داستان «فولکلور»: هشتمین آلبوم موسیقی تیلور سوئیفت

داستان «فولکلور»: هشتمین آلبوم موسیقی تیلور سوئیفت

آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت یا folklore هشتمین آلبوم تیلور سوئیف خواننده جوان آمریکایی است که بیست و چهارم ژوئیه سال جاری روانه بازار شد. هشتمین آلبوم موسیقی تیلور سوئیفت توسط استودیو لانگ پاند در نیویورک ضبط شده و کیتی کمی و راک کاستمر در تولید آن مشارکت داشته اند.

آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت نخستین محصول این خواننده آمریکایی در روزهای کرونایی جهان است که اتفاقا داستان قرنطینه خانگی نیز یکی از دلایل الهام بخش او برای ضبط و انتشار آلبوم فولکلور اعلام شده است. آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت دقیقا یازده ماه پش از انتشار هفتمین آلبوم تیلور سوئیفت به نام عاشق (love) منتشر شد.

در آلبوم فولکلور که تیلور سوئیفت، تصاویر سیاه و سفیدی جنگل نوردی به مناسبت انتشار آن در اینستاگرام ۱۴۰ میلیون فالوئری خود به اشتراک گذاشت، کلکسیونی از آهنگ ها و داستان هایی که مثل یک جریان از هوشیاری جریان می یابد را روایت می کند که در خیال او بوده است. داستان پردازی موسیقیایی تیلور سوئیفت، با استقبال مخاطبانش همراه شده است.

آلبوم فولکلور توانست پس از انتشار جهانی، ۲ میلیون نسخه بفروشد که سهم روز اول، ۱.۳ میلیون نسخه بود و رکورد گینس را برای بزرگ ترین روز افتتاح یک آلبوم توسط یک هنرمند زن در Spotify را جابجا کرد و به صدر جدول بیلبورد رسید.

آلبوم فولکلور شامل ۱۶ آهنگ است. ترانه ژاکت کشباف پشمی توانست رتبه ۱ را در میان ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد از آن خود کند. تیلور سوئیفت به مناسبت انتشار آلبوم فولکلور گفته بود که همه رویاها و ترس ها و تفکراتش را کنار هم گذاشته و با شماری از بزرگان موسیقی امروز جهان همکاری داشته است.

آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت
تصویر جدید ترین پست های اینستاگرامی تیلور سوئیفت در سال ۲۰۲۰ میلادی که عکس چپ مربوط به حضورش در ترکیب لباس سیاه و سفید در پارتی مجله NM است

شماری از ترانه های آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت محصول همکاری دورکاری او با شماری از ترانه نویس های مطرح از جمله جک آنتونوف است. او گفته بود که یک تخم مرغ های عید پاک در اشعار، بیش از ویدیوها قرار گرفته است.

فهرست ترانه های ۱۶ گانه آلبوم فولکلور تیلور سویفت

 • ترانه شماره ۱ که با همکاری آرون دسنر متن ترانه نوشته شده است و ۳:۳۰ ثانیه است.
 • ترانه ژاکت کشباف پشمی که تیلور سوئیفت آن را با آرون دسنر نوشت و ۳:۵۹ ثانیه است.
 • ترانه آخرین سلسله بزرگ آمریکایی محصول همکاری او با آرون دسنر است و ۳:۵۱ ثانیه است.
 • ترانه کمانه های اشکی من نوشته سوئیفت و ویلیام بوری و جاستین ورنن است که ۴:۴۵ ثانیه است.
 • ترانه کمانه های اشکی من نوشته خود اوست و ۴:۱۵ ثانیه است
 • ترانه توپ آئینه ای نوشته تیلور سوئیفت و آنتونوف است که ۳:۲۹ ثانیه است
 • ترانه ۷ محصول او و آرون دسنر است و ۳:۲۸ ثانیه است
 • ترانه آگوست نوشته او و آنتونوف است که ۴:۲۱ ثانیه است
 • ترانه این منم در تلاش محصول مشترک او و آنتونوف است که ۳:۱۵ ثانیه است.
 • ترانه روابط نامشروع نوشته او و آنتونوف است و ۳:۱۰ ثانیه است.
 • ترانه تار نامرئی نوشته او و دسنر است که ۴:۱۲ ثانیه است
 • ترانه زن دیوانه محصول او و دسنر است و ۳:۵۷ ثانیه است
 • ترانه حماسه محصول او و دسنر است و ۴:۴۹ ثانیه است.
 • ترانه بتی محصول او و بوری است و ۴:۵۴ ثانیه است
 • ترانه صلح محصول سوئیفت و دسنر است و ۳:۵۴ ثانیه است
 • ترانه فریب محصول او و دسنر است و ۳:۴۰ ثانیه است
آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت
تصویری از اینستانوشته تیلور سوئیفت درباره انتشار آلبوم فولکلور

۱۶ ترانه آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت مجموعا ۶۳ دقیقه و ۲۹ ثانیه است. ترانه جایزه نسخه فیزیکی این آلبوم نیز دریاچه یا THE LAKE نام دارد که ۳ دقیقه و ۲۲ ثانیه زمان داشت. موضوعی که تیلور سوئیفت در پستی به مناسبت انتشار آلبوم فولکور نیز اعلام کرده بود. پست طوفانی ۲۳ جولای ۲۰۲۰ میلادی تیلور سوئیفت به مناسبت انتشار هشتمین آلبومش در روزهای کرونایی، ۲.۵ میلیون لایک گرفت. او امکان کامنت زنی روی پست هایش را مسدود کرده است.

متن آهنگ کاردیگان 

دومین قطعه آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت ، کاردیگان نام دارد. این قطعه تنها ترانه ای بود که همراه با یک موزیک ویدیو ممنتشر شد و مابقی ۱۵ ترانه ای که در بالا ذکر کردیم، در حال حاضر کلیپ ویدیویی ندارند. رتیم ترانه ملایم است و دلنیشن. ترجمه بخش‌هایی از آهنگ کاردیگان یا ژاکت کشباف پشمی به شرح زیر است:

یک تی شرت قدیمی ، گوشی موبایل جدید  . . کفش‌های پاشنه بلند روی سنگ فرش.  . . آن‌ها گمان میکنند وقتی جوانی متوجه نیستی!
لباس پولکی ، رژ لب مشکی . . . با سیاست‌های نفسانی . . .آن‌ها گمان میکنند وقتی جوونی متوجه نیستی!  . . . اما من شناختمت
داشتی با لباس مارک Levi’s می‌رقصیدی . . .زیر تیر چراغ برق خیابان ، مست بودی . . .اما من شناختمت . . . وقتی احساس کردم یه ژاکت کهنه . . .منو به خودت علاقمند کردی و گفتی که من سوگلی تو هستم . . .کسی که با همه دوسته ، با هیچکسی دوست نیست (بدرد نمیخوره)

تیلور سوئیفت یکی از پربیننده ترین صفحات اینستاگرام را مثل کریس رونالدو در اختیار دارد. او در سال های اخیر بیش از ۴۵۰ پست از زندگی و سبک زندگی دیجیتالش به اشتراک گذاشته است.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود