ایلان ماسک از مارک زاکربرگ هم جلو زد؛ مدیرعامل تسلا سومین فرد ثروتمند دنیا

ایلان ماسک از مارک زاکربرگ هم جلو زد؛ مدیرعامل تسلا سومین فرد ثروتمند دنیا

ایلان ماسک حالا سومین فرد ثروتمند دنیا است.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت مدیرعامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس روز دوشنبه ی این هفته به ۱۱۵/۴ میلیارد دلار رسید. او حالا از مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک ثروتمندتر است. زاکربرگ ۱۱۰/۸ میلیارد دلار ثروت دارد. رتبه ی دوم فهرست میلیاردرهای دنیا به بیل گیتس، هم‌مؤسس شرکت مایکروسافت تعلق دارد و در صدر فهرست هم جف بزوس قرار دارد که ثروتش از ۲۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

ثروت ماسک در بحبوحه ی شیوع کرونا افزایش یافت. طبق وبسایت بلومبرگ، تنها امسال ۸۷/۸ میلیارد دلار به ثروت او افزوده شد. روز دوشنبه، رشد ناشی از تجزیه ی سهام شرکت تسلا باعث صعود ناگهانی ماسک در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ شد.

ایلان ماسک سومین فرد ثروتمند دنیا

ماسک علیرغم ثروتی عظیمی که برای خود اندوخته، بارها از بی علاقگی خود نسبت به ثروت شخصی اش صحبت کرده است. او در ماه مه سال میلادی جاری در توییتی بیان کرد که می خواهد «تقریباً همه» ی اموال فیزیکی اش را بفروشد و «هیچ خانه ای نداشته باشد». گفته می شود از آن زمان او با فروش ۴ مورد از املاکش در لس آنجلس موافقت کرده است. این املاک با قیمت در مجموع ۶۲/۵ میلیون دلار برای فروش به یک آژانس املاک مجلل سپرده شده است.

گرایمز، خواننده ی مشهور و شریک زندگی ماسک پیش تر در سال جاری در مصاحبه ای با رولینگ استون از ثروت ماسک دفاع و اظهار کرد او با سرمایه گذاری مجدد پولش، از آن برای تبدیل دنیا به مکانی بهتر استفاده می کند. گرایمز گفت ماسک ثروتش را «صرف تحقیق و توسعه می کند تا دنیای بهتری بسازد» و «ذره ذره ی انرژی اش را برای هر چیزی که برایش مهم باشد می گذارد». گرایمز گفت ماسک با ثروت میلیاردی اش «کشتی تفریحی نمی خرد».

ماسک به اندازه ی دیگر مدیرعامل های ثروتمند دنیا ولخرج به نظر نمی رسد. از قرار معلوم املاک لس آنجلس او بزرگ ترین خرج شخصی او هستند. ماسک به «تعهدنامه بخشش» (Giving Pledge) پیوسته است که عهدنامه ای است میان میلیونرها و میلیاردرهای دنیا. بر اساس این عهدنامه آن ها متعهد می شوند بیشتر ثروت خود را در طول زندگی یا بعد از مرگ شان اهدا کنند. تعهدنامه بخشش را بیل گیتس به همراه وارن بافت، سرمایه گذار مشهور آمریکایی به راه انداختند که خود هم به آن پیوستند، عهدنامه ای که سلبریتی ها و ابرپولدارهای دنیا را تشویق می کند بیشتر ثروت خود را به خیریه ها ببخشند.

بیشتر بخوانید:

ایلان ماسک؛ نگاهی به سبک زندگی و سرگرمی‌های یک مخترع، نوآور و مهندس

با مادر ایلان ماسک آشنا شوید: سوپر مدل و متخصص تغذیه

ادعاهای تازه امبر هرد در مورد ماجرای رابطه‌اش با ایلان ماسک و خیانتش به جانی دپ

ایلان ماسک جانی دپ را به مبارزه در قفس دعوت کرد

دعوت مقامات مصر از ایلان ماسک برای بازدید از اهرام سه گانه

۳ توصیه مربی ذهن ایلان ماسک برای تقویت حافظه

منبع: businessinsider
بدون نظر

ورود