سریال ترندهای عجیب و غریب شبکه اجتماعی تیک تاک؛ این قسمت تراشیدن دندان با سوهان ناخن!

سریال ترندهای عجیب و غریب شبکه اجتماعی تیک تاک؛ این قسمت تراشیدن دندان با سوهان ناخن!

شبکه اجتماعی تیک تاک مملوء از ترفندهای زیبایی درباره ی چیزهایی مثل رنگ کردن مو، طراحی ناخن و حتی ساخت محصولات بهداشتی خانگی است، اما به تازگی ترندی در این شبکه اجتماعی پرطرفدار شکل گرفته که دندانپزشکان را بسیار نگران کرده است.

بعضی کاربران تیک تاک به تراشیدن دندان های ناهماهنگ خود با سوهان ناخن روی آورده اند و ویدئوهای آن را در این شبکه اجتماعی با باقی کاربران به اشتراک می گذارند.

دندانپزشکان اما می گویند این کار با سوهان کشیدن ناخن فرق می کند چون اگر امروز ناخن تان را سوهان بکشید فردا دوباره درمی آید اما دندان ها ثابت اند.

اگر مینای دندان تان را بتراشید، دیگر درنمی آید و این کار خطر حساس شدن و افتادن دندان ها را به دنبال دارد

تراشیدن دندان با سوهان ناخن

دندان از چندین لایه تشکیل شده است. لایه ی خارجی تر آن یا همان مینای دندان مستحکم ترین و مهم ترین این لایه ها است چون از دندان در برابر پوسیدگی محافظت می کند.

به گفته ی دندانپزشکان، وقتی در ساختار دندان دست می برید، اگر به کار خود مسلط نباشید، صدمات جبران ناپذیری به دندان های خود وارد و آن را تخریب خواهید کرد.

دندانپزشکان و دیگر متخصصانی که به ساختار و آناتومی دندان وارد هستند می توانند به شکلی که ضرر و عوارضی نداشته باشد دندان ها را بتراشند. در برخی موارد حتی ممکن است فرد متخصص به این نتیجه برسد که برای هم اندازه کردن ارتفاع دندان ها به جای تراشیدن مینای دندان، یک روکش یا ونیر دندانی به دندان اضافه کند.

اما اگر فرد نابلدی دست به این کار بزند، ممکن است لایه های ضروری دندان از بین بروند، مسأله ای که باعث حساس شدن دندان ها و حتی افتادن آن ها می شود.

دندانپزشکان می گویند با سوهان کشیدن به دندان هایتان در واقع عمر آن ها را کوتاه می کنید؛ در آینده آثار این صدمه بروز خواهد کرد و دچار مشکلات دندانی جدی ای خواهید شد.

واکنش های انتقادی دندانپزشکان به ویدئوهای منتشر شده در تیک تاک

با سرعت گرفتن رواج این ترفند زیبایی جدید در تیک تاک، متخصصان حوزه ی دهان و دندان که دنبال کننده های زیادی در این شبکه اجتماعی دارند هم دست به کار شدند و تلاش کردند با واکنش نشان دادن به ویدئوهای تراشیدن دندان و روشن گری درباره ی آن ها جلوی صدمات ناشی از این ترند را بگیرند.

یکی از این پزشکان به ویدئوی یک کاربر که دندان های خود را با یک سوهان ناخن تراشیده بود واکنش نشان داد و از مخاطبان خود خواست در وهله ی اول به دنبال علت ناهماهنگ بودن دندان های خود بگردند و گفت اگر مشکل اصلی حل نشود، تراشیدن دندان ها حتی توسط یک متخصص هم بی فایده است.

این پزشک در ویدئوی خود گفت: «باشد، دندان هایت را تراشیدی و خیلی هم قشنگ شدند ولی مشکل اصلی را حل نکردی. چند سال دیگر که دوباره ناهماهنگ شوند می خواهی چه کار کنی؟ این دفعه که دیگر دندان هایت کوتاه تر هم هستند.»

پزشک دیگری هم در ویدئوی خود گفت: «دندان که از دست برود اگر بخواهید نگهش دارید باید درمان و هزینه ی زیادی کنید. به این کار فکر هم نکنید، جدی می گویم.»

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • علی شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

    روزی هزار بار به خودم افتخار میکنم که اینستا را حذف کردم