ترفند : چگونه خراش یا خط و خش عینک آفتابی را برطرف کنیم؟

با روش رفع خط و خش عینک، سر خوردن عینک و شل بودن لولای دسته عینک آشنا شوید

ترفند : چگونه خراش یا خط و خش عینک آفتابی را برطرف کنیم؟

شما می توانید خودتان در منزل به راحتی خط و خش عینک آفتابی خود را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید و به طور کل آنها را ناپدید کنید.

در این روزهای گرم و آفتابی تابستانی، هیچ چیز به اندازه عینک آفتابی با شیشه زشت خراشیده یا خط و خش دار آزار دهنده نیست. با این وجود ، همان عینک های خط و خش دار هم برای بیرون رفتن از خانه و قرار گرفتن در معرض آفتاب سوزان و کورکننده بسیار ضروری هستند.

اما کمی دست نگه دارید! لازم نیست با خراش برداشتن شیشه عینک فورا اقدام به خرید یک عینک آفتابی جدید کنید؛ آن هم با قیمت های سرسام آور این روزها که از شنیدنشان گوشتان سوت می کشد. شما به راحتی می توانید عینک قدیمی خود را با کمک یک وسیله ساده که در دستشویی یا حمام خانه هم پیدا می کنید مثل روز اول صحیح و سالم کنید تا دیگر خراشی روی آن نبینید.

به نظر شما چه چیزی در دستشویی یا حمام خانه شما می تواند وجود داشته باشد که مهمترین وسیله برای رفع خراش از عینک آفتابی شما به شمار برود؟

پاسخ: خمیر دندان!

ما می دانیم که این ترفند واقعا عجیب به نظر می رسد ، اما خمیردندان یک محصول معجزه آسا است که برای از بین بردن خراش زشت روی عینک آفتابی خود به آن نیاز دارید.

منتها برای رفع خط و خش استفاده از خمیر دندانی که فاقد سفیدکننده، ژل یا مواد جرمگیر تمیزکننده باشد حائز اهمیت است. فارغ از آن، شما به یک پارچه میکروفیبر و یک کاسه کوچک با آب ولرم نیز نیاز دارید. قبل از هر چیز ، اطمینان حاصل کنید که عینک آفتابی شما در این کاسه جای می گیرد.

روش از بین بردن خط و خش روی شیشه عینک آفتابی

  1. ابتدا، مطمئن شوید که لنزها را با پارچه میکروفیبر کاملاً تمیز کرده اید.
  2. کمی خمیردندان (تقریبا به اندازه یک نخود) روی انگشت خود فشار دهید. حال خمیردندان را روی قسمت بیرونی یکی از لنزها بگذارید و به مدت حدود پنج دقیقه، روی شیشه بمالید.
  3. این روند را برای لنزهای دیگر هم تکرار کنید.
  4. در مرحله بعد ، عینک آفتابی را درون کاسه آب ولرم قرار دهید.
  5. بقایای خمیر دندان را به طور کامل بشویید.
  6. عینک را با پارچه میکروفیبر خشک کنید.

حالا وقتش رسیده که به لنزها نگاهی بیندازید تا متوجه شوید اثری از خط و خش روی آن نمی بینید و همه خراش های زشت محو شده اند.

در ادامه این مطلب روزیاتو، با دو ترفند جالب دیگر در مورد عینک آفتابی آشنا خواهید شد. با روزیاتو همراه باشید.

روش رفع سر خوردن عینک

ما یقین داریم که همه با این مشکل آشنا هستند. یک روز تابستانی عالی در پیش دارید و عینک آفتابی عالی و شیک خود را روی چشم گذاشته اید که اتفاقا خیلی هم به شما می آید و باکلاس تر شده اید. اما متأسفانه ، مجبور هستید که عینک آفتابی را مجدداً به بینی خود فشار دهید زیرا مدام سر می خورد و هر بار که سر جایش بر می گردانید، دوباره باید همین کار را تکرار کنید. راه حل این مشکل بسیار آسان است و حتی ممکن است شما هم اکنون آن را داشته باشید!

تمام آنچه شما برای رفع مشکل سر خوردن عینک آفتابی از روی چشم خود نیاز دارید مقداری پرایمر سایه چشم است. اگر چنین چیزی را ندارید یا در کیف لوازم آرایش شما پیدا نمی شود، می توانید آن را به راحتی از هر داروخانه ای تهیه کنید. کمی پرایمر را بر روی نقطه ای از بینی خود بمالید که معمولاً عینک آفتابی شما در آنجا قرار دارد. به همین راحتی، خودتان یک لایه غیرلغزنده کامل روی بینی ایجاد کرده اید!

روش رفع شل بودن لولای دسته عینک

یک نکته دیگر: اگر دسته عینک شما کمی شل است و لق می زند، ممکن است از روی صورت شما جدا شود. شما می توانید کمی برق ناخن که بی رنگ و شفاف است روی لولای دسته عینک بریزید. فوراً مشاهده خواهید کرد که لولا سفت می شود و دیگر لق نمی زند.

آیا می خواهید بدانید که خمیر دندان علاوه بر از بین بردن خراش عینک آفتابی، چه کارهای دیگری می تواند انجام دهد؟ توصیه می کنیم مطلب با ۱۲ استفاده غیرمعمول و کاربردی خمیر دندان در زندگی روزمره آشنا شوید را حتما بخوانید.

به شما پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

۱۰ تصور رایج و اشتباه در مورد عینک های آفتابی که به چشم های تان آسیب می رسانند

چگونه با توجه به فرم صورت مان مناسب ترین عینک طبی را خریداری کنیم؟

چگونه در عرض ۵ دقیقه قاب عینک بسازیم؟ [تماشا کنید]

راهنمای جامع خرید عینک؛ کدام گزینه مناسب صورت شماست؟

۷ نشانه ای که به شما یادآوری می کنند باید در مورد شماره عینک تان تجدید نظر کنید

منبع: tips-and-tricks
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود