ادعای احمدی نژاد درباره آزمایش پنهانی داروی کرونا روی مردم ایران به خاطر پول

ادعای احمدی نژاد درباره آزمایش پنهانی داروی کرونا روی مردم ایران به خاطر پول

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشور، در ادامه ی ادعاهای جنجالی خود درباره ی ویروس کرونا این بار مدعی شد برخی مسئولین کشور در ازای دریافت پول، داروهای کرونا را پنهانی بر روی مردم ایران آزمایش کردند.

احمدی نژاد در گفتگویی جدید که آن را در وبسایت خود منتشر کرده به موضوع بحران کرونا در دنیا و ایران پرداخت.

احمدی نژاد آزمایش داروی کرونا

در بخشی از این گفتگو خبرنگار درباره ی نگرانی ها از آزمایش داروهای جدید کرونا بر روی مردم ایران صحبت می کند که هنوز مؤثر و ایمن بودن آن ها اثبات نشده است و احمدی نژاد در پاسخ می گوید:

«متأسفانه مقاماتی بودند که در یک پروژه ی تحقیقاتی بهداشت جهانی، یکسری داروها را می خواستند آزمایش کنند، آن مقدار که من اطلاعات گرفتم در کل دنیا ۱۱ هزار نمونه حاضر شدند بر روی مردم شان آزمایش کنند که ۳۵۰۰ تای آن بر روی مردم ایران آزمایش شد و من شنیدم آن مقام مسئولی که این کار را کرده، قرارداد بسته و پول گرفته است. این را چگونه می توان هضم کرد؟! چیزی که خودشان می گویند اثری ندارد، و تازه قرار است آزمایش شود، باید بیایند روی مردم ما آزمایش کنند و بعد به عنوان یک کار تحقیقاتی قرارداد ببندند و اطلاعات مردم ما را به دیگران بدهند، دارویی را تجویز کنند و بابتش پول دریافت کنند؟!»

این ادعا اما بی پاسخ نماند.

پس از انتشار صحبت های محمود احمدی نژاد برخی اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی علیرغم اهمیت این ادعای جنجالی در ایجاد بی‌ اعتمادی در میان مردم، در اینباره اظهار بی اطلاعی کرده و بیان کردند اگر رئیس جمهور سابق بتواند با سند و مدرک ادعای خود را اثبات کند مسببین این اقدام مجازات خواهند شد، در غیر اینصورت با شکایت وزارت بهداشت خود او مجازات خواهد شد.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو هم در این ارتباط گفت: «دارویی که صدها هزار نفر در ایران استفاده کردند روی ۳۰۰۰ نفر آزمایش شده است و این هیچ اشکالی ندارد. آقای احمدی‌ نژاد به الفبای درمان و تحقیقات در علوم پزشکی آشنایی ندارد. درباره ی یک بیماری نوپدید که داروی مشخصی ندارد، از داروهایی که موجود است و بر اساس تئوری‌ های قبلی و پیش زمینه‌ های علمی قبلی برای بیماران تجویز می‌ شود که به آن “تجویز در شرایط اضطراری” گفته می‌ شود. البته همزمان هم اثر بخشی داروها سنجیده و با یکدیگر مقایسه می‌شود. اینگونه نیست که چون بیماری نوپدید است مریض را به حال خود رها کنند و بعد از معاینه تنها آن‌ ها را مشاهده کنند.»

وی در ادامه گفت: «ده‌ ها مطالعه در کشورهای مختلف همزمان انجام شده است و ما در هیچ کدام از آن‌ ها شرکت نکرده‌ ایم. تنها در یکی از این مطالعات ۲۷۰۰ نفر از ۱۱۰۰۰ نفر ایرانی بوده‌ اند و اتفاقاً از بین تمام این مطالعات، مطالعه‌ ای که در ایران انجام شد اثر بخشی برخی از داروها را زیر سؤال برد در صورتی که اثر بخشی این داروها در اف‌دی‌ای آمریکا تأیید شده بود. به هر حال ارزیابی اولیه گفته است که اثر بخشی این دارو محدود است.»

وی در پایان گفت: «مطرح کردن این ادعا از روی ندانستن انجام ده‌ ها مطالعه و شرکت ایرانیان تنها در یکی از این مطالعات است که البته من بعید می‌ دانم مطرح کردن این ادعا از روی ندانستن باشد. مسئولی برای انجام این پروژه ی تحقیقاتی پول نگرفته است اما هیچ پروژه ی تحقیقاتی در دنیا رایگان انجام نمی‌ شود و بودجه ی پژوهشی برای آن در نظر گرفته می‌ شود و در ایران با پول شرکت سازنده این پروژه‌ ها انجام نشده‌ است. کسی که هیچ آشنایی ای با تحقیقات علوم پزشکی ندارد برای استفاده ی خاص خود و فضاسازی این ادعا را مطرح کرده است. جزء افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که نقش مؤثری در برخی از پژوهش‌ ها داشته است. برخی از افراد برای مشهور شدن مطالبی را خلاف جریان عام مطرح می‌ کنند و قرار نیست از هر فرد ادعا کننده‌ ای در این کوران همه‌گیری کرونا، شکایت شود زیرا بسیاری از این حرف‌ ها مبتنی بر دروغ است ولی هر جا اداره ی حقوقی وزارت بهداشت تشخیص دهد از این افراد شکایت خواهد‌ شد.»

رضا ملک زاده معاون سابق تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت هم گفت: «این داروها در حقیقت توسط سازمان بهداشت جهانی به ۳۰ کشور دنیا از جمله ایران هدیه شده است و همچنان توسط مردم استفاده می‌ شود. این داروها در برهه‌ ای مؤثرترین داروها تصور می‌ شدند و از قبل وجود داشتند و استفاده می‌ شدند. سازمان بهداشت جهانی مطالعه‌ ای با عنوان مطالعه وحدت با همکاری ۳۰ کشور جهان شروع کرد برای سنجش تأثیرگذاری دارو‌هایی که برای درمان کرونا استفاده می‌ شوند و متوجه شدند که هیچ یک از این داروها اثرگذاری مناسب را ندارند. این داروها صد در صد رایگان در اختیار کشورها از جمله کشور ایران قرار گرفته است و هیچ فردی هم برای این داروها مبلغی را دریافت نکرده است. ادعاهای آقای احمدی‌ نژاد صد در صد خلاف و دروغ است.»

محمود احمدی نژاد پیش از این هم ادعاهای دیگری را درباره ی ویروس کرونا مطرح کرده بود که خبرساز شد.

او هفته ی گذشته در مصاحبه ای با رسانه ی ایندیپندنت فارسی ویروس کرونا را آزمایشگاهی و سازمان جهانی بهداشت را مقصر اصلی شیوع آن عنوان کرد. احمدی نژاد گفت یکی از اهداف انتشار عمدی کرونا ایجاد تغییراتی اساسی در دنیا است و به علاوه، دانشمندان ایرانی قادرند داروی آن را به سرعت تولید کنند و نیازی به پیروی از دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت نیست.

محمود احمدی نژاد همچنین پیشتر در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی فونیکس چین شیوع ویروس کرونا را توطئه ای برای جایگزین کردن یک سیستم استعماری جدید در دنیا برای کنترل همه ی ملت ها عنوان کرده بود. او همچنین از چین به خاطر عدم شفافیت درباره ی منشأ ویروس کرونا و تأخیر در اطلاع رسانی درباره ی آن انتقاد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

اظهارات جنجالی احمدی نژاد درباره آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا و واکنش کیانوش جهانپور

اظهارنظر جنجالی محمود احمدی نژاد در مورد کراوات و خرید پیراهن ۴۰۰ دلاری + ویدیو

توییت عجیب احمدی نژاد به آنجلینا جولی؛ برسد به دست آنجلینا!

واکنش ها به مصاحبه جنجالی احمدی نژاد با «رادیو فردا»

اظهارات جنجالی احمدی نژاد درباره حبیب، معین، گلشیفته، شجریان و آغوش افتخاری

گشتی در توییت‌های محمود احمدی نژاد: از «چت با کاربران» تا «تبریک قهرمانی باشگاه بیسبال آمریکا!»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۰ نظر

ورود

 • امیر آذر ۱, ۱۳۹۹

  تو اینکه مردم ایران موش آزمایشگاهی هستن هیچ شکی نیست تو این چهل سال انواع و اقسام آزمایش ها روی این مردم بدبخت انجام شده این حرف احمدی نژاد هم بعید نیست درست باشه به هر حال تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها اما اون نماینده وزارت بهداشتی که میگه باید مدرک بیاری برای حرفت تو یک درصد فکر کن برای یه همچین پروژه مهمی میشه مدرک بدست آورد اصلا اینا مدرک دست کسی میدن!!! عاقلان دانند…

 • مهدی غلامی آذر ۱, ۱۳۹۹

  ادعا چیه خودشون تایید کردن که بیشترین همکاری رو داشتن (بخونید موش آزمایشگاهی شدن برای آمریکا و اروپا)
  برای برگشتن به برجام حاضرن کاپیتولاسیون و حق توحش دادنم برگردونن

 • ایرج آذر ۱, ۱۳۹۹

  با سلام وقتی یه دولت تو هشت سالش رکورد دار دروغ و خیانته مسلما در بحث کرونا هم دنبال منافع خودشه

 • مرتضی آذر ۱, ۱۳۹۹

  اگه وزارت بهداشت معتقده احمدی نزاد دروغ میگه باید ازش شکایت کنه . اگه شکایت نکنه نتیجه میگیریم احمدی نزاد راست گفته . نکته دوم این قضیه داروهای سازمان بهداشت جهانی رو چرا الان وزارت بهداشت رسانه ای کرده ؟ آیا به مردمی که این دارو ها داده شده گفته شده که این داروها آزمایشی هستند و رضایتشون جلب شده ؟

 • امراله مهماندوست آذر ۱۰, ۱۳۹۹

  برای مردم عادی کشور که اینجانب هم احدی از آنان هستم آقای محمود احمدی نژاد بهترین رئیس جمهور در کشور ایران بوده است (مسکن مهر + سهام عدالت + یارانه + واگذاری زمین برای باغ چه و باغ و کشاورزی برای همه مردم ایران که حضرت امام خامنه ای با آن مخالفت کردند) بقیه رئیس جمهورها (به غیر از شهید رجایی) برای مردم عادی در کشور ایرن چه کاری انجام داده اند؟

 • امراله مهماندوست آذر ۱۰, ۱۳۹۹

  تاکنون فقط مردم شهرستان لار درمجلس شورای اسلامی ایران نماینده داشته اند و مردم شهرستان های خنج و اوز و گراش فاقد نماینده ای درمجلس شورای اسلامی ایران بوده اند و تاکنون مجبور بوده اند به نامزدی از شهر لار برای نمایندگی مردم در مجلس شورای ملی سابق و اسلامی فعلی رای بدهند (البته دو بار نامزدی از شهرستان گراش برای نمایندگی مردم شهرستان های لار و گراش و اوز و خنج رای آورده است اما از مردم شهرستان های خنج و اوز که اکثریت از هم وطنان اهل سنت می باشند تاکنون برای نمایندگی مردم درمجلس شورای اسلامی حتی نامزد هم نشده اند) کارصحیح این است که بدون توجه به جمعیت و مذهب و دین اکثریت مردم ساکن درهر شهرستان به مردم هر شهرستان یک نماینده درمجلس شورای اسلامی ایران اختصاص دهند تا مردم هر شهرستانی در کشور نماینده ای واقعی در مجلس شورای اسلامی ایران داشته باشند.

 • امراله مهماندوست آذر ۱۱, ۱۳۹۹

  آقای رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه با سلام احتراما به فکر مردم فقیر باشید اینجانب چند جلسه به دادگاه رفته ام مجبورم چند جلسه دیگر هم بروم ولی به خاطر بی پولی مجبور شدم به بهانه ای که محکمه پسند بود همه پی گیری های قضایی ام را تعطیل کنم

 • امراله مهماندوست آذر ۱۱, ۱۳۹۹

  واقعیت این است که اراضی ملی در کشور ایران در طول تاریخ متعلق به سرمایه دارهای صاحب قدرت و نفوذ بوده است و تفاوتی بین قبل از اسلام یا بعد از اسلام یعنی حکومت ۲۵۰۰ ساله ظالم شاهنشاهی در ایران و حکومت عادل بیش از ۴۰ ساله جمهوری اسلامی در ایران هم نداشته است.

 • امراله مهماندوست آذر ۱۱, ۱۳۹۹

  چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش+ اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + اوز + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود ۳۹ کیلومتر تا ۴۹ کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.

 • امراله مهماندوست آذر ۱۲, ۱۳۹۹

  ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از۹۵% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج ازشهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  ۲- آرزوی اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۲ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.
  ۵ نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۳- … ۴- … ۵- … این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران