هر آنچه که باید در مورد گروه موسیقی کره ای پنتاگون و اعضای آن بدانید

هر آنچه که باید در مورد گروه موسیقی کره ای پنتاگون و اعضای آن بدانید

گروه موسیقی پنتاگون با املای PENTAGON که به شکل اختصاری PTG نیز شناخته می شود یک گروه موسیقی کره ای است که در سال ۲۰۱۶ شکل گرفته و از ۹ عضو تشکیل شده که عبارتند از: جینهو، هوی، هونگ سئوک، شین وون، یئو وان، یان آن، یوتو، کینو و وو سئوک. این گروه موسیقی در ابتدا از ۱۰ نفر تشکیل شده بود که در نوامبر ۲۰۱۸ یکی از اعضای آن به نام ای‌ داون آن را ترک کرد. گروه موسیقی پنتاگون اولین آلبوم رسمی خود را در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۶ منتشر کرد. این گروه موسیقی در ۲۶ آوریل ۲۰۱۶ به طور رسمی شکل گرفته و موسسه Cube Entertainment با انتشار تریلری به نام Come into the World شکل گیری آن را اعلام و همان روز حساب توییتر، فیسبوک و ویبو گروه نیز ساخته و معرفی شد.

گروه موسیقی پنتاگون

داوطلبان حضور در این گروه در برنامه ریالیتی شو شبکه Mnet از تلویزیون کره جنوبی با عنوان Pentagon Maker نیز شرکت کردند. اعضای گروه پنتاگون بر اساس پنج دسته بندی خواننده، رقص، استعداد، ذهن و کار تیمی شکل گرفت که به طور مجزا مورد بررسی قرار گرفتند تا در نهایت اعضای اصلی گروه انتخاب شوند و در پایان همین برنامه بود که اعضای اصلی گروه انتخاب شدند. اولین آلبوم رسمی گروه با نام Gorilla در اکتبر ۲۰۱۶ منتشر شده که به مدت دو هفته متوالی در میان ۱۰ آلبوم برتر ژاپن قرار داشت.

گروه موسیقی پنتاگون

اعضای گروه موسیقی پسرانه پنتاگون به شرح زیر هستند:

گروه موسیقی پنتاگون

۱- Hui

نام کامل: لی هو تائک

جایگاه در گروه: رهبر، خواننده اصلی، رهبر گروه رقص، تهیه کننده

تاریخ تولد: ۲۸ آگوست ۱۹۹۳

ملیت: کره ای

هوی اهل گواچئون کره جنوبی بوده، پیانو می نوازد و مادرش نیز قبلا معلم انگلیس بوده است. او بسیاری از آهنگ های گروه را می نویسد.

گروه موسیقی پنتاگون

۲- Jinho

نام کامل: جو جین هو

جایگاه در گروه: خواننده

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۹۹۲

ملیت: کره ای

جین هو که قبلا با نام جینو شناخته می شد در شهر سئول به دنیا آمده و گیتار و پیانو می نوازد. او به زبان چینی نیز مسلط است و به خوبی می تواند رپ بخواند. جین هو اولین عضو گروه پنتاگون است که در ۱۱ می ۲۰۲۰ به خدمت اجباری سربازی رفت.

گروه موسیقی پنتاگون

۳- Hongseok

نام کامل: یانگ هونگ سئوک

جایگاه در گروه: خواننده

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۹۹۴

ملیت: کره ای

هونگ سئوک سابقه ۱۱ سال زندگی در خارج از کره جنوبی، در سن دیگو آمریکا، سنگاپور و چین را دارد و یک برادر بزرگ تر به نام جونگ سئوک دارد. او به زبان های انگلیسی، کره ای و چینی مسلط است و به کتاب خواندن و یادگیری زبان علاقه دارد. این عضو گروه موسیقی پنتاگون به فیلم مرد آهنی و ورزش کردن نیز علاقه زیادی داشته و بهترین ویژگی خود را شکم شش تیکه خود می داند. او همچنین بهترین آشپز گروه بوده و سابقه بازی در سینما و تلویزیون کره جنوبی را نیز دارد. او زبان چینی نیز تدریس می کند و عکس او روی یک مجله ورزشی و سلامت کره جنوبی نیز نقش بسته است.

گروه موسیقی پنتاگون

۴- Shinwon

نام کامل: کو شین وون

جایگاه در گروه: خواننده فرعی

تاریخ تولد: ۱۱ دسامبر ۱۹۹۵

ملیت: کره ای

شین وون قبلا یک مدل خیابانی بوده و کمی تند مزاج است. او عاشق همبرگر و مک دونالدز است و از حیوانات می ترسد. او شیفته دنیای مد و فشن بوده و صداقت را بهترین جنبه شخصیتی خود می داند. او زیاد می خوابد و ناخن هایش را نیز می جود.

گروه موسیقی پنتاگون

۵- Yeo One

نام کامل: یئو چانگ گو

جایگاه در گروه: خواننده

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۹۹۶

ملیت: کره ای

یئو وان بسیار سختکوش بوده و خوب بازی می کند. او بسیار پرحرف است و سریال های درام زیاد تماشا می کند. این عضو گروه پنتاگون خوب می رقصد و شناگر خوبی هم هست. او سابقه بازی در سریال را دارد و عاشق رنگ مشکی است.

گروه موسیقی پنتاگون

۶- Yanan

نام کامل: یان آن

جایگاه در گروه: خواننده فرعی، بصری

تاریخ تولد: ۲۵ اکتبر ۱۹۹۶

ملیت: چینی

والدین یان آن در ژاپن با هم آشناشده و وی در هوکایدو ژاپن به دنیا آمده اما مدت کوتاهی بعد همراه خانواده اش به شانگهای، چین نقل مکان کرد. به خاطر ظاهرش بسیاری او را خوش قیافه ترین عضو گروه می دانند.او به زبان کره ای و چینی مسلط بوده و از رفتن به پارک های سرگرمی واهمه دارد. او تاکنو هیچ رابطه عاشقانه ای نداشته و می تواند آلت موسیقی سنتی چینی به نام ارچو را بنوازد.

گروه موسیقی پنتاگون

۷- Yuto

نام کامل: آداچی یوتو

جایگاه در گروه: رپر اصلی، رقصنده اصلی، خواننده فرعی

تاریخ تولد: ۲۳ ژانویه ۱۹۹۸

ملیت: ژاپنی

یوتو اهل ناگانو، ژاپن است و به زبان کره ای و ژاپنی مسلط است. اعضای گروه او را شاهزاده تاکویاکی صدا می کنند. او قبلا به طور حرفه ای بیسبال بازی می کرده و سابقه فوتبال نیز دارد. یوتو از تاریکی می ترسد و عاشق لباس های مشکی است. او انیمه زیاد نگاه کرده و نمی تواند غذاهای تند بخورد.

گروه موسیقی پنتاگون

۸- Kino

نام کامل: کانگ هیونگ گو

جایگاه در گروه: رقصنده اصلی، خواننده فرعی، رپر فرعی و چهره گروه

تاریخ تولد: ۲۷ ژانویه ۱۹۹۸

ملیت: کره ای

کینو به زبان های کره ای، ژاپنی و انگلیسی مسلط است، بسیار با استعداد بوده و مهارت بالایی در رقصیدن دارد.

گروه موسیقی پنتاگون

۹- Wooseok

نام کامل: جونگ وو سئوک

جایگاه در گروه: رپر اصلی، خواننده فرعی

تاریخ تولد: ۳۱ ژانویه ۱۹۹۸

ملیت: کره ای

وو سئوک اهل گوانگجو، کره جنوبی بوده و جوان ترین عضو گروه پنتاگون به شمار می آید. او ماهرانه ویولن می نوازد. وو سئوک به انیمه علاقه دارد و از خیار متنفر است. او صدای بسیار خوبی داشته و می تواند اپرا بخواند.

گروه موسیقی پنتاگون

۱۰- E’ Dawn

نام کامل: کیم هیو جونگ

جایگاه در گروه: خواننده، رپر اصلی

تاریخ تولد: ۱ ژوئن ۱۹۹۴

ملیت: کره ای

ای داون قبل از پیوستن به گروه موسیقی پنتاگون یک رقصنده خیابانی بود که علاقه زیادی به تتو و رنگ سیاه داشت. او از آب می ترسید زیرا نمی توانست شنا کند. ای داون نقاشی نیز می کند و درختکاری سرگرمی مورد علاقه اوست. او در آگوست ۲۰۱۸ گروه را ترک کرد.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد گروه موسیقی پاپ کره ای BTS بدانید

منبع: kprofiles
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • سارینا مرداد ۲۳, ۱۳۹۹

  او مای گاد
  ذوووووووووووووق
  خیلی ممنونم

 • سارینا مرداد ۲۳, ۱۳۹۹

  خیلی ازتون ممنونم
  خیلی خوشحالم شدم
  ^ ^
  سایت تون بهترینه

 • saara تیر ۲۹, ۱۴۰۰

  سایت خیلی خوبی دارید
  امیدوارم موفق باشید
  https://youmovise.com/