آخرین خبرها از شکایت النصر عربستان از پرسپولیسی‌ها: فینال در ابهام؟

آخرین خبرها از شکایت النصر عربستان از پرسپولیسی‌ها: فینال در ابهام؟

شکایت النصر از پرسپولیس وارد فاز جدیدی شده است. پس از شکست نماینده قدرتمند عربستان در مسابقه نهایی منطقه غرب آسیا از شاگردان یحیی گل محمدی در روز حذف ناعادلانه عیسی آل کثیر، باشگاه النصر عربستان با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا، شکایتی علیه پرسپولیس مطرح کرد.

در شکایت النصر از پرسپولیس امده بود که پرسپولیسی ها نتوانسته اند طلب برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق و تاریخ ساز این تیم را در زمان مقرر پرداخت کنند و به همین خاطر، فیفا پنجره نقل و انتقالات این تیم را بست و قادر به جذب بازیکنان جدید نبوده اند.

اینستاگرام باشگاه النصر عربستان در پی شکایت آنها از پرسپولیسی ها به AFC، آماج حملات کامنتی هواداران پرسپولیس شده است.

با این حال، پرسپولیسی ها در ماه ها اخیر نسبت به جذب عیسی آل کثیر، حامد لک دروازه بان، احسان پهلوان، سعید آقایی، میلاد سرلک و علی شجاعی اقدام کردند. این بازیکنان همه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب برای قرمزپوشان پایتخت به میدان رفتند.

روزنامه معروف الریاضیه عربستان که رسانه مطرح ورزشی و فوتبالی این کشور و آسیا محسوب می شود، اخیرا اعلام کرده است که کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از دریافت شکایت النصر از پرسپولیس درباره محرومیت قرمزپوشان پایتخت از فدراسیون جهانی فوتبال فیفا استعلام کرده است و قرار است نتیجه شکایت النصر از پرسپولیس در روزهای آینده به صورت رسمی مشخص شود.

استعلام AFC از FIFA درباره شکایت النصر از پرسپولیس به این علت صورت گرفته تا آن ها بتوانند بر اساس مدارک و مستنداتی که النصر به ای اف سی ارسال کرده و استعلام از مسئولان فیفا، جمع بندی لازم برای صدور رای نهایی درباره شکایت النصر از پرسپولیس را داشته باشند. در شکایت النصر از پرسپولیس آمده است که نماینده ایران از بازیکنان جدید خود در حالی استفاده کرده با پنجره بسته مواجه بوده است. موضوعی که باشگاه پرسپولیس ان را رد کرده است.

باشگاه پرسپولیس ایران در پی شکایت النصر عربستان با صدور بیانیه ای، فعالیت های نقل و انتقال این باشگاه را پیش از بسته شدن محرومیت از سوی فیفا توضیح داده بود. به نظر می رسد شکایت النصر عربستان از پرسپولیس تاثیرگذار نباشد چون بر اساس نامه فیفا، ثبت قرارداد بازیکنان جدید قبل از محرومیت و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات صورت گرفته است. احتمالا فردا رای AFC‌درباره پرونده شکایت النصر از پرسپولیس اعلام شود. البته شاید هم برای بررسی های بیشتر به هفته آینده موکول شود.

در پی شکایت النصر از پرسپولیس هزاران هوادار این باشگاه به پست زنی روی اینستانوشته های اخیر صفحه رسمی ای اف سی در اینستاگرام روی اورده اند و مخالفت خود را با شکایت النصر به زبان های مختلف اعلام کردند.

بیانیه پرسپولیس در پی شکایت النصر و کری خوانی کامنتی!

باشگاه پرسپولیس در پی شکایت النصر از این تیم با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برخی منتقدان و دشمنان این تیم با هجوم به صفحات اینستاگرامی کنفدراسیون فوتبال آسیا و تیم های رقیب، اطلاعات دروغ و کذب را در اختیار آن ها دادند تا از راهیابی این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ جلوگیری کنند. در بیانیه پرسپولیس به نامه فدراسیون فوتبال ایران اشاره شده که می گوید که از تاریخ ۱۲ سپتامبر، پنجره نقل و انتقال پرسپولیس به مدت یک فصل بسته شده است.

شکایت النصر از پرسپولیس
تصویر یکی از کامنت های زشت برخی منتقدان باشگاه پرسپولیس در اینستاگرام رسمی AFC‌که خواستار محرومیت پرسپولیس از فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند!!!
تصویر یکی از کامنت های هواداران فینالیست شدن پرسپولیسی ها که کری خوانی علیه استقلالی ها بوده و در اینستاگرام باشگاه النصر عربستان به فارسی درج شده است!!

در بیانیه قرمزپوشان پایتخت آمده که ثبت نام بازیکنان جدید پرسپولیس برای رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سامانه مسابقات، پیش از محرومیت اعلامی انجام شده است. متن نامه های پرسپولیس درباره شکایت النصر را در سایت perdpolis-fc.com دنبال کنید.

داستان محرومیت چه بود؟

باشگاه پرسپولیس روز ۲۲ شهریور ۹۹ مصادف با ۱۲ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی با حکم فیفا، از هر نوع قرارداد جدید با بازیکنان جدید در راستای نقل و انتقالات محروم شد. بازه زمانی محرومیت اعلامی فیفا به پرسپولیس مبنی بر به خدمت گرفتن بازیکنان جدید در تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی و همچنین زمستان سال ۲۰۲۱ میلادی (دی ۹۹ تا بهار ۱۴۰۰ شمسی) را شامل می شود.

اما نکته ای که باید توجه کرد آن است که عیسی آل کثیر و حامد لک، دو بازیکن تاثیرگذار پرسپولیسی ها در مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، هر دو ۱۱ شهریور ۹۹ قرارداد خود را ثبت کردند. احسان پهلوان نیز ۱۲ شهریور ، میلاد سرلک نیز ۱۵ شهریور قرارداد بسته بود. آرمان رمضانی نیز ۱۸ شهریور و علی شجاعی هم ۱۹ شهریور قرارداد بست.

در واقع ۷ بازیکن جدید پرسپولیس که موضوع شکایت النصر از پرسپولیس هستند، در این بازه زمانی شهریور ماه قرارداد خود را با قرمزهای پایتخت به امضا رساندند. لذا هیچ یک از این ۷ بازیکن که مصداق شکایت النصر از پرسپولیس هستند، در دوران محرومیت پرسپولیس با این باشگاه قرارداد منعقد نکرده اند.

بنابراین، باشگاه پرسپولیس از روز ۲۲ شهریور به بعد که زمان محرومیت جدید در نقل و انتقالات بوده، هیچ قراردادی منعقد نکرده است. علت محرومیت پرسپولیس از ۲۲ شهریور ۹۹ به بعد، بدهکاری های مالی متفاوت از جمله بدهی به برانکو است. پرسپولیس بخاطر بدهی به برانکو و سایرین، با کسر امتیازات در شروع لیگ برتر ۱۳۹۹-۱۴۰۰ شمسی نیز مواجه می شود.

لذا به نظر نمی رسد که شکایت النصر از پرسپولیس با مستندات ارائه شده آن ها و توضیحاتی که در بالا ارائه کردیم، مصداق های حقوقی لازم برای ترغیب AFC به منظور صدور رای محرومیت پرسپولیس از بازی فینال که قرار است ۲۹ آذر در دوحه برگزار شود، داشته باشد.

البته اگر AFC به محرومیت پرسپولیس از بازی فینال رای دهد، پرسپولیس در بازه قانونی مشخص شده در دادگاه استیناف، قادر به شکایت از رای صادر شده AFC است که بایستی در آبان و آذر پیگیر مسائل حقوقی بین المللی باشند که بعید است کار به اینجا کشیده شود.

برای اطلاع از جدید ترین خبرهای رسمی درباره شکایت النصر از پرسپولیس به اینستاگرام ۵ میلیون فالوئری پرسپولیسی ها در نشانی Instagram.com/perspolis مراجعه کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود