رئیس جمهور بلاروس با کلاشینکف و جلیقه ضد گلوله مقابل معترضان ظاهر شد

رئیس جمهور بلاروس با کلاشینکف و جلیقه ضد گلوله مقابل معترضان ظاهر شد

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور خودکامه بلاروس روز گذشته در اقدامی عجیب همراه با اسلحه جنگی و جلیقه ضد گلوله در مقابل صف عظیم معترضین ظاهر شد و اظهار داشت: آنها مثل موش فرار می کردند.

روز گذشته بعد از نزدیک شدن جمعیت عظیم معترضان بلاروسی به کاخ ریاست جمهور این کشور، الکساندر لوکاشنکو در حالی که جلیقه ضد گلوله بر تن داشت و یک اسلحه نظامی در دست گرفته بود شروع از یک هلیکوپتر دولتی که در مجاورت کاخ ریاست جمهوری روی زمین فرود آمده بود، پیاده شد.

ده ها هزار نفر از معترضان بلاروسی روز یکشنبه همین هفته در اعتراض به تمدید شدن دوران حکومت الکساندر لوکاشنکو ( رئیس جمهور بلاروس ) به خیابان های مینسک (پایتخت بلاروس) آمدند تا علیه لوکاشنکو که قرار است ششمین دوره ریاست جمهوری اش را پشت سر بگذارد شعار بدهند.

دو هفته پیش بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس که لوکاشنکو خبر پیروزی اش برای ششمین دوره را اعلام کرد جمعیت عظیمی از تظاهرکنندگان برای اعتراض به این اتفاق به خیابان آمدند و لوکاشنکو در پاسخ به آنها نیروهای ضد شورش خود را به خیابان ها گسیل داد.

رئیس جمهور بلاروس
نمایش قدرت الکساندر لوکاشنکو در پایتخت بلاروس
رئیس جمهور بلاروس
لوکاشنکو در حالی که یک سلاح کلاشینکوف در دست داشت از یک هلی کوپتر دولتی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری پیاده شد
رئیس جمهور بلاروس
اعتراض هزاران نفر از مردم بلاروس به انتخاب مجدد لوکاشنکو برای ششمین دوره انتخابات

رئیس جمهور بلاروس رئیس جمهور بلاروس

در تصاویر و ویدیوهای منتشر شده آقای لوکاشنکو با کلاش خود هیچگونه شلیکی انجام نمی دهد و به نظر می رسد که هدفش از این کار صرفا نمایش قدرت بوده است. تصاویر منتشر شده از خبرگزاری رسمی بلاروس به نام بلاتا آقای لوکاشنکو را در حالی نشان می دهد که فریاد می زند:

آنها مثل موش فرار کردند. آنها فرار کرده اند. آنها فهمیدند که پاسخ ما سخت خواهد بود!

گفته می شود روز گذشته بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر با پرچم های سرخ و سفید که نماد مخالفت آنها با دولت بلاروس است در میدان استقلال مینسک تجمع کردند و فریاد می زدند ما نمی بخشیم، ما فراموش نمی کنیم.

در پاسخ به این تجمع مقامات بلاروس ضمن هشدار به معترضان از آنها خواستند که از هر گونه تجمع غیرقانونی خودداری کنند. نشریات خبری محلی نیز تصاویری از ماشین های آبپاش و پلیس ضد شورش با سپر را نشان می دادند که به سمت میدان استقلال مینسک در حرکت بودند.

وزیر دفاع بلاروس گفته برای حفاظت از یادبودهای مقدس جنگ جهانی دوم و چندین ایستگاه مترو مینسک که حالا تعطیل شده اند وارد عمل می شود.

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود