۱۰ سال حبس در انتظار سحر تبر + ویدئوی گفتگوی جدید

۱۰ سال حبس در انتظار سحر تبر + ویدئوی گفتگوی جدید

فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر ، چهره ی مشهور اینستاگرامی اعلام کرد به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

سحر تبر در گفتگویی با خبرگزاری رکنا در اینباره گفت: «در دادگاه محاکمه شدم و قاضی من را به تحمل ده سال حبس محکوم کرده است. البته حکم صادر شده قابل اعتراض بود و من اعتراض کردم.»

او در ادامه گفت: «چهار اتهام به من وارد شده بود که از دو اتهام تبرئه شدم. دلم نمی خواهد درباره عناوین اتهامم حرفی بزنم چون امیدوارم مورد عفو قرار بگیرم.»

سحر تبر کیست؟

سحر تبر یا فاطمه خویشوند متولد سال ۱۳۸۰، تا کلاس دهم درس خوانده و مدرک سیکل دارد. به گفته ی او، پدر و مادرش از هم جدا شده‌ اند و او با مادرش زندگی می‌ کرد.

فاطمه خویشوند به خاطر تصاویر و فیلم‌ های عجیبی معروف شد که از خود در اینستاگرام منتشر می‌ کرد. او نام سحر تبر را برای خود در اینستاگرام برگزید.

سحر تبر با استفاده از گریم، فوتوشاپ و عمل های نامتعارف زیبایی چهره ی خود را تغییر می داد. او فهمید با چهره ای عجیب و انجام کارهایی مانند رفتن به داخل سطل آشغال می‌ تواند شمار دنبال کنندگان صفحه ی خود را بالا ببرد. اینگونه شد که تصاویر و ویدئوهای او روز به روز عجیب تر و ترسناک تر می شد و به همان میزان شمار دنبال کنندگان اینستاگرامش هم افزایش می یافت. این اتفاق سیلی از سفارشات تبلیغ محصولات و افراد با ارقام بالا را به سوی او روانه کرد.

سحر تبر پیش از عمل

مهر سال ۹۸ بود که خبر دستگیری سحر تبر منتشر شد. آبان ۹۸ در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما مستندی از اعترافات فاطمه خویشوند پخش شد که در آن از اقدامات خود ابراز پشیمانی نیز کرده بود.

در بخشی از این برنامه، دکتر سیما فردوسی، روانپزشک و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد که رفتارهای این شخص ناشی از اختلالات روانی است و باید قبل از رسیدن به این وضعیت بحرانی مورد توجه و درمان قرار می‌ گرفت و سوابق درمانی فاطمه خویشوند نیز حکایت از وجود بیماری روانی در وی داشت.

پخش این مستند بازتاب زیادی در جامعه و شبکه های اجتماعی داشت.

با وجود تلاش های صورت گرفته از سوی وکلای فاطمه خویشوند ، وی که در حال حاضر ۱۹ سال دارد کماکان در بازداشت به سر می برد.

به گفته ی سعید دهقان، وکیل مدافع خویشوند، تقاضای تبدیل قرار بازداشت موکلش به قرار وثیقه تقدیم دادگاه شده اما هنوز موافقتی در این خصوص صورت نگرفته است. دهقان بیان کرد فاطمه خویشوند سال ها مبتلا به افسردگی شدید و اختلال چند شخصیتی بوده، سابقه ی خودزنی دارد و چندین بار در بیمارستان های روانی بستری شده است. وکیل خویشوند اظهار کرد با توجه به شدت بیماری موکلش و تأکید روانپزشکان بر استفاده از دارو و انجام مراقبت های پزشکی ویژه برای جلوگیری از حملات بیماری، جای وی در زندان نیست.

پیام درفشان، وکیل دیگر فاطمه خویشوند نیز پیش از این، اتهامات وارده به وی در کیفرخواست صادره از سوی دادسرای ارشاد را معاونت در افساد فی‌ الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌ گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع عنوان کرده بود.

در ادامه می توانید ویدئوی کامل گفتگوی جدید فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر با خبرگزاری رکنا را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • وحید آذر ۲۲, ۱۳۹۹

    اگر الان ۱۹ سالشه احتمالا وقتی عمل کرده زیر ۱۸ بوده. به نظرم اون دکتری که یک بچه رو که ظاهرش هیچ مشکلی نداره و مشخصه مشکلش روانیه به خاطر پول میبره زیر تیغ جراحی باید دستگیر و مجازات کرد.