Space Hero؛ اولین برنامه ریالیتی شو ضبط شده در فضا که برنده را به ایستگاه فضایی می‌برد

Space Hero؛ اولین برنامه ریالیتی شو ضبط شده در فضا که برنده را به ایستگاه فضایی می‌برد

یک برنامه ریالیتی شو جدید و غیرمعمول قصد دارد یک فرد معمولی را سوار بر فضاپیمای کرو دراگون شرکت SpaceX به فضا بفرستد. کمپانی Space Hero Inc. که یک کمپانی تولیدی رسانه ای مستقر در ایالات متحده است مشغول توسعه یک سریال تلویزیونی است که می تواند اولین سریالی باشد که در فضا فیلمبرداری می شود. این سریال که Space Hero نام دارد برنده یک مسابقه جهانی را برای یک سفر ده روزه به ایستگاه فضایی خواهد فرستاد.

سریال Space Hero

مارتی پومپادور، رییس کمپانی Space Hero Inc. در این باره چنین گفته است: «Space Hero جبهه جدیدی برای بخش سرگرمی است که اولین تجربه واقعی خارج از سیاره زمین را ممکن می سازد. این سریال در مورد باز کردن راه فضا برای همگان است، نه تنهای برای فضانوردان بلکه برای میلیاردها». این کمپانی تولید محتوای رسانه ای قصد دارد که در ابتدا گروهی از افراد علاقمند به فضا را از سراسر جهان انتخاب کند. این سریال ماجرای آن ها در طور دوران طاقت فرسای آموزش فضانوردی را دنبال کرده و رقابت بین آن ها در قالب اپیزودهای زنده برگزار شده که در جریان آن بهترین نفر با رأی بینندگان انتخاب خواهد شد. وقتی برنده نهایی این برنامه انتخاب شد، وی با همراهی فضانوردان ناسا یک سفر ده روزه به ایستگاه فضایی بین المللی را تجربه خوهد کرد در حالی که سفر او از زمان رفتن به فضا تا زمان بازگشتش به زمین نیز در قالب سریال منتشر خواهد شد.

سریال Space Hero

کمپانی های تلویزیونی در سراسر جهان قبلا تلاش کرده اند دستکم ۱۰ پروژه سریالی واقع گرایانه با تم فضایی را تولید کنند. برای مثال یک پروژه مشترک با عنوان Milky Way Mission که توسط تلویزیون سونی پیکچرز و شبکه هلندی Nederland 1 راه اندازی شده قصد دارد سلبریتی های هلندی را به فضا بفرستد. ساخت این برنامه در سال ۲۰۱۳ اعلام شد اما تاکنون عملی نشده است و پروژه های دیگر نیز سرنوشت مشابهی داشته اند. اما تهیه کنندگان کمپانی Space Hero، از قبل یک صندلی را در ماموریت واقعی به ایستگاه فضایی رزرو کرده اند.

سریال Space Hero

نفر برنده این برنامه در سال ۲۰۲۳ سوار بر فضاپیمای کرو دراگون متعلق به کمپانی اسپیس ایکس به فضا خواهد رفت. برای رزرو این صندلی و برنامه ریزی برای ماموریت مورد نظر، کمپانی Space Hero Inc. در حال همکاری با یک کمپانی فضایی خصوصی به نام Axiom Space است. این کمپانی در زمینه تامین لجستیکی به Space Hero Inc. کمک کرده و آموزش شرکت کنندگان در مسابقه را نیز بر عهده خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: روایت جذاب فضانوردان سفینه اسپیس ایکس از مأموریت تاریخی خود

پاسخ نیل آرمسترانگ به تئوری توطئه جعلی بودن سفر فضانوردان آمریکایی به ماه

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود