۱۰ فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی [قسمت دوم]

۱۰ فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی [قسمت دوم]

بسیاری از افراد به دلیل کاستن از ترس و وحشت یا برای اینکه بیشتر خوش بگذرانند ترجیح می دهند همراه با دوستان یا اعضای خانواده به تماشای یک فیلم ترسناک بنشینند. بدون شک تماشای فیلم ترسناک در کنار دیگران به شما حس امنیت و راحتی بیشتری خواهد داشت و به طور کلی از بار ترسناکی فیلم یا سریال نیز می کاهد. بدین ترتیب گاهی اوقات بهتر است برای درک جذابیت یک فیلم ترسناک آن را به تنهایی تماشا کرد. اگر چه این ایده می تواند برای برخی بسیار ترسناک باشد اما جذابیت های خاص خودش را نیز خواهد داشت. اکنون وقت آن رسیده که چراغ ها را خاموش کرده و با ۱۰ فیلم ترسناک که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا شوید.

اکنون وقت آن رسیده که چراغ ها را خاموش کرده و با 10 فیلم ترسناک که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا شوید.

۵- Veronica

بسیاری از طرفداران ژانر وحشت ادعا کرده اند که فیلم ترسناک اسپانیایی Veronica در سال ۲۰۱۷ آنقدر ترسناک بوده که نتوانسته اند آن را تا آخر نگاه کنند. اگر چه شاید این ادعا کمی بزرگنمایی است اما این واقعیت را نیز نباید انکار کرد که فیلم باعث می شود چند شب را در خوابیدن با مشکل مواجه باشید. فیلم ترسناک Veronica داستان یک دختر و چند نفر از دوستانش را روایت می کند که تصمیم می گیرند در جریان یک خورشیدگرفتگی وارد یک بازی خطرناک شوند. بعد از این ماجرا به مدت سه روز زندگی این دختر به جهنم تبدیل می شود در حالی که نیروهای فراطبیعی دست از شکنجه و آزار بی پایان او بر نمی دارند. شاید از خود بپرسید فیلمی که تا به این حد ترسناک است چرا باید در فهرست بهترین فیلم های ترسناک برای تنها تماشا کردن قرار داشته باشد که البته سوال خوبی است.

پاسخ ساده است: Veronica فیلمی است که وقتی می خواهید واقعاً بترسید باید نگاه کنید. بخشی از این موضوع به مشاهده و درک جزییات بسیار ریز در فیلم باز می گردد که در صورت تمرکز بر روی صفحه تلویزیون، که کاری غیر از آن هنگام تماشای این فیلم دشوار است، چیزها و اشارات ظریفی را خواهید دید که خبر از اتفاقات بعدی می دهند. در فیلم Veronica ترس ها و جامپ اسکرهای بسیاری وجود دارد اما ترسناک ترین حوادث در پس زمینه و در فضایی نسبتاً مبهم روی می دهند که وقتی متوجهشان شدید می گویید کاهش آن ها را نمی دیدید.

اکنون وقت آن رسیده که چراغ ها را خاموش کرده و با 10 فیلم ترسناک که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا شوید.

۴- Kill List

فرقه های مذهبی منحرف چیزهایی هستند که نمی توانید با آن ها زندگی کنید و اکثر افراد ترجیح می دهند از آن ها دور بمانند. فیلم Kill List ساخته بن ویتلی در سال ۲۰۱۱ داستان دو قاتل را روایت می کند که رفته رفته با اهداف هولناک کسی که آن ها را استخدام کرده مواجه می شوند. این فیلم را باید سه فیلم در یک فیلم دانست زیرا بخشی از آن یک درام خانوادگی است، بخش دیگر داستان قتل و بخشی دیگر نیز وحشت فولکلور. نکته مهم در مورد فیلم Kill List این است که همانند Veronica، اشاراتی ریز در سراسر روایت فیلم وجود دارد که از اتفاقات آینده داستان خبر می دهند و به همین خاطر باید هنگام تماشای این فیلم به طور کامل حواستان به صفحه نمایش باشد و تنها بدین صورت است که وحشت مطلق را تجربه خواهید کرد، وحشتی که به راست مو را بر تنتان سیخ خواهد کرد.

همچنین این فیلم نیز به سبک The House of The Devil شما را رفته رفته می سوزاند و ویتلی از همان متدها برای رفتن به زیر پوست مخاطب استفاده می کند. تنها تفاوت این دو زمانی است که فیلم حاضر وارد قلمرو وحشت کامل می شود که باعث می شود فیلمی متفاوت از دیگری به نظر برسد. چه روز و چه شب، تماشای این فیلم ترسناک شما را با ترس واقعی آشنا خواهد کرد.

اکنون وقت آن رسیده که چراغ ها را خاموش کرده و با 10 فیلم ترسناک که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا شوید.

۳- Spring

شاید با خود فکر کنید که تماشای یک فیلم رمانتیک به خودی خود کمی غم انگیز است و البته اغلب اوقات چنین است اما چند استثنا نیز وجود دارد، از جمله فیلم زیبا اما ترسناک Spring ساخته جاستین بنسون و آرون مورهد. بعد از مرگ مادرش و حمله به یک همکار آزارگر در محل کار، ایوان تصمیم می گیرد برای عوض کردن حال و هوای خود به ایتالیا سفر کرده و از مجازات محتمل زندان فرار کند. او خیلی زود با یک زن رازآلود آشنا شده و عاشق او می شود، زنی که رازهای بسیاری دارد. علت حضور فیلم Spring در این فهرست فضا و سرعت کلی داستان است. بسیاری از فیلم های رمانتیک معمولاً باید در کنار شریک زندگی یا عاطفی تماشا شوند اما این فیلم طوری طراحی شده که تنها باید یک نفر آن را در خلوت تماشا کند. اگر از این فیلم خوشتان آمد حتماً تازه ترین کار این دو کارگردان با نام After Midnight را نیز از دست ندهید.

اکنون وقت آن رسیده که چراغ ها را خاموش کرده و با 10 فیلم ترسناک که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا شوید.

۲- You’re Next

اگر بخواهیم با یک کلمه این فیلم رمانتیک که به داستانی در ژانر اسلشر تبدیل می شود را تعریف کنیم، باحال بهترین واژه خواهد بود. گردهمایی یک خانواده در یک عمارت در میان جنگل با ورود گروهی از سایکوپات های دیوانه که ماسک های حیوانی به صورت دارند دچار آشوب می شود. اما آن ها نمی دانند که یکی از طعمه های آنان از خودشان نیز شکارچی تر است. بیش از هر چیز دیگری، فیلم You’re Next را باید یک انفجار دانست. این فیلم با تمام کلیشه ها و قواعد فیلم های ترسناک اسلشر بازی کرده در حالی که همزمان بسیار اورجینال جلوه می کند. چیزی که در مورد این فیلم بیش از هر چیزی دیگری جالب و جذاب است شخصیت های آن هستند.

تمام شخصیت ها به غیر از یکی چنان ناخوشایند و آزار دهنده هستند که گاهی اوقات دوست دارید هر چه زودتر کشته شوند تا دیگر تحملشان نکنید. شاید این ویژگی یک مقوله منفی به نظر برسد اما این گونه شخصیت پردازی تنها برای برجسته کردن یک شخصیت که شبیه دیگران نیست استفاده می شود. فیلم You’re Next بدون شک یکی از بهترین تنها بازمانده دختر تاریخ سینمای وحشت را دارد و تماشای انتقام خونین او از شکارچیان با قساوت و بیرحمی مطلق بسیار تماشایی است.

اکنون وقت آن رسیده که چراغ ها را خاموش کرده و با 10 فیلم ترسناک که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا شوید.

۱- The Innkeepers

فیلم The Innkeepers را باید یکی از فیلم های زیبای ژانر وحشت دانست. این فیلم ترسناک است اما نه خیلی ترسناک، پرتنش است اما نه خیلی پرتنش و خشن، تاریک است اما نه خیلی تاریک به نحوی که شیفته آن خواهید شد. تای وست کارگردان فیلم که فیلم دیگر این فهرست، The House of The Devil ، نیز از ساخته های اوست یک داستان ارواح ترسناک ساخته که درست به هدف می زند، طوری که خوابیدن را کمی دشوارتر سازد بدون اینکه زیاد مزاحمتان شود. دو نفر که به کار در یک هتل روح زده در حال تعطیلی علاقه دارند تصمیم می گیرند روزهای آخر خود را به تماس برقرار کردن با ارواح ساکنان قدیمی ساختمان سر کنند.

آن ها این کار را می کنند و بدین ترتیب است که یاد می گیرند در مورد خواسته ها و امیالی که دارند باید با دقت و تفکر بیشتری عمل کنند. این فیلم تلاش نمی کند چرخ را دوباره اختراع کند زیرا نیازی به این کار ندارد. هدف اصلی این فیلم این است که حس نیاز به روشن کردن چراغ را در مخاطب ایجاد کند اما همزمان وی را قادر سازد که در مقابل این وسوسه مقاومت کند زیرا چنین کاری فضای ترسناک اما مهیج ایجاد شده را از بین می برد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی [قسمت اول]

ترسناک ترین فیلم های علمی تخیلی تاریخ سینما [قسمت اول]

منبع: whatculture
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود