زلزله ترکیه؛ دختر نوجوان پس از ۵۸ ساعت از زیر آوار زنده بیرون آمد

زلزله ترکیه؛ دختر نوجوان پس از ۵۸ ساعت از زیر آوار زنده بیرون آمد

یک دختر نوجوان پس از ۵۸ ساعت مدفون شدن در زیر آوار به جای مانده از زلزله ی ویرانگر روز جمعه ی ترکیه زنده بیرون کشیده شد.

این دختر ۱۴ ساله توسط نیروهای امداد و نجات از زیر ویرانه های یکی از ساختمان های شهر ازمیر ترکیه، در سواحل دریای اژه بیرون کشیده شد که بر اثر زلزله ی ۷ ریشتری ترکیه فرو ریخته بود.

زلزله-ترکیه دختر زنده از زیر آوار

تصاویر منتشر شده شادی نیروهای امداد و نجات را در حال کف زدن همزمان با حمل دختر نوجوان به سمت آمبولانس نشان می دهد.

جمعیت زیادی، از جمله نیروهای دیگر امداد و نجات دور حفره ی بزرگی به تماشا ایستاده اند و دختر نوجوان که یک فویل طلایی دورش پیچیده اند را با برانکار حمل می کنند.

پیش از این هم مرد ۷۰ ساله ای پس از ۳۳ ساعت از زیر آوار نجات پیدا کرده بود.

مقامات ترکیه روز یکشنبه از افزایش تلفات زلزله خبر دادند و طبق اعلام آن ها، تعداد کشته شدگان در ازمیر به ۶۲ نفر رسیده است. ۲ نوجوان هم در جزیره ی ساموس یونان جان خود را در این زلزله که در کشور یونان هم احساس شده بود، از دست دادند.

مرد ۷۰ ساله ای که پس از گذشت بیش از یک روز از زیر آوار زنده بیرون کشیده شد، از یکی از ۲۰ ساختمان مسکونی ای نجات پیدا کرد که در منطقه ی بایراکلی شهر ازمیر تخریب شدند، منطقه ای که در گذشته یک محله ی حلبی آباد بود اما به جای ساختمان های قدیمی آن که در برابر زلزله آسیب پذیر بود، ساختمان های جدیدی ساخته شده است.

تصاویر تلویزیون ترکیه نشان داد بناهای ویران شده از ساختمان های قدیمی این محله بودند.

تیم های امداد و نجات ترکیه دو روز است که در ساختمان های فروریخته مشغول به کار هستند و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده دولت او «مصمم است تا زخم های برادران و خواهران خود در ازمیر را پیش از آغاز سرما و بارش ها التیام بخشد».

به گفته ی سازمان حوادث غیر مترقبه ی ترکیه، بیشتر از ۳ هزار چادر و ۱۳ هزار تخت برای ایجاد سرپناهی موقت برای زلزله زدگان ترکیه فراهم شده است. همچنین این سازمان اعلام کرد در زلزله ی روز یکشنبه ی ترکیه ۹۴۰ نفر مجروح شدند.

طبق اعلام وزارت بهداشت کشور ترکیه، تا به حال بیشتر از ۷۰۰ قربانی این زلزله ی ویرانگر از بیمارستان ها مرخص شده اند و ۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

کشور ترکیه بر روی چند گسل قرار دارد و به همین دلیل مستعد زلزله است.

در سال ۱۹۹۹، دو زلزله ی قدرتمند در شمال غربی ترکیه رخ داد که ۱۸ هزار کشته بر جای گذاشت.

مرکز زلزله ی روز جمعه که بزرگی آن ۶/۹ ریشتر اعلام شد، دریای اژه، در شمال شرقی جزیره ساموس یونان بود.

بیشتر بخوانید:

زندگی روی خط مرگ؛ با زلزله خیزترین کشورهای دنیا آشنا شوید

خانه‌ای که با چاپ سه‌بعدی ساخته‌شده و ضد زلزله است

در زمان وقوع زلزله و بعد از آن چه کار کنیم؟

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود