لبنان در اندوه بیروت : عکس هایی دیده نشده از پیامدهای انفجار بندر بیروت

لبنان در اندوه بیروت : عکس هایی دیده نشده از پیامدهای انفجار بندر بیروت

حدود یک هفته از دو انفجار بندر بیروت در لبنان می گذرد؛ واقعه ای هولناک که این شهر بندری را به طرز وحشتناکی لرزاند. در اثر این رخداد، بیش از یکصد نفر کشته و چندین هزار نفر مجروح شدند، ساختمان های زیادی لرزیدند و فرو ریختند و دودهای عظیمی سر به فلک کشید.

رسانه های لبنانی پس از این انفجارهای گسترده ، تصاویری از افراد به دام افتاده در زیر آوار را منتشر کردند؛ مجروحانی که برخی از آنها در حال خونریزی شدید بودند.

امدادگران پس از انجام تحقیقات ، به جست و جوی بازماندگان انفجار پرداختند؛ آنهایی که بستگانشان نگران و پریشان در پی مفقودین خود در میان آوار بندر بیروت بودند.

دفتر حقوق بشر ایالات متحده آمریکا خواستار تحقیقات مستقل درباره این انفجار مرگبار شد و اصرار دارد که صدای قربانیان این فاجعه باید شنیده شود.

تیم های امداد و نجات روز جمعه ، تقریباً سه روز پس از انفجار گسترده ، هنوز در موجی از ویرانی در پایتخت لبنان به جست و جوی آوار بندر بیروت بودند تا اجساد صدها نفر کشته و هزاران نفر زخمی را بیرون بکشند.

آمار مجروحان و کشته شدگان

به گفته وزارت بهداشت لبنان، در اثر این انفجار ، دست کم ۱۳۷ نفر کشته و بیش از ۵ هزار نفر زخمی شدند. گمان می رود دلیل این انفجار وجود ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم ذخیره شده در یک انبار باشد. این انفجار و موج شوک آن در روز چهارم آگوست ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و منطقه بندری بیروت را ویران کرد.

شدن انفجار به حدی بود که پایتخت لبنان رخدادی شبیه به زلزله را تجربه کرد: هزاران نفر از مردم بی خانمان شدند و هزاران نفر دیگر در بیمارستان های شلوغ تحت معالجه قرار گرفتند.

انفجار عظیم و سهمگین سه شنبه هفته گذشته در بیروت به دل خانه ها نفوذ کرد، درها و پنجره ها را منفجر کرد، کمد ها و کتابخانه را واژگون ، قفسه ها ، لامپ ها و هر چیزی که در خانه ها بود را به هوا فرستاد. در عرض چند ثانیه غم انگیز ، بیش از یک چهارم میلیون نفر از ساکنان پایتخت لبنان با خانه هایی مانده اند که دیگر قادر به زندگی در آنها نیستند. آن طور که تخمین زده شده است حدود ۶،۲۰۰ ساختمان آسیب دیده است.

آن چه در ادامه مشاهده می کنید، تصاویر کمتر دیده شده ای از خسارات گسترده وارده به بندر بیروت ، یک روز پس از آن انفجارهای ویرانگر ، جمع آوری شده است. با روزیاتو همراه باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

نزدیک ترین تصاویر گرفته شده از انفجار بندر بیروت توسط یک زوج لبنانی + ویدیو

انفجار بیروت ؛ راز رها شدن ۶ ساله کشتی حامل محموله نیترات آمونیوم در لبنان چه بود؟

آخرالزمان در لبنان؛ تصاویر و ویدیوهای هولناک از انفجار بندر بیروت

آخرین تحولات لبنان: تسخیر وزارتخانه توسط نظامیان بازنشسته و کشته شدن یک پلیس

منبع: theatlantic ، avax
یک نظر

ورود

  • محمد مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

    همون سناریو تکراری ناکارآمدی دولتمردان لیبرال در زمینه اقتصاد خیزش اعتراضات بعد حادثه ،ورود مکرون ….تکرار تاریخ لیبی و سوریه اما اینجا ی سد محکم ب نام حذب الله دارن و البته مردم با سواد تر تو زمینه رسانه