فرصت‌های بورسیه تحصیلی کانادا، استرالیا و هلند در سال ۲۰۲۱

فرصت‌های بورسیه تحصیلی کانادا، استرالیا و هلند در سال ۲۰۲۱

بورس تحصیلی یکی از فرصت های خوب برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور است که با کمک هزینه ای که دانشگاه مقصد به آن ها اختصاص می دهد، تحصیل رایگان یا کم هزینه داشته باشند.

بورس، انواع مختلف دارد. مثل بورس هایی که برای کمک به استاد در قالب TA(دستیار تدریس) و بورس هایی که در قالب RA (دستیار تحقیق) داده می شود. بستگی به میزان بودجه ای دارد که یک استاد در دانشکده مقصد مورد نظر شما در دانشگاه مربوطه، در اختیار داشته باشد تا نسبت به جذب دانشجوی ارشد ودکترا اقدام کند. بعضی از بورس ها نیز بین المللی است و اصولا به دانشجویان واجد شرایط بین المللی تعلق میگیرد.

هم دانشگاه ها و هم سازمان ها و شرکت های بین المللی، بورس در اختیار متقاضیان قرار می دهند. برای اطلاع از فرصت های بورسیه دانشگاه ها به بخش Scholarship یا Fund‌ مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی دریافت کنید. در ادامه، شماری از بورس های تحصیلی برخی از دانشگاه های جهان در چند قاره در سال ۲۰۲۱ ارائه می شود.

بسیاری از بورس ها در دانشگاه های انگلیسی زبان نیازمند آیلتس ۶.۵ از ۹ یا تاقل اینترنتی ۹۰ از ۱۲۰ است. داشتن بیانیه هدف (SOP) و روزمه آکادمیک (CV) و توصیه نامه تحصیلی (LOR) فراموش نکنید. دریافت بورس، نیازمند تعامل مستمر با اساتید در دانشگاه مقصد است. حوصله و دقت نیاز دارد.

فراموش نکنید که تحصیل در کلیه مقاطع به زبان انگلیسی در کلیه رشته ها برای دانشجویان ایران در نروژ ۲۰۲۱ رایگان است و برای دانشجویان دکترا نیز در سوئد، رایگان است.

بورسیه تحصیلی کشور : استرالیا

مقطع : دکتری، مهلت تقاضا : ۴ دی ۱۳۹۹ ، ارزش بورسیه: پرداخت ۲۸ هزار دلار سالیانه به دانشجو برگزیده به همراه سایر مزایا، دانشگاه ارایه دهنده بورسیه: دانشگاه فنی کوئینزلند استرالیا است. جزییات بیشتر در این لینک است.

تصویر بخش بورسیه دانشگاه QUT استرالیا ۲۰۲۱

بسیاری از دانشگاه های استرالیا از جمله دانشگاه سیدنی، ملبورن و آدلاید نیز در سال ۲۰۲۱،صدها فرصت بورسیه در اختیار دانشجویان بین المللی واجد شرایط قرار می دهند. استرالیا به دلیل موفقیت در کنترل کووید ۱۹ یکی از کشورهای پیشرو در زمان پسا کرونا به منظور جذب سرمایه و دانشجوی بین المللی است.

بورسیه دانشگاه اوترخت هلند

مقطع کارشناسی ارشد در ۱۱۴ رشته مختلف از جمله تاریخ هنر، مدیریت، بانکداری، حقوق، بازرگانی، زبانشناسی، شهرسازی، موسیقی ، مدیا و با مهلت ثبت نام : ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ است. برای اطلاعات تکمیلی به این لینک بروید. این دانشگاه از مقصدهای  تحصیلی خوب ایرانیان است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مک  مستر کانادا 

مقطع تحصیلی لیسانس تا دکترا در رشته های مهندسی شیمی، عمران، مکانیک، کامپیوتر، برق، مواد، زیست و رشته های مالی و پذیرفتن مدارک زبان مختلف از جمله دولینگو امکان پذیر است. اخرین مهلت ثبت نام : ۱۳۹۹/۱۱/۲۴  است. به این لینک مراجعه کنید.

تصویر بخش بورسیه های مقطع کارشناسی دانشگاه مک مستر

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان کانادا

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ذیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا در سال ۲۰۲۱ در دسترس است. رشته های مشمول بورسیه به شرح زیر است:
• Anthropology
• Art & Art History
• Curriculum Studies
• Education – cross-departmental PhD program
• Indigenous Studies
• Languages, Literatures, & Cultural Studies
• Large Animal Clinical Sciences
• Linguistics & Religious Studies
• Marketing
• Music
• Philosophy
• Small Animal Clinical Sciences
• Veterinary Pathology
• Women, Gender & Sexuality Studies

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با بخش بورسیه دانشگاه ساسکاچوان به این لینک بروید.

بورسیه دانشگاه ماستریخت هلند ۲۰۲۱

دانشگاه ماستریخت هلند یکی از دانشگاه برتر هلند است. فرصت های بورسیه متنوع در کلیه مقاطع در رشته های مختلف دارد و ارتباطات گسترده صنعتی با فعالان کسب و کار در این کشور دارد. این بدان معنی است که شما در زمان تحصیل در این دانشگاه می توانید از فرصت های کارآموزی هم بهره مند شوید. کارآموزی در کشور فیلیپس، اهمیت زیادی برای دانشجویان به خصوص در فیلدهای فنی و مهندسی دارد. یکی از این بورس ها: Maastricht University Holland-High Potentia نام دارد.

امتیازات بورسیه، پرداخت هزینه های زندگی: ۱۱۴۰۰ یورو برای ۱۲ ماه و ۲۲۸۰۰ یورو برای ۲۴ ماه، پرداخت حق بیمه درمانی: ۷۰۰ یورو، پرداخت هزینه‌های ویزا: ۱۷۴ یورو و پرداخت شهریه: بسته به دوره؛ ۱۶۸۰۰ / ۱۵۵۰۰ / ۱۳۸۰۰ یورو است.

شرایط مورد نیاز متقاضی واجد شرایط (Qualified Applicants) برای اپلای این بورس، ان است که اول تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA و همچنین سوئیس و سورینام را نداشته باشید. برای یک دوره تمام وقت کارشناسی ارشد در دانشگاه ماستریخت اپلای کرده باشید.
شرایط لازم برای دریافت پذیرش دوره مورد نظرتان را داشته باشید. در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۱ بیش از ۳۵ سال نداشته باشید. در شرایط رقابتی، متقاضیان دارای سابقه تحصیلی بهتر (۵درصد برتر) اولویت دارند.

روش  اقدام این است که برای یکی از دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه ماستریخت در این لینک، اپلای کنید. وقتی که درخواست خود را از طریق Studielink ارسال کردید، یک شماره شناسه دانشجویی برای دانشگاه ماستریخت دریافت خواهید کرد. برای تکمیل و ارسال فرم درخواست بورس تحصیلی به شماره دانشجویی نیاز دارید.

بورس تحصیلی

فهرست رشته های ارشد و دکترا دانشگاه ماستریخت هلند ۲۰۲۱

در مرحله بعد، باید فرم درخواست مربوط به دانشکده خود را تکمیل و ارسال کنید. شما باید این مدارک را هم آپلود کنید؛ CV / Letter of motivation / نمرات دانشگاهی یا نامه ای با امضاء رئیس دپارتمان دانشگاه دوره کارشناسی که نشان می دهد جزو ۲۰ دانشجوی برتر دوره خود بوده اید / جزئیات تماس معرف (معرف ها) که می توانند استاد شما، استاد راهنما یا کارفرمایتان باشند.

بعد از این، شما باید با معرفانی که در فرم درخواست خود مشخص کرده اید تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا نیمه شب ۱ فوریه ۲۰۲۲ (به وقت اروپای مرکزی) reference letter خود را به آدرس hhp.scholarship@maastrichtuniversity.nl ارسال کنید. مهلت ثبت نام: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ است.

بدون نظر

ورود