تیرباران ۴ نفر از مقامات رسمی کره شمالی در ملاء عام به دلیل ایجاد حلقه روسپی گری

تیرباران ۴ نفر از مقامات رسمی کره شمالی در ملاء عام به دلیل ایجاد حلقه روسپی گری

شش نفر در کره شمالی به دلیل مشارکت در یک حلقه روسپی گری که در کافه ها و گرمابه ها و با استفاده از دانشجویان دختر دانشگاه های برتر کشور به مقامات رسمی حزب حاکم کشور خدمات جنسی ارائه می داد در ملاء عام تیرباران شده اند. چهار نفر از این افراد از اعضای رسمی و بلندپایه حزب کارگر کره شمالی بوده و دانشجویان دختر دانشگاه های برتر کشور در زمینه هنرهای نمایشی نیز در این حلقه حضور داشته اند. رادیو آزاد آسیا اعدام این افراد ماه گذشته در پیونگ یانگ و با استفاده از جوخه آتش انجام شده است. در وبسایت خبری این رسانه چنین آمده است: «آن ها به خرید رابطه جنسی یا فراهم کردن رابطه جنسی در شبکه ای از قرار ملاقات های پولی بین مقامات رسمی و دانشجویان در گرمابه های عمومی مجلل که توسط مقامات ارشد شهر حمایت می شدند متهم شده بودند».

روسپی گری در کره شمالی

به گفته منابع خبری، اعضای دیگری از حزب کارگر کره شمالی و سیاستمداران پایتخت نیز در این ماجرا دخالت داشته اند. شاهد محلی که این خبر را در اختیار رادیو آزاد آسیا قرار داده چنین گفته است: «من در صحنه اعدام در ملاء عام بودم و چهار مقام رسمی حزب در پیونگ یانگ و دو فراهم کننده رابطه جنسی را دیدم که به خاطر روسپی گری سازمان یافته اعدام شدند. این پرونده خاص به ارائه طولانی مدت روسپی گری سازمان یافته برای مقامات مربوط بوده که از اتاق های پخش موسیقی در مونسوون در منطقه تونگ دائه وون استفاده می کردند. افراد زیادی، به ویژه مقامات رسمی حزب و سیاستمداران در پیونگ یانگ در این پرونده مشارکت داشته اند. فرماندار مونسوون و حتی ستارگان مشهور سینما نیز در فراهم کردن شرایط برقراری رابطه جنسی با اعضای کمیته مرکزی و دیگر مقامات حزب دخالت داشته و به دانشجویان دختر بیست و چند ساله کاری جانبی [رابطه جنسی با مقامات حزب کارگر کره شمالی] با دستمزد تضمین شده ۵۰۰ دلار در ماه را داده بودند».

روسپی گری در کره شمالی

در ادامه این ادعاها آمده است: «زنان مذکور دانشجویانی هستند که در دهه سوم زندگی خود بوده و در دانشگاه موسیقی و رقص پیونگ یانگ یا دانشگاه هنرهای دراماتیک و سینمایی پیونگ یانگ درس می خوانند». به نظر می رسد که این حلقه روسپی گری سازمان یافته بعد از مراجعه برخی از دختران به پلیس افشا شده است. به گفته منبع خبری رادیو آزاد آسیا، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از این که دانشجویان دختر دانشگاه های محبوب و مشهور کشورش در تجارت سکس مشارکت داشته اند به خشم آمده و شخصاً دستور تیرباران خاطیان را صادر کرده است. اگر چه روسپی گری در کره شمالی ممنوع است اما معمولاً نادیده گرفته می شود. بر اساس قوانین کره شمالی روسپی گری می تواند تا ۵ سال کار اجباری را در پی داشته باشد.

روسپی گری در کره شمالی

به گفته منبع مورد نظر، اخیراً موارد متعددی از روسپی گری در پیونگ یانگ کشف شده اما کسی تاکنون تیرباران نشده بود. به نظر می رسد که سنت شکنی مقامات کره شمالی به این دلیل بوده که مقامات رسمی حزب کارگر و دختران دانشجوی دانشگاه های هنر این کشور دخالت داشته و مقامات با اعدام آن ها در ملاء عام قصد نشان دادن عواقب چنین کاری در این سطح را داشته اند.

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود