وجود چه علائمی نشان‌دهنده کرونا هستند؟

وجود چه علائمی نشان‌دهنده کرونا هستند؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بیماری کرونا مدت زیادی است که زندگی ما را دستخوش تغییراتی جدی کرده‌ است. تعداد زیادی از هموطنانمان از اسفند ماه سال گذشته درگیر این بیماری شده‌اند و از بین آن‌ها تعدادی ما را ترک کرده‌اند. این بیماری هنوز پس از گذشت این همه مدت برای ما ناشناخته مانده و شناخت کاملی از آن نداریم.

هنوز واکسن‌های تولید شده این ویروس در مرحله آزمایش هستند و به تولید انبوه نرسیده است. به نظر می‌آید فعلا تنها راه در امان ماندن از بیماری کماکان تلاش برای پیشگیری از ابتلا به آن است. همچنین در اکثر موارد مراجعه به موقع به پزشک بسیار کارساز بوده و موجب بهبود سریع‌تر بیماری در افراد شده است.

شناخت علائم کرونا در تشخیص به موقع این بیماری نقش مهمی را ایفا می‌کند. با شناخت علائم کرونا شما به سرعت به پزشک مراجعه کرده و روند درمان خود را آغاز می‌کنید. همچنین در صورتی که علائم بیماری در شما بروز کند باید قرنطینه و موارد بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنید.

برای در ارتباط بودن با پزشکان در این دوره نیازی به مراجعه حضوری به پزشک نیست. با دریافت مشاوره کرونا از وبسایت دکتر ساینا می‌توانید به راحتی و بدون اتلاف زمان و هزینه با یکی از بهترین پزشکان فوق‌تخصص و متخصص کشور در ارتباط باشید. این ارتباط به صورت تلفنی و متنی امکان‌پذیر است. در ادامه به علائم کرونا در بیماران می‌پردازیم و با انواع آن‌ها آشنا می‌شویم.

علائم اصلی و عمومی بیماری کرونا کدامند؟

بین علائم کرونا و سرماخوردگی شباهت‌های زیادی وجود دارد. افراد زیادی با خیال اینکه یک سرماخوردگی ساده دارند به پزشک مراجعه نکرده و دچار عوارض شدید کرونا شده‌اند. به طور کلی تب، سرفه مداوم و از دست دادن حس بویایی از علائم کرونا در افراد است. اما تحقیقات جدید نشان داده است که ۶ نوع از علائم کرونا در گروه‌های مختلف قابل تشخیص است. علائم کرونا در کودکان هم در اکثر موارد ضعیف‌تر از بزرگسالان ظهور می‌کند.

پزشکان دکتر ساینا با بررسی کامل شرایط شما می‌توانند به سرعت پیشرفت بیماری را در شما تشخیص داده و برای تسریع بهبودتان راه‌حلی بیندیشند. با ورود به سامانه www.drsaina.com با بیش از ۴۵۰ پزشک در ۴۴ رشته تخصصی در ارتباط خواهید بود. این پزشکان در بیشتر ساعات شبانه‌روز در دسترس هستند. همچنین مشکلاتی مثل ماندن در ترافیک یا حضور در فضاهای شلوغ و آلوده درمانی با دکتر ساینا قابل حل است.

دسته‌بندی علائم کرونا به چه صورت است؟

همان‌طور که گفته شد علائم کرونا به ۶ دسته‌بندی تقسیم شده‌اند. البته هر کدام از این دسته‌بندی‌ها می‌توانند شامل علائم دیگری هم باشند و ممکن است بر اساس شرایط بدنی افراد این علائم تغییر کنند.

 • علائم آنفولانزا و بدون تب:
  در این شرایط فرد بیمار علائم کرونا را به صورت سردرد، از بین رفتن بویایی، درد عضلات، سرفه، گلودرد، درد قفسه سینه تجربه می‌کند. این دسته‌بندی علائم کرونا تب کردن را شامل نمی‌شود.
 • علائم آنفلونزا همراه با تب:
  سردرد، از بین رفتن بویایی، سرفه، گلودرد، گرفتگی صدا، تب و از دست دادن اشتها از علائم کرونا در این دسته‌بندی هستند.
 • علائم گوارشی:
  در این شرایط علائم کرونا به صورت سردرد، از بین رفتن بویایی، از دست دادن اشتها، اسهال، گلودرد و درد قفسه سینه بروز پیدا می‌کند. فرد در این شرایط سرفه زیادی نمی‌کند.
 • سطح شدید یک، خستگی:
  اگر فردی سطح شدید یک بیماری را تجربه کند، مواردی مثل سردرد، از بین رفتن بویایی، سرفه، تب، گرفتگی صدا، درد قفسه سینه وخستگی شدید را تجربه خواهد کرد.
 • سطح شدید دو، گیجی:
  علائم کرونا در شخصی که در سطح شدید دو بیماری قرار داشته باشد شامل سردرد، از بین رفتن بویایی، از بین رفتن اشتها، سرفه، تب، گرفتگی صدا، گلودرد، درد قفسه سینه، خستگی، گیجی و درد عضلانی خواهد بود.
 • سطح شدید سه، شکمی و تنفسی:
  علائم کرونا در سومین سطح شدید بیماری به صورت سردرد، از بین رفتن بویایی، از بین رفتن اشتها، سرفه، تب، گرفتگی صدا، گلودرد، درد قفسه سینه، خستگی، گیجی، درد عضلات، تنگی نفس، اسهال و درد شکمی بروز پیدا می‌کند.

در صورتی که هر کدام از موارد بالا را تجربه کردید به سرعت با پزشکان کلینیک کرونا دکتر ساینا ارتباط برقرار کنید. آن‌ها به کمک شما خواهند آمد و در این مسیر همراه شما خواهند بود.

برای ارتباط با پزشکان دکتر ساینا از چه طریقی اقدام کنیم؟

دنیا روز به روز با سرعت بیشتری به سمت تکنولوژیک شدن حرکت می‌کند. آنلاین شدن اکثر خدمات یکی از موهبت‌های دنیای امروزی است. در این شرایط ماندن در خانه و حضور کمتر در اجتماع، مزیت محسوب می‌شود. استفاده از خدمات آنلاین و کسب‌وکارهای اینترنتی کمک بزرگی به ما می‌کند تا از شر ویروس کرونا در امان باشیم.

بعد از ورود به سایت دکتر ساینا یا نصب اپلیکیشن آن، می‌توانید به راحتی نام پزشک و تخصص مورد نظر خود را جست‌وجو کنید. پس از آن با انتخاب پزشک می‌توانید نوع مشاوره اینترنتی خود را انتخاب کنید. این مشاوره می‌تواند به صورت گفت‌وگوی متنی یا به صورت تلفنی صورت بگیرد. پزشک بعد از دریافت پیام شما در زمان مقرر با شما ارتباط برقرار خواهد کرد.

درباره کیفیت خدمات دکتر ساینا اصلا نگران نباشید. دکتر ساینا این تضمین را می‌دهد که در صورتی که از خدمات رضایت نداشتید، تمام مبلغ را به شما برگرداند. این نشان از کیفیت خدمات مشاوره پزشکی، متخصصان سامانه دکتر ساینا است.

پس اگر شما یا هر کدام از اعضای خانواده‌تان یکی از علائم کرونا را در خود دید، با دکتر ساینا در ارتباط باشید. این مجموعه در روزهای سخت بیماری لحظه‌ای شما را تنها نمی‌گذارد.

بدون نظر

ورود