چند مطلب خواندنی روزیاتو به بهانه روز «تهران»

چند مطلب خواندنی روزیاتو به بهانه روز «تهران»

۱۴ مهرماه مصادف است با روز تهران پایتخت ایران. نامگذاری این روز هم به دو علت تاریخی بر می گردد؛ نخست گشایش مجلس قانونگذاری در کشور در تاریخ ۱۴ مهر ۱٢٨۵ خورشیدی و دیگری امضای متمم قانون اساسی مشروطیت در ۱۴ مهر ماه ۱٢٨۶ خورشیدی. در ماده چهارم این متمم نوشته شده بود: «پایتخت ایران، طهران است». به این ترتیب، شهر تهران به صورت رسمی و قانونی به عنوان پایتخت معرفی شد.

به بهانه روز تهران بهتر دیدیم نگاهی داشته باشیم به گلچینی از مطالب منتشر شده در روزیاتو که به معرفی جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی پایتخت پرداخته اند و در سال های اخیر آنها را در روزیاتو مطالعه کرده اید.

تهران گردی؛ از افجه لواسان تا غار موزه وزیری

برای طبیعت دوستان، تهران و حوالی، مقصد های گردشگری فوق العاده جذابی دارد. یکی از این جاها، روستای خوش آب و هوا و زیبای افجه در اطراف پایتخت به شمار می آید که در این گفتار به آن و چند نقطه جالب دیگر از جمله باغ موزه وزیری سری می زنیم.

نوروز گردی در تهران: از جمشیدیه تا کاخ گلستان

بام تهران، بخش بالایی ولنجک و قسمت ابتدای تله‌کابین توچال است. از مسیر بزرگراه چمران که بروید، در پایان خیابان ولنجک، مسیر آسفالته‌ای است که به سمت تله‌کابین توچال می‌رود. این خیابان از ارتفاع ۱۸۳۰ متری از سطح دریا، در انتهای خیابان ولنجک آغاز و در ارتفاع ۱۹۱۰ متری از سطح دریا به پایان می‌رسد.

گشتی در پارک جمشیدیه تهران؛ تابستان گردی در پارک سنگی تهران

پارک جمشیدیه تهران در روزگاری  که بوستان جوانمردان و بوستان نهج البلاغه و دریاچه خلیج فارس و پل طبیعت، فرصت های گردشگری و تفریحی جذاب و لاکچری را در اختیار تهرانی ها قرار میدهد، به نسبت یک دهه پیش، با مخاطب کمتری مواجه شده اما در تابستان ها، همچنان پاتوق جذاب خیلی هاست.

تهران گردی با روزیاتو از برج آزادی تا موزه صلح

تهران علاوه بر مراکز خرید، پاساژهای پرزرق و برق، کافه‌ها و رستوران‌های متنوع، پارک‌ها، بوستان‌ها، موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری طبیعی هم دارد که توصیه می‌کنیم اگر ساکن این کلان‌شهر مدرن هستید، حتما به آنها سری زده و از نزدیک شاهد این ظرفیت‌ها باشید.

کتیبه گردی صخره ای در کاخ نیاوران

سرویس گردشگری روزیاتو در راستای ماموریت های اطلاع رسانی خود در معرفی ظرفیت های گردشگری شهری در مناطق مختلف ایران چهار فصل، این بار در زمستان ۹۶ به کاخ نیاوران در شمال پایتخت رفته تا نگاهی دگر بار داشته باشد به یکی از مقصد های گردشگری شهری تهران.

با گران ترین تابلوهای نقاشی ایران آشنا شوید؛ گشتی در حراج تهران

دوازدهمین دوره حراج تهران دی ماه نود و هشت در هتل پارسیان برگزار شد تا بار دیگر شاهد رونمایی از تابلوهای گران قیمت از هنرمندان جوان و پیشکوست باشیم که قیمت آثارشان در این حراجی، بازتاب های زیادی پیدا کرده است. دوازدهمین دوره حراج تهران با فروش ۳۱ میلیارد و ۷۱۷ میلیون تومان، رکورد جدیدی از خود به یادگار گذاشت.

گشتی در پل طبیعت؛ گذرگاه رویایی تهرانی ها

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود