درباره فیلم سینمایی «تی تی» که به جشنواره توکیو رسید

درباره فیلم سینمایی «تی تی» که به جشنواره توکیو رسید

فیلم سینمایی تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده کارگردان ۴۱ ساله سینمای ایران و کارگردان فیلم اسرافیل و ناهید، در جشنواره فیلم توکیو ۲۰۲۰ اکران می شود. مجوز اکران فیلم تی تی نیز شهریور ۹۹ صادر شده است. فیلم تی تی چهارمین ساخته آیدا پناهنده است که با همکاری نسرین میرشب و شرکت DreamLab پخش آن را بر عهده دارند.

در فیلم تی تی شاهد نقش آفربنی سلبرتی های سینمای ایران در کنار هنرپیشه های جوان مانند الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، پارسا پیروزفر، امیر حامد، سودابه جعفرزاده ، مهدی فریضه، هیلدا کردبچه، رضا عموزاد، زینب شعبانی،مهرانه به نهاد هستیم. فیلمنامه فیلم تی تی را ارسلان امیری ، همسر آیدا پناهنده نوشته است. تهیه کنندگی فیلم نیز بر عهده آیدا پناهنده بود است. فیلم تی تی یکی از ۳۰ فیلم پذیرفته شده در بخش توکیو پریمر ۲۰۲۰ میلادی است.

هوتن شکیبا قبلا در فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد روبروی دوربین رفت و توانست در کنار همسرش در این فیلم (الناز شاکردوست) جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر کسب کند. الناز نیز با نقش آفرینی جالب توجهش، اولین سیمرغ بلورین خود را به خانه برد. اکنون در فیلم تی تی ، شاهد نقش آفرینی متفاوت هوتن شکیبا هستیم.

فیلم تی تی
سکانسی از فیلم تی تی که هوتن شکیبا با لباس مشکی رنگ مشغول سیگار کشیدن است و الناز شاکردوست نیز نظاره گر اوست
سکانسی از حشور پارسا پیروزفر در فیلم تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده

آیدا پناهنده در اینستاگرامش، ۲۰ شهریور به مناسبت روز تولد پارسا پیروزفر ، وی را مرد آرام و نجیب سینمای ایران خطاب کرده بود. پارسا پیروزفر بازیگر نقش اصلی مرد در فیلم تی تی حضور فعالی در اینستاگرامش ندارد.

از کلکسیون پست های اینستاگرام پارسا پیروز بازیگر فیلم تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده
النازشاکردوست بازیگر اصلی نقش اول زن فیلم تی تی روی پوستر فیلم است

او را با کمدی سریال لیسانسیه ها می شناسیم. گریم و نقشی متفاوت در فیلم تی تی دارد. پارسا پیروز فر نیز در این فیلم، کمی مسن شده است و به نظر می رسد اولین حضور بین المللی او در قالب یک فیلم سینمایی بلند باشد. مجری طرح فیلم تی تی ، حامد پروین خسروی است. طراحی صحنه و لباس فیلم تی تی کاری از امیر اثباتی بوده و صدابرداری فیلم تی تی را نیز وحید مقدسی انجام داد. چهره هایی که در فیلم تی تی خواهیم دید، کار عباس عباسی است.

تیزر فیلم تی تی را در بالا مشاهده می کنید که ما را با بخش از دیالوگ ها، میزانسن و لوکیشن فیلمبرداری آن در نقاط سرسبز کشورمان آشنا می کند.

تیزر فیلم سینمایی تی تی ما را به سواحل شمال کشور می برد و دقایقی با زندگی زنان روستایی و پرندگان این خطه از کشور آشنا می کند. لوکیشن های عاشقانه الناز شاکردوست و پارسا پیروزفر در کنار آتشی که در کنار امواج دریا به نمایش گذاشته شده، درام حادثه ای را روایت می کند.

الناز شاکردوست در فیلم تی تی با لهجه شمالی حضور دارد. سکانسی که پارسا پیروزفر را روی تخت بیمارستان مشاهده می کنیم و سپس استایل های خشک و جدی هوتن شکیبا، این موضوع را احتمالا بازگو می کند که ۳ گانه الناز، هوتن و پارسا، داستانی پرکشش را روایت خواهد کرد.

سایت هالیوود ریپورتر چند روز پیش در مقاله ای درباره فیلم تی تی ، فیلم تی تی را تابو شکنی مشترک الناز شاکردوست و آیدا پناهنده خواند. در سایت dreamlabs.com می توان درباره فیلم تی تی بیشتر خواند. سایت رسمی جشنواره توکیو که این فیلم در آن به اکران در آمد در نشانی: https://2020.tiff-jp.net قرار دارد.

تی تی گویا نام یک مستخدم بیمارستان است که پارسا پیروزفر به عنوان همسر الناز شاکردوست در این فیلم، با وی آشنا می شود و اتفاقات فیلم بر سر اندیشه و نگاه اوست. موقعی که پارسا پیروزفر به کمای عمیق می رود، تی تی بر بالین او ظاهر می شود و تلاش میکند تا او را از مرگ نجات دهد.

سکانسی از رقص هوتن شکیبا در کنار الناز شاکردوست در فیلم تی تی

درام تخیلی تی تی در ۱۰۲ دقیقه داستان یک فیزیکدان جوان است که در حال آماده سازی پایان نامه خود درباره پایان جهان و سیاه چاله ها است. تی تی را کارگردان فیلم به عنوان داستان درد، عشق و اتحاد نام گذاری کرده است. الهامی از ماورا طبیعه.

زمان اکران فیلم سینمایی تی تی هنوز اعلام نشده است.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • احد آبان ۲۰, ۱۳۹۹

    سلام، در زیرنوشته عکس دوم بجای لغت حضور از حشور استفاده شده است.