واکنش حجت الاسلام پناهیان به شایعه خانه ۳۰ میلیاردی: «هدیه رفقایم است» + ویدیو

واکنش حجت الاسلام پناهیان به شایعه خانه ۳۰ میلیاردی: «هدیه رفقایم است» + ویدیو

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان تولیت مدرسه علمیه دارالحکمه در ویدیویی که به تازگی منتشر شده نسبت به شایعات و اتهامات در مورد مالکیت یک خانه ۳۰ میلیاردی و خرید زمینی در سعادت آباد با قیمت بسیار پایین واکنش نشان داده است. وی در پاسخ به این اتهامات چنین گفته است: «برخی رسانه‌ های منسوب به خط این دولت توهین و دروغ‌ پردازی‌های رذیلانه خود را از حد گذراندند؛ هزینه بنده و هرکسی که سخنی علیه مسؤولان رانت‌خوار بزند و بیاید از کم‌کاری‌ ها و بلاهایی که بر سر مردم آوردند سخن بگوید همین افترائات و تهمت‌ هایی می شود که می‌گویند».

پناهیان در سخنان دیگری در واکنش به این شایعات افزود: «من یک واحد آن خانه را بیشتر ندارم آن هم با هدیه رفقا؛ مانند امام خمینی که هدیه‌ای زندگی می‌کردند و مقام معظم رهبری که با هدیه رفقایش زندگی می کنند من هم اینگونه زندگی می‌کنم. ما هیچ‌وقت دنبال پول درآوردن نبودیم من اگر قرار باشد همه جزئیات زندگی‌ ام را بگویم مردم برایم اعانه جمع می‌کنند.»

واکنش حجت الاسلام پناهیان در مورد خانه 30 میلیاردی در منطقه دو تهران

وی در مورد اتهام های مطرح شده توسط یاشار سلطانی نیز چنین گفت: «بنده سال‌ها پیش ملک مشترکی را خریداری کردم و شریکم ۵ سال تحمل کرد تا من بتوانم سهم هزینه ساخت‌ و ساز خودم را تهیه کنم اما متأسفانه نتوانستم و همین شد که شریکم اصرار بر فروش خانه کرد. در آن زمان مشکلاتی برای خانواده بنده به وجود آمده بود که قادر به نقل‌ مکان نبودم، آیت‌الله حق‌شناس (ره) شخصی را معرفی کردند تا آن بخش از ملک شریکم را بخرد، بعد از خرید و ساخت یک واحد از آن ساختمان به بنده رسید آن ساختمان کلاً ۲۵۰ متر بود؛ بعد امروز همین خبرگزاری‌ها رذیلانه خبر می زنند که فلانی با صاحب فلان کارخانه ملکی ۳۰ میلیاردی دارد در حالی که بنده تازه فهمیدم آن فرد صاحب فلان کارخانه است».

حجت الاسلام پناهیان در ادامه افزود: « آن خبرنگار اصلاح‌طلبی که رفته و از آن محل گزارش تهیه‌کرده خوب می‌داند که بنده دو سال بعد از ساخت به دلیل شرایط خانوادگی ام همان یک واحد را فروختم و باافتخار به مستأجری رفتم و دیگر نتوانستم با آن پول خانه بخرم؛ حال آیا می‌شود اخبار خبرگزاری‌های دروغ‌گوی طرفدار دولت را که سرشار از دروغ و افتراء است، باور کرد؟». استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اکنون مستاجر است و سالهاست با افتخار با مستاجر بودن زندگی می کند تصریح کرد: « الحمدالله مردم عاقل‌ و فهیم‌ قدرت تحلیل دارند و حق و باطل را خوب تشخیص می‌دهند، بنده مسؤول مملکتی نبودم که بیایم پاسخ «از کجا آورده‌اید» را بدهم ضمن اینکه ۹۰ درصد مسؤولان پاسخ این سؤال را به ملت ندادند!! کسانی که دست به تخریب می‌زنند گویی نمی‌دانند بنده سال‌ها است که سخنرانی می‌کنم و مردم خودشان دوست دارند در جلسات بنده شرکت کنند».

واکنش پناهیان به شایعات در مورد خانه 30 میلیاردی

در تازه ترین واکنش به این شایعات، فرزند پسر حجت الاسلام پناهیان نیز گفته است که در یک خانه ۸۰ متری استیجاری زندگی کرده و از اکنون نگران پایان سال و مشکلات مربوط به مستاجری است.

واکنش حجت الاسلام پناهیان در مورد خانه 30 میلیاردی در منطقه دو تهران

واکنش حجت الاسلام پناهیان در مورد خانه 30 میلیاردی در منطقه دو تهران

شائبه دیگر در مورد زمینی در سعادت آباد بود که اولین بار یاشار سلطانی با انتشار سند آن مدعی شد این ملک متعلق به خانواده ای بوده که در اوایل انقلاب ایران را ترک کرده و اکنون این زمین با قیمتی بسیار پایین به حجت الاسلام پناهیان فروخته شده است. این خبرنگار افشاگر که در سال های اخیر دست به ادعاهای مشابهی در مورد شخصیت های برجسته سیاسی زده در مطلبی در این باره چنین نوشته بود:

آقای پناهیان!

نخست ضمن تشکر از تایید ماجرای شراکت شما با آقای مطلبی مالک تک ماکارون و توضیحاتی که دادید؛ سوال دوم را از شما می‌پرسم.

امیدوارم مانند سوال اول برای افکار عمومی شفاف سازی کنید.

۱- ماجرای خرید زمین ۴۲۳ متری در منطقه خوش‌نشین سعادت‌آباد تهران از خانم لیلا ممتحن در سال ۹۱ چیست؟

۲- آیا همانطور که در قولنامه آمده شما این زمین ۴۲۳ متری را به قیمت ۱۱میلیون و هشتصد هزار تومان خریداری کردید؟

۳- شما چگونه و به چه مناسبتی زمین سعادت آباد را متری ۴۳ هزار تومان خریداری کردید؟

۴- چرا خانواده ممتحن که زمان انقلاب از کشور خارج شده اند این ملک را به یک چندم قیمت واقعی و با واسطه گری مسگرزاده به شما فروخته اند؟

و من الله توفیق
یاشار سلطانی

در ادامه شما را به تماشای ویدیو افشاگری پرویز فتاح ، رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مورد ساکنان کاخ مرمر و املاک گاه چند صد میلیاردی که توسط برخی مقامات و رجال سیاسی و همچنین نهادهای حکومتی و دولتی در اختیار گرفته شده دعوت می کنیم.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۰ نظر

ورود

 • لیلا شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  متاسفم براتون به خاطر تهمت هایی که به استاد زدید..بهتره برید وتوبه کنید، وبه جای این تهمت ها شفافیت مالی رو از کسایی بخواید که میلیارد میلیارد پول مملکت رو خوردن یه ابم روش ولی شماها اونقدر بزدل هستید که جرعت ندارین راجب اونا هیچ حرفی بزنید..

  • masood شهریور ۲۱, ۱۳۹۹

   جمع کن کاسه کوزتو خعلیم راسته دیگه…مثل مابقیش

 • لیلا شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  متاسفم براتون به خاطر تهمت هایی که به استاد زدید..بهتره برید وتوبه کنید، وبه جای این تهمت ها شفافیت مالی رو از کسایی بخواید که میلیارد میلیارد پول مملکت رو خوردن..

  • احمد بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

   برو ببین “رضا مطلبی کاشانی” که بهشون خونه هدیه داده کیه خانم خانم ها

 • روح اله شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  خدا به همه ما رحم کنه دیگه کم کم احترام داره بینمون بی معنی میشه اونم بزرگان دین که دنیا و اخرتمون مدیون تلاشهای این بزرگواران است

 • ناشناس شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  یه درخواستی از اقای پناهیان دارم تورو خدا چندتا از این دوستان هدیه بده که اطرافتون هستند رو به ما هم معرفی کن

 • عدالت مرده شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  خدا شانس بده ماهم از این دوستا پیدا کنیم و به ماهم کمک کنن

 • عدالت مرده شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  خدا شانس بده ماهم از این دوستا پیدا کنیم و به ماهم کمک کنن خوبه والا

  • میلاد شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

   این مطلب دروغه برید سخنرانیشونا در باره همین موضوع گوش بدید خودتون متوجه میشید.

 • میلاد شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

  چرا مطلب دروغ پخش میکنید ایشون اصلا نگفتن که خونه هدیه کسی بوده گفتن زندگیمو با هدیه های دوستانم میگزرونم منظورشون خوراک و پوشاک و این جور چیزا بود اونم به شکل ساده و فقیرانه لطفا مطلب دروغ پخش نکنید اول برید سخنرانیشونا گوش بدید بعد مطلب بزنید.

 • جمال خاشقچی شهریور ۲۰, ۱۳۹۹

  اگه حرف هایپنهایان درست است و خبرنگار تهمت زده چرا پناهیان اعاده حیثیت از دست خبرنگار نمیکند تا کسی جرائت به دروغ گویی و تهمت زدن نکند

 • Zc شهریور ۲۰, ۱۳۹۹

  باید کمی عینک تعصبْ را پایین کشید تا کَمی رنگِ جهان شود برایَت آشکار.

 • مسعود شهریور ۲۰, ۱۳۹۹

  اقای پناهیان خواهش میکنم کمی روشنگری کنید.

 • ناشناس شهریور ۲۱, ۱۳۹۹

  خدااخرعاقبت این کشورراختم به خیر کنه.اموال هرکس رو میشه با یک سندشش دنگ میگه به من تهمت نزید.مثل .خاوری .ووووو

 • مهدی شهریور ۲۴, ۱۳۹۹

  چقدر بده آدم برای یه لقمه روزی،دست به هر کاری بزنه.
  مثل همین سایت که نحوه تیتر گذاری و چیدمان خبرش کاملا هدفمند و جهت داره.
  در ضمن،خبرنگار افشاگرتون چرا در مورد دیگر عزیزان مال مردم خور که تعدادشون کم هم نیست و اتفاقا مقادیر بسیار بیشتری هم چپاول کردند،و اسناد بسیار شفاف تری هم دارند،گزارشی تهیه نکرده؟
  اتفاقا از اربابان خودتان هم هستند.
  اصلا پناهیان بد،دزد،ممنون که افشاگری کردی.
  حالا برو سر سوژه های بزرگتر و چرب و نرم تر
  شما که راست میگی…
  مثلا آقایان سعید حجاریان،مهدی هاشمی،اکبر طبری،دانیال زاده،آخوندی،قاضی زاده هاشمی،زنگنه،نعمت زاده،حسین فریدون،حسن فریدون،خانم ابتکار،شوهر خانم ابتکار،جهرمی،جهانگیری،برادر جهانگیری،فیروزآبادی،جهانگرد،و………..
  اگه دنبال هر کدوم از اینا بری،به جای یه واحد آپارتمان،پنجاه واحد آپارتمان از اینور و اونورت میزنه بیرون.
  این گوی و این میدان
  ببینم چه کاره ای افشاگر قرن…..

 • Mojtaba اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰

  تحریف تو خونتونه
  کجا گفت خانه‌ی ۳۰ میلیاردی رو دوستام هدیه دادن؟

 • F. H خرداد ۱۶, ۱۴۰۰

  الان با این مدرک میخوان چی رو ثابت کنن؟
  ما باید عکس این مدرک که هیچ چیزش مشخص نیست رو به همین راحتی باور کنیم؟
  واقعا این آقای خبرنگار از دولت اصلاحات پیدا نمیکردن اومدن مدرک از آقای پناهیان رو میکنن لااقل اون فیلم رو برش نمی‌دادین تا بقیه شم ببینن همه… تو متن هم گفتین آیت الله حق شناس گفتن باهاشون شریک شن در صورتی که خودشون گفتن دلیل آشنایی مون آیت الله حق شناس بوده و اصلا ربطی به شریک شدن نداشت…
  اگر اینجا خبر گذاری هست در رساندن خبر امانت دار باشید

 • امیر دی ۱۵, ۱۴۰۰

  دروغ و تهمت میزنید بعد هم از قول ایشون باز هم دروغ و دروغ و دروغ منتشر میکنید و جالبه اینه که به همه تهمت دروغگویی میزنید در حالی که دروغو واقعی هستید دین که ندارید کاش مرد بودید

 • یک بنده خدا اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

  سلام
  این تیتر انسان را به اشتباه میندازه
  اگر این شایعه رد شده،پس غیر اخلاقی هست که اینطور تیتر بزنید..
  و در نظر داشته باشید ظلم عامل سقوط هست، پس اگر هر چیزی ظالمانه باشد باید منتظر سقوطش بود..
  اگر عامدانه اینطور کردید،کم کم محو میشوید نزد مردم
  و اگر نه،پس خدارو در نظر بگیرید و به حق و عدالت برگردید..
  همچنین اگر این ظلم و شایعه رو کسی باور کرد،بدانید که مسئولید
  یاحق

 • M خرداد ۱۰, ۱۴۰۱

  ببخشید جدای از این مطالب برای من شبهه دینی ایجاد شد. ایشون می‌گن من هیچ وقت دنبال پول درآوردن نبودم و با هدیه بقیه زندگی می‌کنم. آیا این درسته؟ چون من یه جایی حدیث خوندم که خدا کسی رو که فقط عبادت می‌کنه و کار نمیکنه دوست نداره یا مثلا این عبارت که می‌گه عبادت ۱۰ جز دارد که ۹ جز آن کسب و کار حلال است. اگه کسی می‌دونه راهنمایی کنه لطفا.