R&D سرمایه نادیدنی

R&D سرمایه نادیدنی

واحد تحقیق و توسعه (R&D)، یکی از مهم‌ترین بخش‌های موجود در هر سازمان است که به عنوان یک مزیت بزرگ و سرمایه نادیدنی باید به آن نگاه کرد. اگر ایده نوآورانه ای برای یک محصول یا خدمات جدید دارید، لازم است که حتما یک واحد تحقیق و توسعه برای کسب و کار خود داشته باشید. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم که مزایای واحد تحقیق و توسعه را بررسی می‌کنیم.

نقطه فروش منحصر به فرد برای کسب و کار

R&D می‌تواند به توسعه محصولات و خدمات شما در بازار کمک کند و باعث شود که همیشه در حال پیشرفت باشید. برای ایجاد یک سهم جدید در بازاری که آن را نمی‌شناسید و یا بهبود محصولی که تابحال ارائه کرده‌اید، هیچ چیز بهتر از یک واحد تحقیق و توسعه با محققان فعال نیست! اگر شرکت شما تازگی با افت فروش مواجه شده‌است، احتمالا واحد تحقیق و توسعه فعالی ندارید که نیازهای مشتریان شما و راه حل‌هایتان را شناسایی کند.

افزایش درآمد با کمک واحد تحقیق و توسعه

محصولات و خدمات منحصر به فرد حال از پروژه‌های موفق در یک واحد تحقیق و توسعه فعال و پویا ایجاد شده‌اند. اگر می‌خواهید که منافع مالی کسب و کار خود را حفظ کنید و افزایش درآمد و فروش را تجربه کنید، بهتر است که سرمایه گذاری خود را بر روی واحد R&D افزایش دهید. واحدهای تحقیق و توسعه سرمایه گذاری‌های زود بازده ای نیستند، اما در آینده نه چندان دور برای شما منافع بسیار زیادی را ایجاد می‌کنند.

تامین بودجه برای پیشرفت

انجام تحقیق در واحدهای تحقیق و توسعه می‌تواند پیامدهای کوچک و زنجیره واری را برای کسب و کار شما ایجاد کند. در واقع تحقیق‌ها و فرصت‌هایی که تحقیقات در این واحد برای کسب و کار شما به ارمغان می‌آورند، بسیار بیشتر از آن چیزی است که بتوانید به آن توجه داشته باشید. اگر کسب و کار کوچکی هستید و سرمایه گذاری ندارید، شاید واحد تحقیق و توسعه تان و فعالیت‌های آن، بتواند یک سرمایه گذار بزرگ را به سمت شما جذب کند.

تخفیف‌های مالیاتی

شما با تحقیق و تولید دانش در شرکت و یا سازمان خود می‌توانید تبدیل به یک شرکت دانش بنیان شوید. شرکت‌های دانش بنیان، در واقع شرکت‌ها و مجموعه‌هایی هستند که واحدهای تحقیق و توسعه آن‌ها توانسته یک محصول، علم و یا دانش جدید را کشف کند. دولت‌های پیشرفته که به کسب دانش توجه زیادی دارند، معمولا با ارائه تخفیف‌های مالیاتی، وام‌های بلاعوض و … سعی بر این دارند که افراد را به تولید دانش تشویق کنند.

دولت ایران هم در این زمینه استثنا نیست و مزایای زیادی را برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته‌است که یکی از آن‌ها، همین تفخیف‌های مالیاتی است. آیا تابحال در مورد شرکت‌های دانش بنیان و مزایای آن‌ها تحقیق کرده‌اید و یا سعی کردید که به عنوان یک شرکت دانش بنیان شناخته شوید!

مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا

شرکت‌هایی که در بازارهای رقابتی مشغول به فعالیت هستند، همیشه به دنبال مزیت رقابتی می‌گردند! مزیت رقابتی در واقع همان چیزی است که باعث می‌شود، مشتریان شما وفادار بمانند و مشتریان بالقوه تان به جای انتخاب رقیب به شما روی آورند. واحدهای تحقیق و توسعه با کشف حتی کوچک‌ترین بروزرسانی‌ها در محصولات، قادرند که مزیت رقابتی برای شما ایجاد کنند که دیگر رقابایتان دارا نیستند.

افزایش بهره وری تیم، کارمندان و کارکنان

یک واحد تحقیق و توسعه با تولید دانش خود قادر است که باعث افزایش بهره وری در تیم شما شود. همکاری و داشتن روابط سازنده میان اعضای مختلف یک سازمان، کلید موفقیت است. همکاری میان شما و دیگر مشاغل می‌تواند باعث ایجاد بهره وری، انگیزه و همدلی در یک تیم شود. اگر در سازمانتان، تیمی ندارید که بهره ور باشند، بهتر است که نگاه جدیدی به واحد تحقیق و توسعه سازمان خود داشته باشید.

افزایش اعتبار یک شرکت در بازار

شرکت‌هایی که همیشه در حال پیشرفت هستند و محصولات خود را بروز نگه می‌دارند، اعتبار بیشتری میان جامعه هدف خود دارند. کسب و کار و سازمان شما هم از این موضوع استثنا نیست. شما می‌توانید با انجام تحقیقات اساسی، کاربردی و توسعه توسط محققانتان، اعتباری برای برند خود کسب کنید که توسط سازمان‌ها، قابل دسترسی نباشد.

شرکت‌های ایرانی و واحد R&D

اگر نگاهی به بهترین برندهای لوازم خانگی ایرانی نظیر اسنوا بیندازید، متوجه می‌شوید که آن‌ها هم با جدی گرفتن واحد تحقیق و توسعه خود توانسته‌اند در بازار نسبت به رقبای خود مزیت ایجاد کنند، تیم همدلی داشته باشند، اعتبار بالایی در میان مشتریان خود کسب کنند و به عنوان یک برند موفق در سطح ایران و جهان شناخته شوند. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا برند یا سازمانی را می‌شناسید که واحد تحقیق و توسعه فعالی داشته باشد؟

منبع: nibusinessinfo
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود