آشنایی با آزمایشگاه های مرجع استانداردهای لوازم خانگی در جهان

آشنایی با آزمایشگاه های مرجع استانداردهای لوازم خانگی در جهان

لوازم خانگی این روزها به عنوان ضرورت یک زندگی شناخته می‌شوند و در تمامی خانه‌ها حضور دارند. ما تقریبا به صورت روزانه با کمک لوازم خانگی قادر هستیم که از خاصیت‌های خشکشویی، لباسشویی، ظرفشویی و … این محصولات برای زندگی خود استفاده کنیم، اما آیا می‌دانستید که قبل از عرضه این محصولات به بازار لازم است که آن‌ها از نظر امنیت، کیفیت، بهداشت و بهره وری در آزمایشگاه‌های مرجعی تست شوند؟

انجام تست‌های استاندارد بر روی محصولات لوازم خانگی کمک می‌کند تا صرفه جویی در منابع به صورتی ارزشمند صورت بگیرد. همچنین باعث می‌شود که در صورت استفاده از این محصولات ما انسان‌ها آسیب کمتری به محیط زیست وارد کنیم. سازمان‌های جهانی مرتبط با این نوع استانداردها به تازگی سخت‌گیری‌های زیادی برای این محصولات در نظر گرفته‌اند تا نه تنها کیفیت آن‌ها افزایش پیدا کند، بلکه ما در جامعه خود بتوانیم از امنیت بیشتری برخوردار باشیم.

در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم با بررسی فعالیت‌هایی که در آزمایشگاه‌های مراجع استانداردهای لوازم خانگی در جهان انجام می‌شود به شما کمک کنیم تا اطلاعات بیشتری قبل از خرید این نوع محصولات داشته باشید!

در آزمایشگاه‌های لوازم خانگی جهان چه تست‌هایی انجام می‌شود؟

ایمنی و کیفیت در تولید محصولات لوازم خانگی حرف اول را می‌زنند. به عنوان مثال اسنوا به عنوان پرچم‌دار لوازم خانگی در ایران که قادر به بومی سازی لوازم خانگی شده ‌است در این زمینه با کمک آزمایشگاه‌های خود تمامی تست‌هایی که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم، انجام می‌دهد. البته مدنظر داشته باشید که انجام این آزمایشات تنها در اسنوا اتفاق نمی‌افتد، بلکه برندهای بزرگ دیگری نظیر سامسونگ، ال جی  و … هم در این زمینه دارای آزمایشگاه‌های این چنینی برای تست محصولات خود هستند.

در ادامه مهم‌ترین آزمایش‌هایی که برای تست امنیت، کیفیت و بهداشت محصولات انجام می‌شود را با شما در میان می‌گذاریم:

آزمایشات مرتبط با ورود یک محصول به بازار

قبل از ورود هر محصول به بازار لازم است که از نظر و جنبه‌های مختلف کاملا قابل بررسی باشد. کارخانه‌های بزرگ با کمک تیم‌های تحقیقاتی خود، مجوزهای لازم برای ورود محصولاتشان به بازار را بررسی می‌کنند و آن‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اخذ می‌کنند!  به دست آوردن این مجوزها کمک می‌کند یک محصول لوازم خانگی از دید کاربران قابل اعتمادتر باشد.

آزمایشات مرتبط با تاییده‌های لازم میکروبیولوژیک

از انواع دیگر آزمایش‌هایی که باید در کارخانه‌ها و آزمایشگاه‌های مرجع استاندارد لوازم خانگی قبل از تولید انبوه یک محصول و ورود آن به بازار انجام شود، آزمایشات میکروبیولوژیک است  که در آن‌ها توصیه می‌شود، یک محصول از نظر فنی و ساختاری کاملا بررسی شود. این موضوع برای بهبود بهداشت و کیفیت زندگی کاملا ضروری است.

بررسی میزان مصرف انرژی و طراحی زیست محیطی محصولات

از جمله دیگر ویژگی‌های بسیار مهم و حیاتی برای هر محصول که احتمالا شما هم با آن برخورد داشته‌اید، کلاس مصرف انرژی یک محصول لوازم خانگی است. یک محصول ایده آل باید به خوبی از لحاظ مصرف انرژی بررسی شود. این کار در کاهش و صرفه جویی در مصرف انرژی و کمک به سلامت محیط زیست، بسیار مهم و حیاتی است.

به عنوان مثال شما می‌توانید به پیشرفتگی اسنوا در این حوزه توجه داشته باشید. کارخانه اسنوا با بررسی عمق تولید محصولات خود توانسته ‌است، لوازم خانگی مختلفی با این نوع استاندارد تولید کند. در واقع هدف اصلی گروه کارخانجات اسنوا، تولید محصولاتی است که در آن‌ها مصرف آب و انرژی در حد نرمال خود باشد.

به عنوان یک افتخار و توان ملی می‌توانیم بگوییم که اسنوا با دریافت استانداردهایی نظیر محصولات سبز در این زمینه توانسته اعتماد بازار جهانی را به خود جلب کند و محصولات خود را به دیگر کشورهای جهان صادر کند. آیا شما برند ایرانی دیگری می‌شناسید که با آزمایشگاه‌های پیشرفته خود در حوزه استاندارد، قادر به تولید محصولات این چنینی باشد؟

آزمایشات EMC و کنترل میدان مغناطیسی موجود در یک محصول

آزمایشات مرتبط با میدان مغناطیسی کمک می‌کند که یک محصول از نظر امنیتی و کیفیتی کاملا بررسی شود و قبل از ورود به بازار و استفاده توسط مصرف کنندگان از نظر شیوه‌های مختلف کاملا بررسی شود. در این زمینه تمامی کارخانه‌های بزرگ لوازم خانگی دنیا که دارای آزمایشگاه‌های مرجع این حوزه هستند، آزمایشات EMC را با دقت بالایی به انجام می‌رسانند.

چرا فعالیت‌های آزمایشگاه‌های مرجع لوازم خانگی مهم است؟

باتوجه به افزایش توقعات مشتریان از محصولات لوازم خانگی و سخت‌گیری‌های سازمان‌های معتبر در دادن گواهی نامه به کارخانه‌های تولید لوازم الکتریکی، وجود چنین آزمایشگاه‌هایی برای بهبود همیشگی کیفیت محصولات امری کاملا ضروری و حیاتی است که باید به آن توجه کرد.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا برندها و کارخانه‌های دیگری به غیر از اسنوا در ایران وجود دارند که سعی داشته باشند، محصولات مرتبط با تکنولوژی خوبی تولید کنند؟

منبع: tuv
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود