دانشمندان: بازی های ویدئویی برای سلامت روان مفیدند

دانشمندان: بازی های ویدئویی برای سلامت روان مفیدند

گیمرها به طور متوسط بیشتر از ۶ ساعت در هفته را صرف انجام بازی های ویدئویی می کنند. گرچه افراط در این کار می تواند باعث وارد شدن فشار به چشم ها و میگرن شود، اما انجام گهگاه بازی های ویدئویی می تواند فواید زیادی برای سلامت روانی ما داشته باشد.

کارشناسان در تحقیقی متوجه شدند بازی های ویدئویی ممکن است برای سلامت ما مفید باشند. در ادامه به جزئیات بیشتری از این تحقیق خواهیم پرداخت.

نحوه ی انجام پژوهش

دانشمندان برای آنکه متوجه شوند که آیا انجام بازی های ویدئویی سلامت روانی ما را بهبود می بخشد یا اثر مثبتی بر زندگی روزانه ی ما دارد، ۳۳ فرد ۵۵ تا ۷۵ ساله را مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان پژوهش به ۳ گروه تقسیم شدند. از یک گروه خواسته شد بازی ماریو ۶۴ را هر روز ۳۰ دقیقه انجام دهند، به گروه دوم آموزش پیانو دادند و به گروه سوم هیچ کاری محول نشد.

نتایج پژوهش نشان داد انجام بازی های ویدئویی ممکن است برای ما مفید باشد

بعد از ۶ ماه از شرکت کنندگان پژوهش اسکن ام آر آی گرفته شد. به گفته ی محققان، تنها افراد گروه اول که بازی ویدئویی انجام داده بودند، بخش خاکستری مغز آن ها رشد کرده بود. حافظه ی کوتاه مدت و سلامت روانی این افراد بهبود پیدا کرده بود.

پژوهش های دیگری هم در اثبات این ادعا وجود دارد

در سال ۲۰۱۴ سلسله تحقیقاتی توسط همان محققان پژوهش مذکور صورت گرفت که شرکت کنندگان آن ها افرادی جوان بودند. از آن ها خواسته شد پازل های سه بعدی و بازی های منطقی انجام دهند. در این پژوهش ها هم محققان شاهد بهبود در مغز افرادی بودند که بازی های ویدئویی انجام می دادند.

تحقیق دیگری که توسط انجمن روانشناسی آمریکا صورت گرفته نشان می دهد انجام بازی های ویدئویی ساده می تواند خلق و خوی فرد را بهبود بخشد، اضطراب او را کاهش دهد و او را آرام کند.

انجام بازی های ویدئویی چه فوایدی برای ما دارد؟

  • انجام بازی های ویدئویی می تواند به ایجاد مهارت های حل مسأله در کودکان کمک کند.
  • می تواند درد ناشی از بیماری های مزمن را تسکین بخشد.
  • ممکن است حتی هوش تان را بیشتر کند.
  • انجام بازی هایی مانند تتریس می تواند به بیماران مبتلا به تروما کمک کند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود