۳ نظر

عرضه اولیه وکبهمن مربوط به شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن از شرکت های زیر مجموعه بانک سینا در نیمه دوم سال ۹۹ انجام می شود. زمان عرضه اولیه وکبهمن قیمت عرضه اولیه وکبهمن نقدینگی مورد نیاز برای مشارکت در عرضه اولیه وکبهمن و هم چنین تعداد کد اختصاصی به وکبهمن بزودی در همین گزارش به روز رسانی خواهد شد. وسپهر اخرین عرضه اولیه تابستان ۹۹ ، ۳۰ شهریور انجام می شود که از دارایی های بانک صادرات است.

همانطور که می دانید، بسیاری از بانک ها در حال عرضه اولیه شرکت های غیر بورسی خود در بازار سرمایه از نیمه دوم سال ۹۹ هستند. وکبهمن از دارایی های بورسی شرکت بانک سینا (وسینا) بوده و پس از عرضه اولیه وکبهمن انتظار داریم که وسینا گزارش افشای اطلاعات با اهمیت منتشر کند.

طبق اعلام شرکت فرابورس ایران در روزهای پایانی مرداد ماه سال ۱۳۹۹، شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن با نماد وکبهمن به عنوان دویست و بیست و چهارمین نماد معاملاتی فرابورس ثبت شد و به نظر می رسد باید در نیمه دوم سال ۹۹، منتظر عرضه اولیه وکبهمن در بازار فرابورس باشیم. این شرکت در گروه سرمایه گذاری ها ثبت شده و هم گروهی های خوبی چون وبصادر، وغدیر و … دارد. ۱۷ شهریور ماه ۹۹، امید نامه پذیرش مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن در فرابورس ایران منتشر شد.

شرکت توسعه سینا، صرافی سینا و بانک سینا از سهامداران عمده وکبهمن هستند.

تابلوخوانی وکبهمن

وکبهمن

تابلو معاملاتی وکبهمن در بازار اول فرابورس ایران

شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن، در بازار اول فرابورس با نماد وکبهمن ثبت شده است. ۲.۵ میلیارد قطعه سهم است و در شهریور ۹۹، میزان EPS وکبهمن ۱۳۷۵ ریال و P/E‌ وکبهمن نیز ۰.۷۳ اعلام شد. در شهریور ۹۹، میزان P/E گروه سرمایه گذاری ها، ۸ بود.

عرضه اولیه وکبهمن

تصویری از قیمت سهام هم گروهی های وکبهمن در ۲۶ شهریور ۹۹. این قیمت ها شهریور ۱۴۰۰ شمسی خاطره خواهد شد

وکبهمن هم گروهی های فوق العاده ای دارد. وخارزم، صبا، وصنعت، وساپا، وسپه، سرچشمه و وتوصا از جمله هم گروهی های وکبهمن است که انتظار سودآوری خوبی از آن ها در سال ۱۴۰۰ شمسی داریم. اگر سهامدار هم گروهی های وکبهمن هستید، در سهامداری بلند مدت، غفلت نکنید. بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری، دارای پرتفو غیر بورسی ممتازی هستند (مثل وغدیر) که کاندید عرضه اولیه در سال ۱۴۰۰ به بعد هستند.

زمانی که عرضه اولیه وکبهمن انجام شد و صف خرید میلیونی پس از ۲ تا ۳ هفته متعادل شد، شما بایستی به عنوان سرمایه گذار و سهامدار وکبهمن، به تابلو معاملاتی وکبهمن در tsetmc.com مراجعه کرده و رفتار حقوقی و حقیقی و حجم معاملاتی را زیر نظر بگیرید. وکبهمن از چند ماه پس از عرضه اولیه، این فرصت را به تکنیکالیست ها می دهد تا رفتار منحنی قیمت سهم را بررسی کنند.

عرضه اولیه وکبهمن

خلاصه عملکرد مالی وکبهمن در سال ۱۳۹۷ و سال ۱۳۹۸

اگر چه همواره به مخاطبان گرامی مطالب بورس روزیاتو توصیه کردیم که عرضه اولیه های سال ۱۳۹۹ را به مدت ۱۲ ماه سهامداری کنند. طبق اطلاعاتی که ۲۵ شهریور درباره مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن در کدال منتشر شد، وکبهمن درآمدهای عملیاتی ۳ ماهه سال ۱۳۹۹ خود را به نسبت مدت مشابه سال قبل ۴۱۳ درصد افزایش داده است. حاشیه سود وکبهمن نیز از ۹۶ درصد به ۹۸.۶۴ درصد افزایش یافته است.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثربهمن در سال ۱۳۶۲ با نام شرکت کلپورگان تشکیل شد. بعدها به اسم فعلی تغیر یافت و بر اساس تصمیم بنیاد مستضعفان به شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا واگذار شد.

پرتفو بورسی و غیربورسی وکبهمن

پرتفو بورسی وکبهمن شامل سهامی از شرکت های: فولاد کاوه جنوب کیش، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بیمه پارسیان، گروه سدید، سرملی، سرمایه گذاری البرز، سرمایه گذاری ساختمان ایران، همراه اول (یک دهم درصد)، پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه و دارویی سبحان است.

عرضه اولیه وکبهمن

جدول سود حاصل از خرید و فروش سهام توسط وکبهمن در سال ۱۳۹۸

شرکت فن آوا کارت، شرکت توسعه نوآوری و فن آوری سینا، واحدهای صندوق های سرمایه گذاری و شرکت قند پارس از پرتفو سرمایه گذاری غیر بورسی وکبهمن است.

وسینا ۱۰ میلیارد قطعه سهم بوده و در بازار دوم بورس قرار دارد. سهامدار اصلی وکبهمن در شهریور ۹۹ قیمت هر سهمش ۱۳۰۶ تومان بود. ۲۰ درصد سهام وسینا شناور است

منتظر شرکت های بیشتری از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به بازار سرمایه از نیمه دوم سال ۹۹ هستیم. بورس بین المللی ایران آبان ماه در کیش راه اندازی می شود. با راه اندازی بورس بین المللی انرژی و بورس مسکن، شاهد تحولات خوبی در بازار سرمایه کشور خواهیم بود. شاخص کل بورس در سال ۱۴۰۰ شمسی بالای ۳ میلیون واحد تثبیت خواهد شد.

آدرس، تلفن و سایت شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن

 • آدرس مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن: تهران، خیابان نجات الهی، خیابان میرعماد، بن بست نهم شماره اول
 • تلفن وکبهمن: ۰۲۱۸۶۰۴۷۸۱۳
 • سایت وکبهمن: kbic.ir

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • اکرم حسینی شهریور 27, 1399

  سلام جناب زمانی خسته نباشید.درمطالب قبلیتون پیش بینی تون از شاخص کل تا اخر سال هشت میلیون بود اتفاقی افتاده که به سه میلیون کاهش پیدا کرده؟ممنون از پاسخگویی تون و تشکر بابت مطالب خوب و ارزندتون

  • علی زمانی شهریور 27, 1399

   سلام
   روز بخیر
   قبلا هم عرض کردم تا پایان سال ۱۳۹۹، انتظار داریم شاخص کل حوالی ۳ میلیون واحد باشد
   قبلا هم عرض کردم تا پایان سال ۱۴۰۰ شمسی، انتظار داریم شاخص حوالی ۸ میلیون واحد باشد
   د رهیچ مطلبی اعلام نشده شاخص کل تا پایان اسفند ۱۳۹۹ شمسی، ۸ میلیون واحد است