یک نظر

بر اساس قانون جدیدی که در یکی از ایالت های نیجریه تصویب شده است، از این پس تجاوز‌کنندگان اخته شده و کسانی که به کودکان تجاوز می کنند اعدام خواهند شد. در دستورالعمل جدید آمده است که هر مردی که به شخصی بالای ۱۴ سال تجاوز کند، آلت تناسلی او با جراحی قطع شده و به حبس ابد محکوم خواهد شد اما کسانی که به کودکان تجاوز کنند اعدام خواهند شد. در مقابل، زنانی که به کودکان زیر سن ۱۴ سال تجاوز کنند لوله های فالوپ خود را از دست می دهد تا دیگر قادر به بارداری نباشد و در صورت اینکه قربانی بالای ۱۴ سال باشد متجاوز به حبس ابد محکوم خواهد شد.

بر اساس قانون جدیدی که در یکی از ایالت های نیجریه تصویب شده است، از این پس تجاوز‌کنندگان اخته شده و کسانی که به کودکان تجاوز می کنند اعدام خواهند شد.

در منطقه کادونا، در شمال غربی نیجریه، بدنبال افزایش تجاوزها در دوران قرنطینه خانگی شیوع کرونا، دولت وضعیت اضطراری اعلام کرده است. بدنبال اعتراضات گروه های طرفدار حقوق زنان، نصیر احمد الروفائی، فرماندار کادونا قانون جدید مربوط به اخته کردن و اعدام متجاوزان را امضا کرد و این بدان معناست که پرجمعیت ترین کشور آفریقایی سختگیرانه ترین مجازات را در مورد تجاوز اعمال خواهد کرد. تا قبل از این، حداکثر مجازات برای این جرم ۲۱ سال زندان در مورد تجاوز به افراد بالای سن قانونی و حبس ابد برای تجاوز به کودکان زیر ۱۴ سال بود.

بر اساس قانون جدیدی که در یکی از ایالت های نیجریه تصویب شده است، از این پس تجاوز‌کنندگان اخته شده و کسانی که به کودکان تجاوز می کنند اعدام خواهند شد.

فرماندار کادونا می گوید که قانون سختگیرانه جدید برای محافظت از کودکان در برابر متجاوزان ضروری بوده است. پلیس نیجریه می گوید که به دنبال اعمال قرنطینه خانگی ناشی از شیوع کرونا در سراسر این کشور، میزان تجاوز در کشور به شدت افزایش یافته است. بر اساس گزارش یونیسف، دولت نیجریه از دیرباز با بحران خشونت جنسی مواجه بوده  و از هر چهار زن و دختر نیجریه ای، یک نفر تا پیش از رسیدن به سن ۱۸ سالگی مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرد. قانون جدید پس از آن اعمال شد که اووایلا اوموزووا که یک دانشجوی ۲۲ ساله بود، هنگام درس خواندن در کلیسای محلی مورد تجاوز قرار گرفته و با ضربات کپسول آتش نشانی متجاوزان به قتل رسید، جنایتی که با اعتراضات گسترده در نیجریه همراه بود.

بر اساس قانون جدیدی که در یکی از ایالت های نیجریه تصویب شده است، از این پس تجاوز‌کنندگان اخته شده و کسانی که به کودکان تجاوز می کنند اعدام خواهند شد.

اووایلا اوموزووا

جنازه نیمه عریان و خونین این دختر در کلیسایی پیدا شد که وی سال ها عضو گروه کُر آن بود. جودیت، خواهر اووایلا گفته است که خواهرش می خواست «وزیر شده و سخنان خداوند را موعظه کند» و اینکه «او در جایی کشته شد که همیشه آرامش را در آنجا می یافت»، موضوعی که از نظر او بسیار تکان دهنده است.

بیشتر بخوانید: داستان جیسی لی دوگارد؛ ۱۸ سال اسارت در دستان یک متجاوز جنسی

جزییاتی از ادعای تجاوز سریالی کیوان امام‌ وردی به دختران دانشگاه تهران [دستگیر شد]

شما چه مجازاتی را برای متجاوزان درست می دانید؟ نظرات خود در این مورد را با ما و دیگر مخاطبان روزیاتو به اشتراک بگذارید.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 1 / 5. تعداد رای: 2

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امین مهر 3, 1399

    همین بریدن آلت از انتها و اخته کردن بیضه ها، همراه با زندان با اعمال شاقه عاااااااالیه، مثل فیلم زندان ز…
    چون اکثر متجاوزان به شدت شهوترانن و اگه بدونن قراره آلتشون بریده بشه و واقعا بشه، به شدت میترسن و آمار پایین میاد
    البته فرهنگ سازی و تسهیل ازدواج هم لازمه و پیش شرطه واسه پایین اومدن آمار تجاوز