جریان فعالیت های خیریه همسر علی پروین چیست؟

جریان فعالیت های خیریه همسر علی پروین چیست؟

علی پروین سلطان پرسپولیسی ها و از اسطوره های فوتبال ایران و آسیا که افتخارات زیادی برای ایران به ارمغان آورده است، فعالیت هایی در کارهای نیکوکاری دارد و در ایام محرم و صفر هم آنطور که از اینستاگرامش مشاهده می شود، اهل خرج دادن و نذری است. همسر علی پروین که زیاد از او در رسانه ها نمی شنویم و بعضا چندعکس دیده ایم، گویا در کارهای خیر و نیکوکاری، دست کمی از همسر معروفش ندارد.

علی پروین گاها در مصاحبه هایش درباره همسرش صحبت میکند و همواره به خوبی و شایستگی از این بانوی فداکار یاد می کند. علی پروین که همسرش را حاج خانم خطاب می کند در مصاحبه ای گفته که اهل نذری و سفره انداختن و خلاصه کارهایی است که در سبک زندگی برخی از بانوان ایرانی در سراسر کشور دیده می شود. طبق گفته های سلطان، حاج خانم مدام دنبال سفر و مراسم مذهبی است.

البته سلطان انتقادی هم به حاج خانم دارد و آن هم مربوط به تماشای سریال هایی است که به گفته سلطان، با نماز خواندن، میانه خوبی ندارد! البته قبلا علی پروین درباره سریال های ترکی و ماهواره ای، صحبت کرده بود.

علی پروین گفته که حاج خانم، به دنبال کار خیر است. طبق گفته علی پروین، همسر ایشان برای زوج های جوان، فعالیت دارد. او حیاط خانه شان را در اختیار زوج های جوان قرار می دهد تا عکاسی کنند. گویا منزل علی پروین، محفل عروس و دامادهایی شده که برای عکاسی با گل های خانه می آیند. علی پروین گفته وقتی عروس و داماد ها به خانه او می آیند، حاج خانم انرژی می گیرد.

علی پروین و همسرش
علی پروین و دخترانش

محمد پروین فرزند علی پروین و حاج خانم، ۳۲ سال دارد و با آناهیتا درگاهی ازدواج کرد و بعد از مدتی جدا شد. پدر و مادر بزرگش، نصرت خوش نویس و احمد پروین هستند. اشکان خطیبی بعد با آناهیتا درگاهی، عروس سابق علی پروین ازدواج کرد.

همسر علی پروین
نذری در خانه علی پروین که مربوط به محرم سال ۱۳۹۸ است با حضور فرشاد احمد زاده

خانه سلطان همانطور که گفتیم، یکی از محفل های برگزاری مراسم عزاداری فوتبالیست ها در ایام محرم و صفر بوده و با حضور شخصیت های فوتبالی و غیر فوتبالی نیز همراه می شود. هنوز تصاویری از عکس هایی که عروس و دامادهای جوان در باغ گل علی پروین انداخته اند منتشر نشده است.

خبر مصادره ویلای علی پروین در لواسان در سال ۹۶ بازتاب های زیادی پیدا کرد. دولت ویلای ۳۳ میلیارد تومانی علی پروین در منطقه ییلاقی لواسان را بابت بدهی برنج و شکر دولتی که گویا خانواده وی گرفته بودند، به مزایده گذاشت اما خریدار نداشت.  موضوع بدهی شرکت محمد پروین (شرکت رنگین سفره ایرانیان) پسر اسطوره فوتبال ایران به شرکت بازرگانی دولتی ایران بعد از گذشت چند سال هنوز رفع نشده و نامبرده بر اساس نامه نگاری‌های داخلی این شرکت بیش از ۲۴ میلیارد تومان بابت خرید برنج و شکر از ذخایر در گردش شرکت بازرگانی دولتی ایران بدهی دارد.

در روزگار کرونایی ایران، فعالیت های نیکوکارانه با کمترین هزینه و خدمات قابل انجام است و می توان گره از مشکلات بسیاری از هموطنان نیازمند، باز کند. پرسپولیسی ها، ۲۹آذر ۹۹ در ورزشگاه دوحه، فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را برگزار می کنند.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود