اقتصادی امریکا در آینده گفت. در فروشگاه بزرگ ایرانی مگاسیس که در زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع احداث شده است، ۲۵۰۰ قلم کالا از صدها تولید کننده ایرانی و ۱۰۰۰ قلم کالا از تولید کنندگان ونزوئلایی به فروش می رسد.

مگاسیس

تصویری از مراسم افتتاحیه فروشگاه مگاسیس

مگاسیس

تصویری از فروشگاه بزرگ مگاسیس که اولین فروشگاه عرضه محصولات ایرانی در کاراکاس است

مگاسیس

بازتاب افتتاح مگاسیس ایران در کاراکاس ونزوئلا در اینستاگرام

مگاسیس

تصویر بنرهای تبلیغاتی شهری مگاسیس در کاراکاس ونزوئلا

مگاسیس

تصویر محوطه و سر در فروشگاه مگاسیس ایران در کاراکاس ونزوئلا

محصولات غذایی، بهداشتی، آشامیدنی، لوازم خانگی و پوشاک ساخت شرکت ها و تولید کنندگان ایرانی ظرف چند ماه اخیر از بندرعباس از طریق خطوط کشتیرانی ایران، رهسپار ونزوئلا شدند تا در نمایشگاه دائمی عرضه محصولات ایرانی، حضور پیدا کنند. ایران چند ماه پیش نیز ۵ فروند نفتکش حامل فراورده های نفتی به ونزوئلا صادر کرده بود.

محصولات برخی از برندهای شرکت های بورسی ایران نیز در بین محموله های اعزامی شرکت اتکا به فروشگاه مگاسیس ایران در ونزوئلا قرار دارد. بعضی از کاربران ونزوئلایی و مشتریان مگاسیس در اینستاگرام، از اینکه برخی از محصولات ایرانی با لیبل فارسی و بعضی با انگلیسی و بدون زبان اسپانیولی عرضه شده اند، ابراز تعجب کردند. برای اطلاع از نظرات مشتریان مگاسیس و تصاویر آن، به هشتگ #megasis در اینستاگرام مراجعه کنید.

به نظر می رسد کالاهای ایرانی که در کاراکاس به فروش می رسد، توسط شرکت اتکا از تولید کنندگان ایرانی به صورت ریالی خریداری شده و به این کشور صادر شده است. اینکه چگونه شرکت اتکا پول حاصل از فروش اجناس را در این خرده فروشی بزرگ دریافت می‌کند، پرسشی است که باید منتظر اطلاع رسانی های تکمیلی درباره آن باشیم.

۲ نظر

ورود