جنجال‌ افشای فایل صوتی سرپرست باشگاه پرسپولیس: تراژدی‌های «رسول پناه»

جنجال‌ افشای فایل صوتی سرپرست باشگاه پرسپولیس: تراژدی‌های «رسول پناه»

مهدی رسول پناه متولد اول خرداد سال ۱۳۴۹ در تهران یک مدیر ورزشی بوده و عضو هیات مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس است. مهدی رسول پناه از جمله متخصصان رشته پزشکی است که وارد عرصه مدیریت ورزش ان هم در سطح مدیریت باشگاه فوتبال شده است. مهدی رسول پناه در رشته دندان پزشکی در دانشگاه شهید بهشتی تهران تحصیل کرده است. او پس از محمد حسن انصاری فرد، فوتبالیست سابق و مدیرعامل اسبق پرسپولیسی ها، به جمع قرمز پوش های پایتخت پیوست.

افشای فایل صوتی منتسب به مهدی رسول پناه در آخرین روز مهر ماه ۹۹ بازتاب های گسترده ای پیدا کرده است. افشای صحبت های مهدی رسول پناه درباره پرسپولیس در یک فایل صوتی ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه، واکنش های بسیاری در پی داشته که هم استقلالی ها و هم پرسپولیسی ها آن را با تفسیرهای مختلفی همراه کردند.

مهدی رسول پناه کارشناس رسمی دادگستری در امور پزشکی بوده و سابقه فعالیت در حزب اعتماد ملی نیز در کارنامه دارد. او در تهران مطب دارد و در کنار فعالیت های سیاسی و ورزشی و رسانه ای، طبابت هم در یکی از خیابان های تهران می کند. مهدی رسول پناه قبلا رئیس کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی مهدی کروبی هم بود.

مهدی رسول پناه در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا گفته که حرف های او به صورت تقطیع شده منتشر شده و برای گمراه کردن افکار عمومی است و اقدامات حقوقی از سوی وکلای وی بزودی انجام می شود. مهدی رسول پناه گفته بود که محتوای فایل صوتی منتشر شده را تکذیب می کنم!

مهدی رسول پناه

بازتاب انتشار فایل صوتی منتسب به مهدی رسول پناه در روزنامه های ۵ شنبه اول آبان ۹۹

مهدی رسول پناه در فایل صوتی افشا شده می گوید که من تا کنون در کار سرمربی دخالت نکردم. باشگاه قانون دارد و من مشکلی با یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس ندارم. ما پول نداریم فعلا. من به علی علیپور پول زیادی پیشنهاد دادم و به بشار رسن هم گفتم ۲۰۰ هزار دلار بیشتر می دهم. از جیبم پرداخت می کنم.

اما بشار رسن قبول نکرد. در فایل صوتی مهدی رسول پناه، او می گوید که شجاع خلیل زاده و بشار رسن باید در تیم بمانند. مهدی رسول پناه در فایل صوتی می گوید که مشکل سازی توسط النصر، مشکل پرسپولیس نیست و مشکل فدراسیون فوتبال است. من تصمیم عجولان نگرفتم و تیم قهرمان غرب آسیا شد.

برای شنیدن فایل صوتی لو رفته منتسب به مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس ویدیو زیر را ببینید.

انصاری فرد ۲ روز پیش از اتمام مدیرعاملیش، سکته کرد. الان دعوا می دانید سر چی هست؟ بوی ۲ میلیون دلار در دماغ عده ای پیچده و گیج شدند. صحبت های افشا شده از مهدی رسول پناه مربوط به یک فایل صوتی است که وی ۲۳ مهر ماه امسال در مقابل درب خروجی باشگاه پرسپولیس در تهران در زمان سوار شدن به خودرو، با خبرنگاران و هواداران انجام داده است و حاصل گفت و گوی سری نیست!

اختلافات بین مهدی رسول پناه و یحیی گل محمدی از جمله مسائلی است که در تابستان ۹۹ نقل محافل فوتبالی به خصوص در میان پرسپولیسی ها بود.

مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس چندی پیش گفته بود که با شجاع خلیل زاده مدافع این تیم و نادری مذاکره می کنند تا بمانند. اما شجاع خلیل زاده در آخرین روزهای مهر ۹۹ و کمتر از ۲ ماه مانده به فینال لیگ قهرمانان آسیا در دوحه قطر که قرار است ۲۹ آذر برگزار شود، با باشگاه الریان قطر قرارداد امضا کرد و تهران را ترک کرد.

بعضی از هواداران پرسپولیس، مهدی رسول پناه سرپرست این باشگاه را یکی از مشکلات پیش روی این تیم درآستانه مهم ترین بازی پرسپولیس در سال ۱۳۹۹ می دانند. مهدی رسول پناه قبلا گفته بود که تمام تلاش خود را برای حفظ بشار رسن به کار خواهد بست.

آگهی عضویت مهدی رسول پناه در پرسپولیسی ها طبق روزنامه رسمی

در تاریخ ششم آذرماه سال ۱۳۹۸، بر اساس روزنامه رسمی به شماره ۲۱۷۵۸، مهدی رسول پناه به سمت عضو هیات مدیره موسسه علمی پژوهشی پرسپولیس منصوب شد و همکار محمد انصاری فرد، داریوش سودی، مهدی محمد نبی گردید. اینستاگرام باشگاه پرسپولیس پس از افشای فایل صوتی مهدی رسول پناه محفل کامنت های تیز و تند پرسپولیسی ها شده است. این صفحه بیش از ۵ میلیون دنبال کننده دارد و یکی از محبوب ترین صفحات ورزشی ایرانیان در این شبکه اجتماعی محسوب می شود.

اینستانوشته صفحه رسمی باشگاه پرسپولیس درباره جدایی بدون هماهنگی شجاع خلیل زاده و پیوستن به تیم متمول الریان قطر

روزنامه گل نوشته که فایل صوتی دوم سرپرست باشگاه پرسپولیس به دست این روزنامه رسیده و رسول پناه گفته که تیم را شجاع خلیل زاده اداره می کند و همه از دست او شاکی هستند! باشگاه پرسپولیس در پی جدایی بدون هماهنگی شجاع خلیل زاده از این تیم، با انتشار نامه ای به باشگاه الریان قطر هشدار داد در صورتی که قراردادی با شجاع خلیل زاده منعقد شود، به فیفا شکایت می کند.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • یونس آبان ۳, ۱۳۹۹

    تمام دیالوگها از قبل چیده شده کاملا واضحه