تعویق کنکور سراسری به دو دلیل توسط وزرای علوم و بهداشت تایید شد

تعویق کنکور سراسری به دو دلیل توسط وزرای علوم و بهداشت تایید شد

این روزها بحث کنکور و برگزار شدن یا نشدن آن در تاریخ تعیین شده یکی از بحث های اصلی فضای آموزشی کشور است. در شرایطی که آمار قربانیان کرونا در کشور سه رقمی است، بسیاری برگزاری کنکور را به مسلخ بردن تعداد زیادی از جوانان کشور و ایجاد ضیافتی برای ویروس کرونا می دانند اما برخی دیگر بر برگزاری آن تاکید دارند و بسیاری مافیای کنکور را خواهان اصلی برگزاری آزمون ورود به دانشگاه می دانند. علیرغم کش و قوس های فراوان بالاخره وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که کنکور سراسری به دلیل افزایش فاصله گذاری اجتماعی و بسته بندی جدید دفترچه های کنکور بر اساس حوزه های جدید به تعویق خواهد افتاد.

تعویق کنکور سراسری

منصور غلامی اواخر روز دوشنبه با تایید خبر تعویق کنکور که از قبل توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده بود تصریح کرد: « سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا وزیر بهداشت است و در این زمینه تصمیمات مرتبط را به دلیل عضویت در ستاد ملی مقابله با کرونا باید مطرح کندو افزایش فاصله گذاری اجتماعی از یک متر و ۶۰ سانت به ۲ متر یکی از دلایل اصلی تعویق کنکور سراسری است و سازمان سنجش برای اعمال این فاصله گذاری نیازمند وقت بیشتری است».

تعویق کنکور سراسری

وزیر علوم دلیل دیگر به تعویق افتادن کنکور امسال را چنین بیان کرد: «به دلیل افزایش حوزه های کنکور سراسری، دفترچه سئوالات باید در قرنطینه باز و دوباره بر اساس حوزه های جدید بسته شود که سازمان سنجش در این فاصله قادر به انجام چنین کاری نبود».

تعویق کنکور سراسری

وی در ادامه گفته است که پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه کنکور است و نتیجه نهایی بررسی ها روز شنبه هفته آینده اعلام خواهد شد. دکتر نمکی وزیر بهداشت نیز اعلام کرده که موضوع تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح خواهد شد. در کنکور سراسر سال ۱۳۹۹ بیش از ۱,۳۹۳,۰۳۱ داوطلب بوده و قرار بود این آزمون طی روزهای ۲۹ مرداد تا اول شهریور در سه هزار حوزه برگزار شود.

بیشتر بخوانید: افشاگری نماینده مجلس در مورد مافیای هشت هزار میلیارد تومانی کنکور + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Ali مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

    واقعا چه قدر طنز جالبی شده وضعیت ایران که امشب وزیر بهداشت در اخبار سراسری از خبر قطعی تاخیر کنکور سخن می گوید و ۱ ساعت بعد آن دوباره تکذیب می شود که تاریخ قبل خواهد بود .
    شنیده بودیم جنگ روانی خیلی زیاد شده مثلا آمریکا چند ساله به شدت فراوانی داره روی جنگ روانی کار میکنه ولی دیگه خودی به خودی ندیده بودیم
    این بچه های خیلی گناه دارن با روح و روانشون بازی نکنید خواهشا