دیدار با سیاوش طهمورث: «غفور» عاشق پیشه سریال «۰۲۱» شبکه ۳

دیدار با سیاوش طهمورث: «غفور» عاشق پیشه سریال «۰۲۱» شبکه ۳

سیاوش طهمورث هنرپیشه پیشکسوت سینما و تلویزیون در نقش غفور خان در سریال صفر بیست و یک شبکه ۳ نقش آفرینی می کند. غفور سریال صفر بیست و یک در نقش پدر یک خانواده است که به تازگی همسرش را از دست داده و به فکر تجدید فراش است. دامادهای او سیامک انصاری و سید جواد رضویان (در نقش جلال سیف) هستند که باجناق بوده و کارمند شهرداری می باشند. سریال صفر بیست و یک در ۲۵ قسمت از روز دوشنبه ۶ آبان ۹۹ هر شب ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن شبکه ۳ سیما می رود.

غفور خان که آدمی تند و عصبی در سریال صفر بیست و یک نشان داده شده، هم بازی امیر حسین رستمی، نگار عابدی، سروش جمشیدی، علیرضا استادی و رویا میر علمی است. این برای نخستین بار است که سیاوش طهمورث را در یک نمایش طنز در شبکه ۳ سیما مشاهده می کنیم.

غفور خان سریال صفر بیست و یک شبکه ۳ سیما یا همان سیاوش طهمورث قبلا گفته بود که وقتی به هنرمند بگویند سلبریتی، باید فاتحه خود را بخواند.

سیاوش طهمورث متولد سوم اسفند ماه سال ۱۳۲۳ در تهران است. او در بیش از ۴۰ سریال تلویزیون از سال ۱۳۶۱ تا به امروز نقش آفرینی کرده و کاراکترهای خاطره انگیزی هم داشته است که در سریال گرگ ها به کارگردانی داود میرباقری، حضور او پر رنگ بود.

تیپ و استایل غفورخان سریال صفر بیست و یک

غفور خان سریال صفر بیست و یک در دهه نود شمسی در سریال هایی چون: به رنگ خاک شبکه ۱، سریال مینو شبکه ۱، معمای شاه شبکه ۱، برابر اصل شبکه ۱، شب های روشن شبکه ۱، نابرده رنج شبکه ۲، بانو شبکه ۳ حضور داشته است.

تصویر دختران و ۲ داماد غفور خان سریال صفر بیست و یک در یک قاب: نگار عابدی،رویا میرعلمی، جواد رضویان و سیامک انصاری در صحنه ای از سریال صفر بیست و‌یک‌

سیاوش طهمورث از سال ۱۳۶۳ تا سال ۱۳۹۷ در ۲۴ فیلم سینمایی حضور یافته است که عبارتند از: غلامرضا تختی، معکوس، قرارمون پارک شهر، مرگ نامه سهراب، افسونگر، عکس خصوصی، کیمیا و خاک، تسویه حساب، این ترانه عاشقانه نیست، راه طی شده، رستگاری در ۸:۲۰ دقیقه، فراری، مسافر ری، چشمهایش، اجاره نشین ها، تشکیلات، کنار برکه ها و آن سفر کرده.

سیاوش طهمورث در سال ۱۳۵۲ ازدواج کرد. زمانی که ۳۰ سال سن داشت. او ۲ فرزند دختر و پسر داشته و اکنون ۲ نوه پسری دارد. همسر غفور خان سریال صفر بیست و یک بازیگر نیست.

غفور خان سریال صفر بیست و یک
تصویر اینستاگران غفور خان سریال صفر بیست و یک شبکه ۳ سیما

استاد سیاوش طهمورث مدت کمی است که به اینستاگرام آمده و فعلا زیر ۸۰۰۰ دنبال کننده دارد. احتمالا با پخش قسمت های دیگری از سریال صفر بیست و یک در پاییز ۹۹، شاهد افزایش دنبال کننده های غفور خان خواهیم بود. اینستاگرام سیاوش طهمورث در نشانی: @ siavoush.tahmoures قرار دارد. سیاوش طهمورث در توییتر صفحه ای نداشته و سایت شخصی ندارد.

پیج رسمی سریال صفر بیست و یک صفحه استاد را در نشانی بالا که ذکر شد دنبال کرده است. پیج رسمی اینستاگرام سریال ۰۲۱ در نشانی @۰۲۱series قرار دارد که شما را با پشت صحنه و روایت های مختلف سریال آشنا می کند.

سیاوش طهمورث جایگزین مرحوم سیروس گرجستانی در سریال شرم به کارگردانی احمد کاوری شده بود. غفور خان سریال صفر بیست و یک از بانیان برگزاری هفتمین مراسم درگذشت استاد محمد رضا شجریان بود و خواستار رونمایی از تندیس مولانای آواز ایران شده بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود