بیتل های داعش: «زندانی شدن در زندان فوق امنیتی آمریکا کابوسی بدتر از اعدام است»

بیتل های داعش: «زندانی شدن در زندان فوق امنیتی آمریکا کابوسی بدتر از اعدام است»

بیتل های داعش می گویند که از حکم حبس ابد در زندان فوق امنیتی ایالات متحده که آن را «جهنم روی زمین» توصیف کرده اند می ترسند، محکومیتی که به گفته آنان «سرنوشتی بدتر از مجازات مرگ» است. الکساندر کوتی ۳۶ ساله و الشفیع ال شیخ ۳۲ ساله، در آستانه انتقال به ایالات متحده برای رسیدگی به جنایاتشان هستند، در حالی که مقامات قضایی این کشور اعلام کرده اند دو داعشی بریتانیایی مسئول انجام اعدام های این گروه تروریستی که به بیتل های داعش مشهور شده اند با مجازات اعدام مواجه نخواهند شد. کوتی اهل لادبروک گروو در غرب لندن بوده و در مصاحبه ای با دیلی میل گفته است که او و الشیخ هم عقیده اند که رسیدگی به اتهاماتشان در ایالات متحده می تواند یک سناریو ترسناک برای این دو باشد.

بیتل های داعش

الکساندا آمون کوتی (سمت چپ) و الشفیع الشیخ (سمت راست)

وی در این باره گفته است: «من نمی خواهم که در ایالات متحده زندانی باشم. این موضوع خوب نخواهد بود. این بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد». الشیخ و کوتی که در ژانویه ۲۰۱۸ دستگیر شدند متهم هستند عضو یک گروه چهار نفره بوده اند که در سوریه مسئولیت اجرای اعدام های داعش را بر عهده داشته و به خاطر ملیت بریتانیایی شان به بیتل های داعش معروف شده اند. دیگر اعضای این گروه محمد اموازی، رهبر گروه و ملقب به جان جهادی بود که در سال ۲۰۱۵ در حمله هوایی نیروهای آمریکایی کشته شد. دیگر عضو این گروه نیز این دیویس است که در ترکیه زندانی است. کوتی و الشیخ قرار است در فوق امنیتی ترین زندان ایالات متحده زندانی شوند. این زندان فوق امنیتی که در فلورنس، کلرادو قرار دارد توسط سگ های بسیار آموزش دیده و تک تیراندازها نگهبانی شده و فرار از آن غیرممکن دانسته می شود.

بیتل های داعش

از چپ به راست: محمد اموازی، این دیویس، الکساندا کوتی و الشفیع الشیخ

این زندان اکنون ۴۹۰ تروریست محکوم شده، روسای دار و دسته های جنایتکار و نئونازی های خطرناک را در خود جای داده و برخی از زندانیان آن بعد از کشتن دیگر زندانیان و پرسنل زندان های دیگر به این مکان منتقل شده اند، به همین دلیل از آن به عنوان جهنم زندانیان یاد می شود.

بیتل های داعش

از زندانیان این زندان می توان به ریچارد رید که قصد داشت در یک مسابقه ماراتن دست به عملیات تروریستی بزند، زکریا موسوی از عاملان هواپیماربایی یازده سپتامبر و ترویست های القاعده مسئول حمله به مرکز تجارت جهانی در سال ۱۹۹۳ و بمب گذاری در سفارت های ایالات متحده در قاره آفریقا اشاره کرد. این زندان پس از کشته شدن دو نگهبان در یک زندان فوق امنیتی دیگر در ماریون، ایلینوی ساخته شده که بیش از ۳۵ هکتار مساحت داشته و با سیم خاردارهای ۱۲ فوتی، اشعه لیزر، صفحات فشاری و سگ های بسیار خطرناک محافظت می شود.

بیتل های داعش

بیتل های داعش

حیاط زندان

بیتل های داعش

زندانیان به مدت ۲۳ ساعت در شبانه روز در سلول هایی کوچک که تختخواب، میز تحریر و روشویی غیرقابل حرکت دارد و تماماً از بتن ساخته شده نگه داشته می شوند. هر سلول همچنین دارای دوش حمام و دستشویی نیز هست. هر زندانی می تواند به مدت یک ساعت در شبانه روز در یک محفظه بزرگ تر ورزش کند و در این مدت می توانند از دور با هم صحبت کنند. یک افسر اطلاعاتی سابق بریتانیا گفته است: «عدالت در ایالات متحده برای کوتی و الشیخ در مورد بازپروری نیست، بلکه هدف مجازات و انتقام سخت است. عدالت در مورد آن ها زندگی پرزحمت و خسته کننده خواهد بود. زندان سوپرمکس هر گونه آسایش و سرگرمی را از آن ها خواهد گرفت. این زندان بدترین کابوس آن ها خواهد بود».

بیشتر بخوانید: «ام سیاف»؛ زن وزیر نفت داعش و مدیر حرمسرای «ابوبکر البغدادی» که مخفیگاه او را لو داد

با جنگجویان، زنان و کودکان داعشی زندانی در خاورمیانه چه باید کرد؟

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • محمد شهریور ۶, ۱۳۹۹

    ظاهر اتاقاش انصافا از خوابگاه دانشجویی ما بهتره!