نظر جنجالی نیوشا ضیغمی درباره فساد اخلاقی سینمای ایران: حتماً مشکل از خودت بوده! + ویدئو

نظر جنجالی نیوشا ضیغمی درباره فساد اخلاقی سینمای ایران: حتماً مشکل از خودت بوده! + ویدئو

نیوشا ضیغمی ، بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار ویدئویی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به موضوع جنجالی فساد اخلاقی سینمای ایران پرداخت.

ضیغمی در این ویدئو گفت:

«بعضی از بازیگرانی که مدتی کار نکرده اند مصاحبه می کنند و می گویند پیشنهادهای بی شرمانه ای به آن ها شده. من هفده سال است در این حرفه مشغول کارم و یازده سالی است که ازدواج کرده ام و بچه هم دارم،  اما تا به حال هیچ کس به خودش اجازه نداده به من توهین کند و پایش را از حریم شخصی من فراتر بگذارد. چون به نظر من برخورد دیگران با آدم ها عایده ی رفتار آن ها است . وقتی آدم ها رفتاری می کنند که اجازه می دهد هر کسی هر حرفی را به آن ها بزند یعنی مشکل از خود آن ها است. مشکل از صنف کاری شان نیست. متأسفانه بعضی آدم ها همیشه عدم موفقیت شان را به گردن کسانی می اندازند که برای موفقیت شان تلاش کردند.»

در سال های اخیر بسیاری از بازیگران زن سینمای ایران مدعی وجود فساد اخلاقی در این صنعت شده اند و آن را علت کم کاری خود بیان کرده اند.

موضوع فساد اخلاقی در سینمای ایران اولین بار توسط پرستو صالحی ، یکی از بازیگران زن در سال ۹۱ مطرح شد و از آن زمان هر از گاهی یکی از بازیگران زن سینمای ایران و حتی در مواردی برخی بازیگران مرد به صحبت درباره ی این موضوع جنجالی پرداخته اند.

گرچه برخی از این صحبت ها در تأیید ادعاهای مطرح شده بوده اما بعضی هم مانند نیوشا ضیغمی منتقد این اظهارات بوده اند.

نیوشا ضیغمی فساد در سینما

دنیا مدنی، بازیگر سینما و تلویزیون و دختر رویا تیموریان در واکنش به ادعای فساد اخلاقی در سینما گفت: «این صحبت ها جوری افشاگری درباره ی مسائل خصوصی حرفه ی سینما است. در هر حرفه ای خیلی اتفاق ها می افتد اما دلیلی ندارد آن ها را به جامعه انتشار دهیم. فکر می کنم این از یک خشم درونی می آید که نمی دانم حاصل چه چیزی و از کجا است. به نظر من این خشم غلط است. من کسی را سرزنش نمی کنم. اما این ماجرا برای فرهنگ ما نیست. در جوامع غربی زنان موفق شان هستند که این بحث را راه می‌اندازند. بحث این نیست که کسی که موفق نیست حق اظهار نظر ندارد. اما این ها دغدغه هایی شخصی است که به کل سینما نمی‌ توانیم تعمیم دهیم. اینجا بعضی ها که جایگاه شان در سینما مشخص است این مباحث را مطرح می‌ کنند تا نام خودشان را سر زبان ها بیاندازند.»

شبنم فرشادجو هم در پاسخ به سؤالی درباره فساد اخلاقی در دنیای سینما اظهار داشت: «نه اینگونه نیست، به نظر من خیلی شخصی است. من خودم وقتی هفده ساله بودم مادرم من را به دفترهای سینمایی می‌ برد. من از هفده سالگی در سینما بوده ام. خیلی جاها هم انتخاب نشدم ولی فکر می‌ کنم این به خود شخص مربوط می‌ شود. یعنی با رفتار خودت می‌ توانی نشان بدهی که چه اتفاقی می‌ افتد.»

نگین معتضدی هم جواب بازیگرانی که ادعای فساد اخلاقی در سینما را دارند اینگونه داد: «وقتی که دست خالی وارد حرفه‌ ای می‌ شوی آنوقت مجبوری برای اینکه آدم‌ ها دستت را بگیرند یک سری نه‌ هایی را که دلت نمی‌ خواسته بگویی. اما وقتی با دست پُر می‌ آیی، یعنی برای حرفه ی بازیگری تحصیلاتش را داشته باشی، کلاس‌ های خوب رفته باشی، تمرین کرده باشی، کتاب خوانده باشی، فیلم دیده باشی، وقتی با این داشته‌ ها وارد می‌ شوی، آدم‌ ها می‌‌گویند نیازی نیست با برخی پیشنهادات نداشته‌ های این را پُر کنیم.»

بیشتر بخوانید:

توهین شهره قمر به محمدرضا شجریان و واکنش تند نیوشا ضیغمی

داستان تجاوز جنسی به «ساناز طاری» و عکس کشف حجابش در اروپا

فساد در سینمای ایران به روایت بهنوش بختیاری و حمید فرخ نژاد

اظهارات جنجالی بهاره رهنما در مورد تجاوز جنسی به دختران

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • منتقد شهریور ۱۸, ۱۴۰۰

    شاید هم آن قدر در سینما فساد زیاد است که دیگر مشاهده اش برایتان عادی شده !

  • ارغوان تتلیتی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

    انقد فسیخ و افتضاح بازی میکنه که من تفاوتی بین قبل نوشابه خوردن و بعدش ندیدم،خدایی کی این …بی استعداد رو بازیگر کرده،به درد شاید همین برنامه های کودک بخوره، نه سینما