رایج ترین آزمایش های لوازم خانگی را بشناسید!

رایج ترین آزمایش های لوازم خانگی را بشناسید!

صنعت تولیدات لوازم خانگی این روزها بر پایه کیفیت محصولات بنا شده‌است! در واقع برندهای مطرح با توجه به کیفیت محصول خود، جایگاه کسب می‌کنند. اگر شما هم در این زمینه برایتان سؤال شده که در آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت لوازم خانگی انجام چه نوع آزمایش‌هایی رواج دارد و یا چطور کارخانجات بزرگی مانند اسنووا، محصولات باکیفیتی را تولید می‌کنند، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید!

اول کیفیت، شعاری در حوزه تولیدات لوازم خانگی

سامسونگ در دهه‌های گذشته با شعار اول کیفیت خود توانست در زمینه محصولات خانگی، تلفن‌های همراه، تجهیزات الکترونیک و … حرفی برای گفتن داشته باشد، اما این روزها دیگر تنها سامسونگ نیست که در این حوزه پیشرفت داشته و توانسته با مجهز کردن آزمایش‌های کنترل کیفیت خود، به صورت پیوسته رشد داشته باشد و مشتریان خود را راضی نگه دارد. در این زمینه برندهای مطرحی در حال فعالیت هستند تا همیشه مشتریان با کیفیت‌ترین محصولات را در اختیار داشته باشند، اما آزمایش‌های انجام شده در این آزمایشگاه‌ها چیست؟

رایج‌ترین آزمایش‌های لوازم خانگی چه هستند؟

هر کارخانه ای با شعار رضایت مشتری در اولویت است و باید کیفیت را افزایش داد، آزمایشگاه‌های لوازم خانگی خود را تأسیس می‌کند و سعی دارد با استفاده از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا، محصولات باکیفیتی را روانه بازار کند. در این زمینه شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، تمامی محصولاتی شما در محیط خانه از آن‌ها استفاده می‌کنید، آزمایش‌های زیر را به ترتیب گذرانده‌اند:

کنترل مواد اولیه و قطعات به کار رفته در محصولات

اولین قدم برای داشتن محصولی باکیفیت، استفاده از قطعات باکیفیت است. کارخانه‌های بزرگ و مطرح در دنیا با تست قطعات خود در قبل از تولید از کیفیت و کارایی آن‌ها مطمئن شوند. شما هم می‌توانید در این زمینه به سایت‌های این برندهای مطرح مراجعه کنید و راجع به کنترل کیفیت آن‌ها و مراحلی که برای تست قطعات و مواد اولیه محصولات خود دارند، اطلاعات جامع تری کسب کنید.

کنترل در حین عملیات تولید محصولات

بعد از بررسی قطعات و مواد اولیه لوازم خانگی و آماده‌سازی آن‌ها برای تولید یک محصول، فرایند ساخت شروع می‌شود. در این فرایند هم لازم است که تمامی مراحل با کمک تکنولوژی‌های روز دنیا و مانیتورینگ پیشرفته تست و بررسی شود. با جدی گرفتن این مرحله و آزمایش‌های آن شاهد این خواهیم بود که تمامی محصولات استانداردهای لازم تولیدی را دارا هستند و بدون نقص وارد بخش کنترل نهایی می‌شوند.

بررسی نهایی محصول پس از اتمام فرایند ساخت

پس از آنکه محصول شما ساخته شد و وارد مراحل نهایی شد، شاهد این هستیم که کنترل دستگاه به صورت نهایی صورت می‌گیرد. در این بخش اگر در حین فرایند تولید مشکلی ایجاد شده باشد و یا نقصی در دستگاه به وجود آمده باشد، شاهد این خواهیم بود که شناسایی آن به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد.

باتوجه به این که هر دستگاه لوازم خانگی باید استانداردهای خاصی از نظر رنگ، ویژگی‌های شیمایی و … داشته باشد، شاهد این موضوع هستیم که پس از فرایند ساخت، بررسی آن‌ها به شیوه ای صحیح با استفاده از تجهیزات پیشرفته مانیتورینگ، کاملاً ضروری به نظر می‌رسد.

چرا این آزمایش‌ها باید انجام شوند؟ دلیل اهمیت کنترل کیفیت در برندهای مطرح نیست؟

مسائلی مانند حفظ و ارتقا کیفیت، بازرسی لوازم و تجهیزات جهت بسته‌بندی و آماده‌سازی محصولات، رعایت نکات بهداشتی و بهبود سبک زندگی سلامت، رعایت تولید بر اساس گواهینامه‌های استاندارد دریافت شده، رفع نواقص و اشکالات و … جزو دلایل این است که باید همیشه به موضوع کنترل کیفیت در موضوع برندینگ توضیح داد.

هر برندی که این روزها برای خود آوازه ای دست و پا کرده‌است، مطمئناً راز این موضوع را استقرار سیستم کنترل کیفیت خود می‌داند. در ادامه برخی از کابردهای کنترل کیفیت را لیست کرده‌ایم:

  • کاهش دوباره کاری‌ها
  • کاهش هزینه‌ها
  • کاهش نرخ قیمت تمام شده
  • بهبود فرآیندهای تولید
  • طراحی بهتر خدمات و محصولات
  • افزایش بهره‌وری و راندمان
  • بهبود روحیه کارکنانا
  • افزایش سطح کیفیت محصولات به صورت پیوسته
  • و …

کدام برند تمامی این آزمایش‌ها را با کمک جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا انجام می‌دهد؟

در بین برندهای داخلی و خارجی شرکت‌های مختلفی از جمله اسنوا، سامسونگ، ال جی و … از آزمایشگاه‌های پیشرفته استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این برندهای مطرح، در مورد این آزمایشگاه‌ها و فعالیت‌های آن‌ها بیشتر اطلاعات کسب کنید. راستی شما از کدام برندهای لوازم خانگی تابحال خرید داشته‌اید؟ در این زمینه می‌توانید نظرات، تجربیات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود