راه اندازی اولین دستگاه فروش خودکار تست کرونا دنیا در کشور لتونی

راه اندازی اولین دستگاه فروش خودکار تست کرونا دنیا در کشور لتونی

یک دستگاه فروش خودکار که تست کرونا ارائه می دهد و نمونه های تست را در خود نگهداری می کند در بیرون بیمارستانی در ریگا، پایتخت کشور لتونی نصب شده است.

این دستگاه اولین در نوع خودش در دنیا محسوب می شود و قرار است ۹۹ دستگاه دیگر از همین نوع در کشور لتونی راه اندازی شود.

این دستگاه که در بیرون بیمارستان دانشگاه پلز استرادینز شهر ریگا نصب شده، تست پی آر سی کرونا ارائه می دهد که با سواب پنبه ای انجام می شود.

اولین ماشین فروش خودکار تست کرونا دنیا

در تست های پی آر سی یک سواب پنبه ای را به حلق و بینی می کشند و نمونه ی به دست آمده را به لحاظ وجود کد ژنتیکی (RNA) ویروس مورد آزمایش قرار می دهند. بیشتر تست های کرونایی که در حال حاضر در دنیا انجام می شود از همین نوع است.

وقتی تست را از دستگاه دریافت کردید و نمونه ی خود را به دستگاه بازگرداندید، در پایان روز یک تکنسین تست های دستگاه را جمع آوری می کند.

بعد از ۲۴ ساعت می توانید از نتیجه ی تست خود باخبر شوید.

به گفته ی مقامات لتونی این دستگاه نیاز ۲ تا ۵ نفر از نیروهای درمانی برای انجام تست کرونا را مرتفع می کند و هر گونه خطر ابتلا به کووید-۱۹ را از میان می برد.

پیش از راه اندازی این دستگاه هم لتونی اقدام به نصب دستگاه های فروش خودکار ماسک یک بار مصرف در ایستگاه های قطار کرده بود.

در هفته های اخیر نیاز به تست کرونا در کشورهای حوزه دریای بالتیک (کشور شمال شرق اروپا شامل لیتوانی، لتونی و استونی) به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بیشتر شده است.

تا به حال ابتلای ۲۳،۷۰۶ نفر به کرونا در لتونی گزارش شده و شمار قربانیان آن در این کشور ۳۱۹ نفر بوده است.

دولت لتونی که پیش از این اعلام «وضعیت اضطراری» کرده بود، آن را تا ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید کرده است.

منبع: insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود