بستنی عروسکی و قیفی هم به خاطره ها پیوستند؟

بستنی عروسکی و قیفی هم به خاطره ها پیوستند؟

خبرها از توقف خط تولید بستنی های نوستالژیک عروسکی و قیفی حاکی است.

یکی از شرکت های لبنیاتی ایران برای اولین بار کار خود را با شکل و شمایل‌ انواع بستنی‌ های محبوب از جمله عروسکی و قیفی در دل مردم جا کرد. اما حالا یک مقام بخش خصوصی از توقف خط تولید بستنی عروسکی و قیفی خبر داده است.

البته برخی از کاربران فضای مجازی نیز چندی پیش از نایاب شدن برخی بستنی‌ ها خبر داده بودند؛ حال واقعاً چرا بستنی‌ های عروسکی و قیفی در یخچال سوپرمارکت‌ ها نایاب شده است؟

در همین حال یک مقام آگاه درباره چرایی نایاب شدن بستنی قیفی و عروسکی در بازار می‌گوید: در بخش فنی خط تولید بستنی قیفی و عروسکی اختلالی ایجاد شده و همین عامل باعث شده که بستنی عروسکی و قیفی فعلا به بازار عرضه نشود.

البته در چند روز اخیر نیز موضوع کمبود کره در بازار سر و صداهایی را در فضای مجازی ایجاد کرده و ممکن است یکی از دلایل توقف تولید برخی بستنی‌ها نیز به کمبود کره مربوط باشد.

توقف خط تولید بستنی عروسکی و قیفی

کمبود کره علت اصلی عدم تولید بستنی

همچنین یک فعال اقتصادی که تمایل نداشت نامش مطرح شود در پاسخ به این پرسش که چرا خط تولید برخی تولیدکنندگان بستنی متوقف شده است می‌ گوید: علت توقف در خطوط تولید برخی تولیدکنندگان بستنی‌ ها به کمبود کره ارتباط دارد. متأسفانه برخی شرکت‌ ها بزرگترین دریافت‌ کننده ی ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند و پرونده‌ هایی ‌در این رابطه در سازمان بازرسی کشوری تشکیل شده است. با آنکه افراد بیشترین ارز را بابت واردات کره از بانک مرکزی اخذ کرده‌ اند اما خودشان با معضل کمبود کره رو به رو شدند؛ چرا که از ارز دولتی به جای واردات کره در بخش‌ های دیگر استفاده کرده‌ اند.

هر چند که در این رابطه یک مقام بخش خصوصی می‌ گوید: شرکت‌ های لبنی از جمله تولیدکننده ی بستنی‌ های عروسکی و قیفی با کمبود کره رو به رو نیستند؛ چرا که کمترین کره در بستنی‌ های بی‌کیفیتی مثل عروسکی و قیفی استفاده می‌ شود و بیشترین استفاده ی کره در محصولات دیگر است.

کمبود بستنی عروسکی نداریم!

در عین حال برای شفاف‌ سازی کمبود بستنی‌ های نوستالژیک، ابوالفضل پایداری، یک تولیدکننده ی بستنی به این پرسش که چرا بستنی عروسکی و قیفی در بازار نایاب شده است این طور می‌ گوید که «عرضه ی بستنی به طور مستقیم انجام می‌ شود و در تولید بستنی عروسکی و قیفی کمبود نداریم!»

آخرین پیگیری‌ ها از تولیدکنندگان بستنی این نتیجه را به همراه داشته که هرچند این کمبود در چند روز اخیر به دلیل مشکلات در خط تولید برخی تولیدکنندگان رخ داده اما به گفته ی فعالان بازار احتمالاً این مشکل تا چند روز آینده برطرف خواهد شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • علی شهریور ۱۸, ۱۳۹۹

    من عاشق بستنی عروسکی هستم کاشکی دوباره تولید بشه

  • سمانه شهریور ۱۸, ۱۳۹۹

    همه خاطراتمون رو نابود کردن