کارگران غیرمجاز افغانستانی خانواده تویسرکانی را به قتل رساندند

کارگران غیرمجاز افغانستانی خانواده تویسرکانی را به قتل رساندند

تحقیقات درباره ماجرای قتل ۵ عضو یک خانواده تویسرکانی به دستگیری متهمان انجامید. طبق یافته های پلیس، عاملان جنایت دو کارگر افغانستانی هستند که در مزرعه این خانواده کار می کردند.

ماجرا از روز سه شنبه ۲۵ آذر ماه به دنبال مفقود شدن ۵ عضو خانواده‌ ای در روستای مرادآباد تویسرکان در استان همدان آغاز شد. ابتدا اجساد پدر و دختر خانواده در نزدیکی گاوداری آن ها کشف شد. جستجوهای شبانه‌روزی برای یافتن ۳ عضو دیگر خانواده آغاز شد تا اینکه اجساد آن ها هم در چاهی ۷۰ متری در نزدیکی گاوداری کشف شد.

معلوم نبود چه‌ کسی و با چه انگیزه‌ ای دست به این جنایت هولناک زده بود. با این حال بررسی‌ های پلیس حاکی از این بود که ۲ کارگر افغان برای این خانواده در زمین کشاورزی‌ شان کار می‌کردند که بعد از این جنایت ناپدید شده‌ اند. به همین دلیل نام آن ها به‌عنوان مظنونان اصلی جنایت مطرح شد و تحت تعقیب قرار گرفتند تا اینکه سرانجام در حوالی تهران دستگیر شدند.

روز گذشته دادستان تویسرکان از دستگیری متهمان خبر داد و اعلام کرد مشخص شده دو تبعه افغانستانی مرتکب قتل اعضای این خانواده شده‌ اند که یکی از متهمان در تهران و دیگری در حوالی اسلامشهر دستگیر شده است.

جنایت به روایت پسرعموی مقتولان

پس از دستگیری عاملان جنایت، محمد ظاهری، پسرعموی مقتولین جزئیات بیشتری از این حادثه را بازگو کرد. وی دراینباره گفت: «علیرضا پسرعمویم حدود ۶۰ سال داشت و معلم بازنشسته بود. او صاحب ملک بزرگی بود و در آن گاوداری و زمین کشاورزی داشت. او با همسرش، تک دخترش و ۲ پسرش زندگی می‌ کرد. آن ها از حدود ۲‌ ماه قبل دو کارگر افغان استخدام کرده بودند که همان جا در اتاق کنار خانه‌ شان با آن ها زندگی می‌ کردند. کارگران مجرد بودند و سن و سال کمی داشتند. یکی حدود ۱۸ ساله و دیگری حدود ۲۳ ساله.»

او که از همان روزی که خبر ناپدید شدن اعضای خانواده پسرعمویش را شنیده و به محل حادثه رفته بود در ادامه می‌گوید: «این حادثه ظاهراً بین ساعت یک تا چهار عصر اتفاق افتاده بود. آن روز پسرعمویم و خانواده‌ اش صبح تا ظهر را در بازار بودند. بعد ‌از برگشت، حوالی ظهر پسرعمویم و دخترش که دکترا داشت، سر زمین مشغول کاشتن سیر بودند. ظاهراً قاتلان هنگامی که پسرعمویم خم شده بود و روی زمین کار می‌ کرد، با بیل از پشت به سرش زده بودند. همان موقع دخترش که آنجا بود، این صحنه را دید و قصد فرار داشت که قاتلان تعقیبش کردند و او را هم با ضربه به سرش کشتند. آن ها دختر جوان را در کنار جوی آبی دفن کردند و تعدادی چوب روی جسد گذاشتند.»

پسرعموی پدر خانواده درباره چگونگی قتل ۳ عضو دیگر خانواده می‌ گوید: «آنطور که شواهد نشان می‌ دهد، همسر پسرعمویم و دو پسرش در خانه در حال استراحت بودند. همسر پسرعمویم زن سالخورده‌ ای بود و به‌ احتمال زیاد اول او به قتل رسیده و سپس پسر ۱۵ ساله‌ شان و در نهایت پسر بزرگ تر. احتمالاً پسر بزرگ‌ تر زیر کرسی خواب بوده که توانستند او را به قتل برسانند. چون او جثه بزرگی داشت و دو کارگر افغان که ریزنقش بودند رودررو نمی‌ توانستند حریف او شوند. حتی آثار خونی که روی دیوار داخلی خانه است نشان می‌ دهد که او را با ضربه چاقو به قتل رسانده‌ اند.»

پسرعموی مقتولان در ادامه درباره ی کشف اجساد می‌ گوید: «پیکرهای پسرعمویم و دخترش همان روز پیدا شد اما پیکرهای ۳ نفر دیگر در چاهی عمیق انداخته شده بود. چاهی به عمق ۷۰ متر که ۴۵ متر بالای آن خشک و به عمق ۲۵ متر هم داخلش آب است. در نزدیکی چاه رد خونی که نشان دهد اجساد داخل آن افتاده به چشم نمی‌ خورد اما چند نفر از افراد محلی وقتی چاه را دیدند گفتند اجساد در چاه است. قاتلان برای اینکه راز جنایت‌ شان مخفی بماند، حتی روی اجساد ۸ کیسه گچ هم ریخته بودند. اما سرانجام با کمک چند مغنی و غواص اجساد بیرون کشیده‌ شد.»

وی درباره انگیزه قاتلان از این کشتار خانوادگی می‌ گوید: «پسرعمویم وضعیت مالی خوبی داشت. اما در عین حال دست و دل باز بود و به همه کمک می‌ کرد. آنطور که من می‌ دانم پسرعمویم چند روز قبل یک خودروی تیبا را فروخته بود و مقداری پول در خانه داشت. با اینکه از خانه وسیله خاصی سرقت نشده است اما بررسی‌ ها نشان می‌ دهد که قاتلان پول فروش خودرو را همراه با ۸ کیلو زعفران سرقت کرده‌ اند.»

او درباره چگونگی ردیابی و دستگیری قاتلان می‌ گوید: «آن ها بعد از قتل سوار یک پراید خودشان را به میدان فرشید تویسرکان رسانده بودند. چند نفر آن ها را دیده بودند و راننده پرایدی که آن ها را سوار کرده بود هم شناسایی شد و گفت آن ها را از جاده سوار کرده و به میدان فرشید برده است. بعد از آن هم ردیابی‌ های پلیس نشان داد که آن ها به تهران فرار کرده‌ اند که خوشبختانه آنجا دستگیر شدند.»

بیشتر بخوانید:

قتل عام هولناک خانواده تویسرکانی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • Aasaal آذر ۳۰, ۱۳۹۹

  جنایتکارا رو به سزای اعمالشون برسونید

 • حمید آذر ۳۰, ۱۳۹۹

  این مهاجران غیر قانونی باید چند تا ایرانی دیگه رو بکشند تا ما از خواب غفلت بیدار بشیم ؟؟؟؟؟ پنج میلیون مهاجر غیر قانونی افغان بیشتر از جمعیت چند استان دارند تو ایران زندگی می کنند که پنج تا پنج تا هم بچه دار میشن .

  • حسین آذر ۳۰, ۱۳۹۹

   ایرانی های مهاجر مقیم آمریکا و کانادا و … هم همین جور هستند ! یک سری بچه باز فاسد جنایتکار
   کی آمریکا و کانادا از خواب غفلت بیدار میشن ؟؟؟

   • خیس دی ۱, ۱۳۹۹

    انقدر نفهمی که فرق مهاجرت قانونی و غیرقانونی رو نمیدونی

    • قاسم خرداد ۲۲, ۱۴۰۰

     داداش گلم بخدا ربطی به غیر قانون وقانونی نداره ربطی به زات درون داره

  • قاسم خرداد ۲۲, ۱۴۰۰

   داداش این چه حرفیه خدالعنت کند کسی که ازدرون حرامزاده تست وگرنه من خودم بیست سال است ایران استم بدون مدارک استم ولی ضررم به مورچه نرسیده چه برسه که به یک هم زبان وهم میهنان مان برادر من متأسفم آبروی افغانستان را همین حرام آنها برده ایناباید هزار بار اعدام شود وهزار تیکه شود