۱۰ آزمایش هولناک و غیرانسانی پزشکان آلمان نازی روی زندانیان [قسمت دوم]

۱۰ آزمایش هولناک و غیرانسانی پزشکان آلمان نازی روی زندانیان [قسمت دوم]

بدنبال پایان جنگ جهانی دوم واقعیت جنایات نازی ها علیه بشریت آشکار شد. دادگاه نورنبرگ برای محاکمه مقامات ارشد بازمانده حزب نازی آلمان که مسئول کشتار و شکنجه میلیون ها انسان بودند تشکیل شد. اما این تنها مقامات ارشد حزب نازی نبودند که باید به خاطر کارهایشان محاکمه می شدند. حزب نازی همچنین مسئول برخی از ترسناک ترین و بیرحمانه ترین آزمایشات انسانی بود که برخی از پزشکان و محققان مرتبط با این آزمایشات نیز در دادگاه نورنبرگ در باب این جنایات جنگی محاکمه شدند. در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به برخی از شوکه کننده ترین و غیرانسانی ترین آزمایش هایی که نازی ها روی زندانیان انجام می دادند که به مرگ، قطع عضور و شکنجه روانی میلیون ها انسان منجر شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به برخی از شوکه کننده ترین و غیرانسانی ترین آزمایش هایی که نازی ها روی زندانیان انجام می دادند

۵- اتاق ارتفاع بالا

در طی سال ۱۹۴۲، قربانیان در کمپ داخائو تحت آزمایش هایی دردناک قرار گرفتند که برای مشخص شدن محدودیت های مقاومت انسان طراحی شده بودند. نتیجه این آزمایشات قرار بود مورد استفاده نیروی هوایی آلمان یا همان لوفت وافه قرار گیرد که از طریق بررسی اثرات شرایط اتمسفری ارتفاع بسیار بالا بر روی انسان صورت گرفت. قربانیان در داخل اتاقی قرار گرفته و سپس پزشکان نازی به طور مداوم ارتفاع شبیه سازی شده در آن را افزایش می دادند. شرایط درون این اتاق مشابه شرایطی بود که سربازان در هنگام سقوط از ارتفاع ۶۸ هزار پایی تجربه می کردند و این آزمایش برای انسان ها بسیار خطرناک بود. تقریباً تمام قربانیان اتاق ارتفاع بالا در نتیجه جراحات ناشی از قرار گرفتن در معرض فشار اتمسفری شدید جان می باختند.

۴- همه گیر کردن بیماری زردی

بین سال های ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۵، آزمایشاتی در کمپ های زندانیان ناتزویلر و ساشنهاوزن انجام شد که در آن عوامل و اثرات همه گیری بیماری زردی مورد بررسی قرار گرفت. عامل این بیماری به قربانیان تزریق شده سپس شرایط آنان در طور دوران طولانی رنج ناشی از بیماری مورد مطالعه قرار می گرفت. زردی که با نام هپاتیت نوع A نیز شناخته می شود هنوز در بسیاری از نقاط جهان شایع است. آلودگی به عامل بیماری هپاتیت A می تواند به بیماری زردی، درد شکمی، تب و دل پیچه و اسهال شدید منتهی شود. اکثریت قربانیان این آزمایش ها در دو کمپ مذکور لهستانی بودند و بسیاری از آن ها در نتیجه این آزمایشات جان خود را از دست دادند در حالی که دیگران دردهایی طاقت فرسا را تحمل کرده اما زنده ماندند. تنها یک مورد اتهام در مورد این آزمایشات در دادگاه نورنبرگ به محکومیت منجر شد. دکتر کارل برانت رییس برنامه بیهوشی نازی ها به خاطر انجام این آزمایش ها محکوم گردید.

در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به برخی از شوکه کننده ترین و غیرانسانی ترین آزمایش هایی که نازی ها روی زندانیان انجام می دادند

۳- کلکسیون یهودی

کلکسیون یهودی یک نمونه هولناک از باور نازی ها به این بود که یهودیان نسبت به نژاد آریایی و نوردیک در مرتبه پایین تری قرار دارند. آگوست هیرت، رییس بخش آناتومی دانشگاه رایش، کلکسیونی از اسکلت های یهودیان به منظور اثبات این موضوع که آریایی ها نژاد برتر هستند جمع آوری کرده بود. این کلکسیون ترسناک شامل بقایای ۱۱۵ انسان بود که از ۷۹ مرد یهودی، ۳۰ زن یهودی، ۴ اسیر جنگی روسی و ۲ لهستانی تشکیل شده بود. هر یک از این قربانیان تحت عنوان معاینه پزشکی به سالن گاز برده شده و پس از مرگ در اثر استنشاق گاز کشنده، جنازه وی به بیمارستان دانشگاه استراسبورگ به نزد هیرت فرستاده می شد، جایی که وی گوشت ها را استخوان جدا کرده و اسکلت را به کلکسیون بزرگ خود اضافه می کرد. نیروهای فرانسوی بعدها این کلکسیون اسکلت را یافتند که حاوی جنازه های سالم بسیاری بود که صورت هایشان برای اینکه شناسایی نشوند به طور کامل سوزانده شده بود.

در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به برخی از شوکه کننده ترین و غیرانسانی ترین آزمایش هایی که نازی ها روی زندانیان انجام می دادند

۲- دوقلوها

دوقلوهای همسان برای پزشکان نازی از نمونه های آزمایشی بسیار باارزش بودند. بعد از بررسی ها و نمونه برداری های دقیق، دوقلوهای همسان همزمان کشته شده و اندام های بدنشان برای تحقیقات بیشتر به مراکز تحقیقاتی نازی ها فرستاده می شد. در سال ۱۹۴۳، دو دوقلوی مجارستانی قربانی یکی از هولناک ترین آزمایش های نازی ها شدند. این دو بسیار جوان و از لحاظ فیزیکی ورزشکار بودند. پس از هفته ها معاینه و بررسی دقیق، آن ها را به زور وارد خمره های پر از آب داغ کردند تا بیهوش شدند. سپس موهای سرشان را کنده و موهای بدنشان را به طور کامل زدند. بدنبال این کار دو لیتر مایع در مقعد آن ها تنقیه شده و آن ها را به میز بستند در حالی که برای بررسی روده، مقعدهایشان را باز کرده بودند.

برای اینکار از هیچ ماده بیهوش کننده ای استفاده نشده و بدلیل زجه های هولناک قربانیان، دهان آن ها بسته شد در حالی که تمام آزمایش فیلمبرداری می شد. در طی یک ماه رفته رفته اندام های بدن آن ها یک به یک برداشته می شد، از پروستات گرفته تا بیضه ها. در ادامه قربانیان به بخش کالبدشکافی فرستاده شده و با تزریق سم کشته می شدند تا اندام هایشان به یک مرکز تحقیقاتی در برلین فرستاده شود.

در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به برخی از شوکه کننده ترین و غیرانسانی ترین آزمایش هایی که نازی ها روی زندانیان انجام می دادند

۱- راه حل نهایی

بزرگ ترین و بدنام ترین نقشه نازی ها نوعی خاص از مهندسی ژنتیک بود، نقشه ای که حزب نازی از آن با عنوان «راه حل نهایی» یاد می کرد اما اکنون با عنوان هولوکاست شناخته می شود. آدولف هیتلر می خواست که یهودیان، کولی ها، همجنسگراها، سیاهپوستان و تقریباً هر اقلیت نژادی دیگری به خاطر برتری نژاد آریایی از بین بروند. این نقشه با تلاش نازی ها برای اثبات برتری نژاد آریایی و پست بودن دیگر نژادها در مقابل آن آغاز شده و از طریق پروپاگاندا و بسیاری از آزمایش هایی که گفته شد سعی در اثبات این موضوع داشتند. برای مثال، ظاهراً نازی ها کشف کرده بودند که کولی ها به خاطر نوع گروه خونی متفاوتشان نسبت به نژادهای دیگر بیشتر در معرض رفتارهای مجرمانه قرار دارند. کشتار جمعی اقلیت های نژادی در سال ۱۹۴۱ آغاز شده و واحدهای پلیس تمامی جماعت های یهودی را یکی پس از دیگری تخلیه کرده و آن ها را به مکان های خاص برای کشتن منتقل می کردند.

در ادامه ون های سیار معرفی شد که گازهای سمی را به محوطه ای که قربانیان در آن حبس بودند تزریق می کرد. کمپ های مخصوص نیز برقرار شده که نه تنها در آن ها آزمایش های غیرانسانی روی زندانیان انجام می شد بلکه به طور دسته جمعی آن ها را نیز در این کمپ ها قتل عام می کردند. در پایان جنگ جهانی دوم، برآورد شد که بیش از ۱۷ میلیون نفر در جریان راه حل نهایی کشته شده اند. بر اساس آمارهایی که بر سر آن ها اختلاف وجود دارد، ۶ میلیون یهودی، ۳ میلیون اوکراینی و ۲.۵ میلیون لهستانی در جریان هولوکاست کشته شدند. قربانیان دیگر نژادها، افراد دارای معلولیت های جسمی و ذهنی، مردان همجنس گرا، افراد تراجنسیتی و کسانی که با دیدگاه های سیاسی نازی ها مخالف بودند نیز از جمله قربانیان راه حل نهایی نازی ها بودند.

بیشتر بخوانید: ۵ دلیل علمی و منطقی برای اینکه آلمان نازی نمی توانست برنده جنگ جهانی دوم باشد

اورسولا کوژینسکی ؛ جاسوس روسی که نزدیک بود هیتلر را بکشد و شوروی را صاحب بمب اتمی کرد

۱۰ برنامه ای که هیتلر در صورت پیروزی در جنگ جهانی دوم پیاده سازی می‌کرد [قسمت دوم]

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • مسعود مهر ۷, ۱۳۹۹

  خدارو شکر که نازی ها نابود شدن

 • علیرضا مهر ۸, ۱۳۹۹

  خیلی دردناک و ناراحت کننده بود. ولی در کل نازی ها نقش بزرگی در پیشرفت علم پزشکی و صنایع جنگی و خودرو داشتند

 • sadegh مهر ۸, ۱۳۹۹

  تیتر امروز رو درشت خوندم; نوشته بود فقط یک کشور تو دنیا هست اونم ایران.
  تقریبا ۲۰ دقیقه قبل یکی از همکارا پیام داد فردا شاید نشه اومد. اوضاع اروم شد میام. زنگ زدم یعنی چی؟ مگه سوریه ایی ؟ مگه عراقی؟ ایا داعش حمله کرده؟
  گفت نه یکی یکی رو کشته یه سری کتکم زدن و فعلا نمیشه اومد بیرون.
  خاورمیانه هیچوقت درس نمیگیره.
  بگذریم تنها راه همینه فلنگو ببندی بری یه کشوری که مسلمون نیست پناهندگی. یه مدت نوشبوری زندگی میکردم. یه مدت بیسکوپگرد. همه میدونن این محلات دست کیه تو بیسکوپ گورد گوتنبرگ خودم تو خیابون بودم یه ماشین رد شد واستاد تیراندازی کرد ۲ نفر کشته شد بعدم فلنگو بستن. اما ندیدم کسی بریزه سرم یا منو کتک بزنن. ۴ نفر دستگیر شد اخرش.
  میخواستیم ژاپن بشیم. شدیم سوریه. اونم داعش. هنوز که هنوزه میخندم و یعنی مملکت تو چه وضعی بوده که میگفتن داریم ژاپن میشیم؟
  بفرمایین برنج تایلند و اشکنه اسفناج. دلم برا سوار شدن به کشتی قایق یا اتوبوس دریاییهای خرگورد تنگ شده.

 • صادق مهر ۸, ۱۳۹۹

  راستی من یکی اصحاب کهف اونم در تمام ابعاد وجودی رو درک کردم. رفتم گردان بود. برگشتم نفر بود.

 • محمد مهر ۹, ۱۳۹۹

  ممنون از شما آقا حسین با این مطلب خوب. منتها مردان جمجنس گرا درست هست. حیف همچین سایت و همچین مطلبی هست که چنین سوتی های داشته باشه. فرقش رو هم گوگل کنید. با تشکر و روز بخیر.