ماجرای انفجار در سنندج و توضیحات سازمان آتش نشانی در این مورد + ویدیو

ماجرای انفجار در سنندج و توضیحات سازمان آتش نشانی در این مورد + ویدیو

نیمه شب گذشته صدای انفجار مهیبی همراه با نوری خیره کننده در سنندج باعث وقوع شایعاتی در این شهر شد. اما مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج این انفجار را ناشی از رویه ای معمول در پالایشگاه ها اعلام کرده و خواستار خودداری از شایعه پراکنی در این مورد شده است.

نیمه شب گذشته صدای انفجار مهیبی همراه با نوری خیره کننده در سنندج باعث وقوع شایعاتی در این شهر مبنی بر انفجار در پتروشیمی این شهر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهیل فضل وزیری در مورد این ماجرا چنین گفته است: «دقایقی پیش در حاشیه جنوبی سنندج و در محوطه پتروشیمی کردستان نور شدیدی توسط شهروندان مشاهده شد و این نور همراه با صدای مهیبی بود. در صنعت پتروشیمی گاهی اوقات برای تخلیه گاز محبوس در لوله‌ها اقدام به آتش‌زدن و خارج کردن آن کرده که اگر نقصی در سنسور یا سیستم به‌وجود بیاید، منبع قطع و گاز وارد در چرخه از طریق سوپاپ‌ها به بیرون زده و منجر به صداهای‌ مهیبی می‌شود، کما اینکه ابن اتفاق قبلا هم صورت گرفته است. صدا و نور این سیستم تریپ این‌ بار ملموس‌تر از قبلا بوده و شهروندان حساس شده در حالی‌که هیچ اتفاقی نیفتاده است. از شهروندان سنندجی انتظار می‌رود به شایعات دروغین رسانه‌های ضدانقلاب توجهی نکنند».

به گزارش ایسنا، صالح زندی معاون عملیات شهرداری سنندج نیز در این باره گفته است: «هیچ خسارت ناشی از انفجار صورت گرفته در پتروشیمی کردستان وارد نشده است». گفتنی است که پتروشیمی کردستان بزرگترین سرمایه‌ گذاری صنعتی در کردستان به‌ شمار رفته و یکی از زیر مجموعه‌های شرکت پتروشیمی باختر در مسیر خط لوله اتیلن غرب به شمار می‌رود. تولیدات این شرکت در بورس کالای تهران عرضه شده و کاربرد اصلی محصول پتروشیمی کردستان، خوراک واحدهای پایین دستی، تولید کننده انواع فیلم پلی اتیلن، فوم پلی اتیلن، روکش سیم و کابل، قطعات پلاستیکی است. شرکت پتروشیمی کردستان در تاریخ پنجم فروردین ماه ۹۶ با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهور و بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت به صورت رسمی افتتاح گردید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود