امکان جستجوی آهنگ مورد علاقه در گوگل با قابلیت «زمزمه برای جستجو» + ویدیو

امکان جستجوی آهنگ مورد علاقه در گوگل با قابلیت «زمزمه برای جستجو» + ویدیو

با داشتن یک موتور جستجو که همیشه در اختیار ماست، پیدا کردن اطلاعات در مورد هر چیزی بسیاری ساده است. اما جستجو در مورد بعضی چیزها از بقیه چیزها ساده تر است. موضوعات جدید، شایعات و داده های علمی معمولاً اولین صفحات نتایج موتورهای جستجو را به خود اختصاص می دهند اما اگر بخواهید دنبال یک آهنگ بگردید چه باید بکنید؟ اگر می خواهید اسم یک ترانه یا سازنده آن را بدانید، دانستن ملودی آن آهنگ کافی نخواهد بود. معمولاً به ترانه ها یا اطلاعاتی در مورد آلبوم آن نیاز خواهید داشت تا بتوانید کمک گرفتن از یک موتور جستجو را آغاز کنید اما برخی اپلیکیشن ها می توانند آهنگ ها را تشخیص دهند اگر صدای آن ها را پخش کنید.

گوگل اعلام کرد که قابلیت جدید «زمزمه برای جستجو» (hum to search) را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است تا به افراد کمک کند آهنگ هایی که اسمشان را نمی دانند پیدا کنند.

اپلیکیشن گوگل نیز می تواند موسیقی که در حال پخش است را شناسایی کند به شرطی که صدای گوشی شما در حد معقولی باشد. اکنون اما گوگل اپلیکیشن جستجوی خود را روزآمد کرده به نحوی که می توانید تنها با زمزمه کردن ملودی یک آهنگ، آن را جستجو کرده و پیدا کنید. اگر آهنگی هست که در ذهنتان زمزمه می کنید اما نام آن را نمی دانید، این ویژگی جدید از موتور جستجوی گوگل همان چیزی است که به آن احتیاج دارید. در یک پست جدید وبلاگی، گوگل اعلام کرد که قابلیت جدید «زمزمه برای جستجو» (hum to search) را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است تا به افراد کمک کند آهنگ هایی که اسمشان را نمی دانند پیدا کنند.

وقتی از قابلیت «زمزمه برای جستجو» استفاده می کنید لازم نیست شعر آهنگ یا نام خواننده آن را بدانید. حتی در صورتی که زمزمه آهنگ از کیفیت چندانی برخوردار نباشد نیز موتور جستجوی گوگل چیزی که به دنبالش هستید را برای شما پیدا خواهد کرد. بعد از استفاده از این قابلیت جدید گوگل، موتور جستجو با استفاده از الگوریتم های صوتی و فهرست ترانه هایی که با زمزمه شما بیشترین نزدیکی را دارند، نتیجه مورد نظر شما را بازیابی می کند. با کلیک کردن روی آهنگ می توانید خود ترانه، موزیک ویدیو و حتی شعرهای آن را نیز داشته باشید. این ویگی جدید موتور جستجوی گوگل ابزار مناسبی برای زمانی است که یک آهنک در ذهنتان تکرار می شود اما نه خواننده آن را می شناسید و نه نام آهنگ یا متن آن را می دانید.

گوگل اعلام کرد که قابلیت جدید «زمزمه برای جستجو» (hum to search) را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است تا به افراد کمک کند آهنگ هایی که اسمشان را نمی دانند پیدا کنند.

همچنین این ویژگی جدید به شما کمک خواهد کرد ترانه هایی که در پس زمینه در حال اجرا شدن است را شناسایی کنید. برای مثال به خرید رفته اید و در رادیو ترانه مورد علاقه تان را می شنوید اما اسم ترانه سرا را از دست می دهید. در این صورت تنها کاری که باید بکنید این است که در بخش «زمزمه برای جستجو» هر آنچه که از آهنگ به یاد دارید را بخوانید و گوگل آن را برای شما پیدا خواهد کرد. برای استفاده از این قابلیت کافی است در سیستم عامل iOS، اپلیکیشن گوگل را باز کرده و روی آیکون میکروفن کلیک کنید. در ادامه سوال کنید: what song is this? یا what song is playing? و سپس آهنگ مورد نظرتان را زمزمه کنید. در اندروی نیز از دستیار گوگل بپرسید: Hey Google, what’s this song? و سپس آهنگ را زمزمه کنید تا گوگل برایتان پیدایش کند.

منبع: komando
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود