جزییات عرضه اولیه «اپال پارسیان سنگان» : غول سنگ آهن خاورمیانه در مهر ۹۹

جزییات عرضه اولیه «اپال پارسیان سنگان» : غول سنگ آهن خاورمیانه در مهر ۹۹

عرضه اولیه شرکت اپال پارسیان سنگان از شرکت های زیر مجموعه شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس از هدلینگ سرمایه گذاری بانک پارسیان، مهر ۹۹ انجام می شود. قیمت عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان، سقف قیمت اپال پارسیان سنگان و نقدینگی مورد نیاز برای شرکت در عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان بزودی در اطلاعیه بورس اعلام می شود و در همین گفتار به روز رسانی می شود. این عرضه اولیه نیز مثل همه عرضه اولیه های ۶ ماهه نخست سال ۹۹ را باید ۱۲ ماه سهامداری کرد.

بانک پارسیان مثل بانک صادرات که وسپهر را ۳۰ شهریور عرضه اولیه کرد، برنامه عرضه اولیه در نیمه دوم سال ۹۹ دارد. صورت های مالی حسابرسی شده و حسابرسی نشده اپال پارسیان سنگان را از طریق کدال بررسی کنید. انتظار داریم در پاییز ۹۹، عرضه اولیه باشگاه های استقلال و پرسپولیس و هم چنین عرضه اولیه ۵ استارت آپ قدیمی کشور (فیلیمو، دیجی کالا، کافه بازار، تپسی و شیپور) طبق اعلام قبلی سازمان بورس، در دستور کار قرار بگیرد.

شرکت اپال پارسیان سنگان که آن را یکی از شرکت های غول حوزه صنعت معدن کشور می دانند، مهر ۹۹ در فهرست عرضه اولیه قرار میگیرد. سهامدار عمده شرکت اپال پارسیان سنگان نیز بانک پارسیان می باشد. همان طور که می دانید، ‌سهامدار عمده بانک پارسیان، سهامی چون خگستر و خودرو است. گفته شده که فولاد مبارکه اصفهان نیز به دنبال خرید بخش قابل توجهی از سهام شرکت اپال سنگان پارسیان است. ۴۰ درصد سهام اپال سنگان پارسیان در اختیار ایمیدرو است.

در آینده ای نه چندان دور منتظر عرضه اولیه هایی از وپارس در حوزه فولاد و پالایشگاها هم باشید. لذا با وپارس، سهامداری بلند مدت بکنید.

طبق اطلاعاتی که اواخر سال ۹۸ درباره صورت های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اذر ۹۸ شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان از شرکت های تابعه وپارس منتشر شد، شاهد افزایش ۱۹۳ درصدی درآمد های عملیاتی ۱۲ ماهه ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بودیم. هم چنین سود ناخالص ۱۲ ماهه اپال پارسیان سنگان بیش از ۱۹۰ درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش یافته بود.

شرکت صنعتی معدنی اپال پارسیان سنگان در حوزه توسعه کارخانه های کنستانتره و گندله سازی در مجموعه صنعتی و معدنی سنگان تاسیس شده است. سایت شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان که با نام مخفف OPSIM‌ شناخته می شود در نشانی OPALSKANIPARS.COM قرار دارد.

شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سینگان در سال ۱۳۹۴ تاسیس شد. ظرفیت اسمی تولید گندله آن ۵ میلیون تن و ظرفیت اسمی تولید کنستانتره شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان ۵ میلیون تن است. ۴۰ درصد شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان در اختیار ایمیدرو و ۶۰ درصد در اختیار اپال فولاد شرق پارسیان از شرکت های زیر مجموعه بانک پارسیان است. اپال پارسیان سنگان دارای زمینی به مساحت ۲ میلیون متر مربع است. یکی از تولید کنندگان کنستانتره سنگ آهن در ایران همین شرکت اپال پارسیان سنگان است که بزودی عرضه اولیه می شود.

سرمایه گذاری اپال پارسیان سنگان در گندله سازی در منطقه سنگان را باید از مشارکت های موفق دولت با بخش خصوصی دانست که امیدواریم با حضور این شرکت در بورس، مسیر رونق و افزایش سودآوری و تامین سرمایه برای توسعه پروژه های فعلی و آینده آن، تسهیل و تسریع شود.

شرکت اپال کانی پارس به عنوان هلدینگ معدنی شرکت سرمایه گذاری پارسیان، ۲۹ آبان سال ۱۳۸۵ ثبت شد. عمده فعالیت در حوزه صنعت معدن است. این شرکت به صورت غیر مستقیم از طریق سرمایه گذاری در شرکت های اپال فولاد شرق پارسیان و پارس فولاد سبزوار، اهداف خود را به پیش می برد. طبق اعلام شرکت اپال پارسیان سنگان ، شرکت vale معاملات سنگ آهن را از طریق فناوری بلاکچین انجام می دهد که امیدواریم همه شرکت های ایرانی در بورس، از این فناوری برای توسعه کسب و کار خود در ایران عصر ۱۴۰۰ استفاده کنند.

بانک پارسیان و اپال پارسیان سنگان

عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان

تابلو معاملاتی بانک پارسیان در ۲۷ شهریور ۹۹

عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان اولین تاثیرش را روی وپارس خواهد گذاشت. وپارس ۱۵۶ میلیارد و ۳۴۰ میلیون قطعه سهم است و قیمت هر سهمش در ۲۷ شهریور ۹۹ به ۵۲۹ تومان رسید. ۲۰ درصد سهام وپارس، شناور است.

عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان

سهامداران عمده وپارس که بابت عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان در مهر ۹۹ منتفع خواهند شد

برای اطلاع از نماد بورسی عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان باید منتظر اطلاعیه سازمان بورس باشیم. نام نماد عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان را در سایت tsetmc.com مشاهده کنید.

احتمالا نماد عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان در گروه فلزات اساسی درج شود و هم گروهی سهامی ممتاز و شاخص ساز و با بنیادی عالی هم چون: فملی، فولاد، ذوب، کاوه، فخوز و فاسمین شود.

هر زمان عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان آمد، با پول مازاد نسبت به خرید عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان اقدام کرد و سهامداری بلند مدت فراموش نکنید. شاخص کل بورس در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ شمسی، بالای ۸ میلیون واحد تثبیت می شود و انتظار می رود در بازه شهریور ۹۹ تا شهریور ۱۴۰۱ شمسی، بیش از ۱۰۰ شرکت به فهرست شرکت های بازار سرمایه کشور اضافه شود. بورس بین المللی ایران، آبان ۹۹ در جزیره کیش افتتاح می شود.

عرضه اولیه اپال پارسیان سنگان

تصویر سایت اپال کانی پارس از شرکت های سهامدار اپال پارسیان سنگان

آدرس، تلفن و سایت شرکت اپال پارسیان سنگان

 • آدرس: تهران، سعادت آباد. خیابان بیستم غربی شماره ۴۳
 • تلفن اپال پارسیان سنگان: ۰۲۱۲۶۷۴۳۰۵۹
 • سایت شرکت اپال پارسیان سنگان: opalkani.com

شرکت های معدنی کشور به دلیل افزایش قیمت ارز و توانایی صادراتی، می توانند بازدهی خوبی در چند سال آینده برای سهامداران صبور بلند مدتی به ارمغان آورند و از گروه های بنیادی بازار بورس ایران محسوب می شوند.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • ابوالفضل شهریور ۲۸, ۱۳۹۹

  با سلام. ببخشید آقای زمانی میخواستم بدونم افزایش قیمت سهم چه فایده ای به حال اون شرکت داره؟ و اینکه افزایش سرمایه چه سودی برای شرکت داره زمانیکه نقدینگی جدید وارد شرکت نشه؟ آیا خود شرکت ها از رشد سهام شون، سود میبرن؟ چطور؟

 • ابوالفضل شهریور ۲۸, ۱۳۹۹

  با سلام. ببخشید آقای زمانی میخواستم بدونم افزایش قیمت سهم چه فایده ای به حال اون شرکت داره؟ و اینکه افزایش سرمایه چه سودی برای شرکت داره زمانیکه نقدینگی جدید وارد شرکت نشه؟ آیا خود شرکت ها از رشد سهام شون، سود میبرن؟ چطور؟

  • علی زمانی شهریور ۲۸, ۱۳۹۹

   سلام
   بانک پارسیان با عرضه اولیه ۱۰ یا ۲۰ درصد شرکت اپال سنگان پارسیان، سود خوبی را شناسایی خواهد کرد و نقدینگی خوبی وارد بانک پارسیان می شود. چون پول عرضه اولیه ها به جیب سهامداران بانک پارسیان می رود و ارزش سهمشان افزایش می یابد.

 • فرشاد شهریور ۲۸, ۱۳۹۹

  من وپارس رو چهارشنبه خریدم، می‌گن این سهم چون زیاد اصلاح نکرده الان تازه می‌خواد اصلاح کنه، ولی با وجود خبر عرضه اپال بعید می‌دونم خیلی اصلاح کنه، امیدوارم از خریدش پشیمون نشم.

  • عباس آذر ۶, ۱۳۹۹

   سلام…وپارس از قیمت ۵۹۰ تومن اصلاح خوبی داشته و الان موقع خرید سهم هستش چون خبرهای خوبی پشت این سهم هستش وسال دیگه قیمتش بالای ۱۰۰۰ تومنه