روایت مهراب قاسم‌خانی از سرقت گوشی موبایل دخترش با قمه در تهران

روایت مهراب قاسم‌خانی از سرقت گوشی موبایل دخترش با قمه در تهران

مهراب قاسم خانی همسر سابق شقایق دهقان هنرپیشه سینما و تلویزیون اخیرا با انتشار پستی در اینستاگرامش، خبر از سرقت گوشی موبایل دخترش در یکی از محلات تهران داد. مهراب قاسم خانی گفته بود که سارق با یک قمه، وارد خودرو دخترش شد و گوشی موبایلش را به سرقت بود. او بعدا درباره وضعیت سرقت موبایل در تهران، توضیحاتی ارائه کرد که از اوضاع ترسناک موبایل قاپی در پایتخت خبر می دهد.

وضعیت بد اقتصادی و افزایش شدید قیمت گوشی موبایل و تجارت پر سود قطعه فروشی گوشی های موبایل دزدی، سبب شده تا بسیاری از ما در طول سال، روایت هایی از موبایل قاپی را از دوستان و آشنایان بشنویم.

مهراب قاسم خانی

اینستانوشته مهراب قاسم خانی از سرقت موبایل دخترش با قمه

مهراب قاسم خانی متولد ۲۶ آذر سال ۱۳۵۰ در تهران است. فوق لیسانس نقاشی دارد و همسر سابق شقایق دهقان است. نیروانا و نویان، فرزندان مهراب قاسم خانی است. مریم گلرو، همسر قبلی مهراب قاسم خانی و پیش از ازدواج با شقایق دهقان است. پیمان قاسم خانی، برادر مهراب قاسم خانی نیز از بهاره رهنما جدا شده بود. انتشار پست اینستاگرامی مهراب قاسم خانی درباره سرقت گوشی نیروانا با حضور یک سارق قمه به دست در یکی از محلات تهران، بازتاب های گسترده ای پیدا کرد.

مهراب قاسم خانی بیش از ۶۰۰ پست به اشتراک گذاشت و ۲ میلیون دنبال کننده دارد. ده ها کامنت روی اینستانوشته مهراب قاسم خانی درباره روایت وی درباره سرقت گوشی موبایل منتشر شده است.

پرستو صالحی،عماد طلب زاده، گوهر خیراندیش، الناز حبیبی و فرزین محدث ،آناهیتا نعمتی و حسین سلیمانی به این روایت اینستاگرامی ترسناک مهراب قاسم خانی، واکنش نشان دادند.

دو سه سال پیش که گوشیم رو توی روز روشن وسط میدون هفت تیر دزدیدن، بعدش که رفتم کلانتری، فهمیدم که قرار نیست امیدی به پیدا شدنش داشته باشم. عزیزی که اونجا بود بهم گفت فقط چند هزار تا دزد گوشی شناخته شده توی تهران داریم و احتمالاً دو برابرش هم شناخته نشده و الان که بری خونه، احتمالاً سر راه از کنار چند تاشون رد میشی…

امروز یه عزیزی سوار ماشین دخترم شد و قمه رو گذاشت زیر گردنش و گوشیش رو ازش گرفت…

فقط چند تا نکته الان توی ذهنم میچرخه:

۱- کسی قرار نیست برای این چند هزار عزیزی که به این شغل شریف مشغولن یه فکر جدی بکنه؟ جدا از این که با این وضعیت اقتصادی و تورم، قیمت گوشی موبایل توی زندگی آدما کاملاً تعیین کننده ست، سرقت با اسلحه سرد میتونه جون خیلی از مردم رو به خطر بندازه.

۲- اون بار که گوشی من رو دزدیدن، بعدش همه بهم میگفتن خدا رو شکر کن که بلایی سر خودت نیاوردن. امروز که گوشی دخترم رو دزدیدن، خودمم همین رو بهش گفتم. بعدش به این فکر کردم که چقدر اوضاع باید بد باشه که برای این که مالمونو بردن و خودمونو نکشتن خدا رو شکر میکنیم.

۳- از روزی که من گوشیم رو خریدم، تا روزی که ازم دزدیدنش، اونقدر قیمتش بالا رفته بود که دیگه نتونستم همون رو بخرم و یه گوشی کارکرده مدل پایین تر خریدم. گوشی دخترم رو پارسال برای تولدش خریده بودم و الان حتی نمیتونم به خرید یه گوشی یه مدل پایین ترشم فکر کنم. عزیزانی که کارشون رسیدگی به این جرایمه، بدونن که با این تورم، گوشی یه نفر الان میتونه گرون ترین دارایی زندگیش باشه.

۴-اگه هزاران سارق رو شناسایی کردین، قطعاً دسترسی به خریداران و فروشندگان گوشی های سرقتی هم نباید خیلی کار پیچیده ای باشه. فقط نیاز به یه برنامه ریزی جدی و ریشه ای برای از بین بردن این چرخه هست. به شرط این که اراده کافی برای حفظ جان و مال مردم وجود داشته باشه.

۵- عکسها مال دوربینیه که سرقت گوشی دخترم رو ثبت کرد. گفتم دوستان و خانواده اش ببیننش و بهش افتخار کنن که زندگیش رو از طریق زحمت دیگران میگذرونه.

مهراب قاسم خانی

کامنت شدید اللحن مسعود فراستی در پاسخ به اینستانوشته مهراب قاسم خانی

مهراب قاسم خانی علاوه بر انتقاد اخیری که به نیروی انتظامی داشت، چند هفته پیش درباره علت مسدود کردن کامنت زنی روی عموم مخاطبانش، توضیحاتی منتشر کرد که جالب توجه است. مسعود فراستی، منتقد سینما نیز در کامنتی، از این رفتار مهراب قاسم خانی به شدت انتقاد کرد.

مهراب قاسم خانی

توضیحات سردار رحیمی درباره موبایل قاپی در تهران

سرقت موبایل در تهران و سایر استان های کشور در سال های اخیر روند صعودی داشته است. رشد چند برابری قیمت موبایل به دلیل افزایش قیمت ارز سبب شده تا شاهد روند صعودی سرقت موبایل در ایران باشیم. با وجود انکه رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش جرایم تجاوز به عنف و آدم ربایی وقتل خبر می دهد اما سرقت موبایل و موبایل قاپی، بخش جدایی ناپذیر از سرقت های هفتگی در تهران است.

۲ نظر

ورود

  • aidin شهریور ۲۶, ۱۳۹۹

    همسر سابق؟فکر کنم اشتباه نوشتید.

  • بابایی مهر ۱۴, ۱۳۹۹

    #دزد _گوشی_ را _آزاد کنید!!!
    #نه به اعدام!!!!!!!!!!!!!!!