جویدن ناخن و رازهایی که این عادت درباره شما برملا می کند

جویدن ناخن و رازهایی که این عادت درباره شما برملا می کند

عادت جویدن ناخن معمولاً از کودکی آغاز می شود. بسیاری از افرادی که در کودکی این عادت را دارند، با بالا رفتن سن در نهایت آن را کنار می گذارند، اما برای برخی این کار تبدیل به عادتی مادام العمر می شوند که ترک آن می تواند بسیار سخت باشد. بیشتر ما جویدن ناخن را عادت بدی می دانیم که باید ترک شود. اما تحقیقات نشان داده این رفتار تکراری می تواند حقایق جالبی را درباره ی شما برملا کند. در حقیقت این عادت تنها نشان دهنده ی اضطراب شما نیست.

در ادامه می خواهیم ببینیم چه دلایلی در پس این عادت وجود دارد.

۱- ممکن است شخص کمالگرایی باشید

تحقیقات نشان داده، اغلب کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند افرادی هستند که موفقیت های آن ها بالاتر از حد استاندارد است. محققان به مطالعه بر روی گروهی از افراد پرداختند که نیمی از آن ها عادت به جویدن ناخن های خود داشتند و نیم دیگرشان نه. این تحقیق نشان داد آن هایی که ناخن می جویدند از تیپ شخصیتی A بودند که از خود بیش از حد کار می کشیدند.

۲- باهوش تر از آنی هستید که تصور می کنید

کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند اغلب افراد هدف گرایی هستند که کارهای خود را با سرعت معمول انجام نمی دهند. بسیاری از افراد زمانی که تمام تمرکز خود را معطوف به حل یک مشکل کرده اند میل به جویدن ناخن پیدا می کنند.

۳- شاید حوصله تان سر رفته

خستگی و استیصال را شاید بتوان از عوامل مهم جویدن ناخن عنوان کرد. این کار وقتی عادت تان شود، ممکن است تبدیل به چیزی شود که در مواقعی که خسته یا منتظر هستید با آن خود را مشغول نگه دارید.

۴- ممکن است از خودتان راضی نباشید

جویدن ناخن می تواند یک عادت عصبی باشد که موقتاً حال بهتری به شما می دهد. کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند اغلب افرادی هستند که موفقیت های آن ها بالاتر از حد استاندارد است، کسانی که توقع بالایی از خود دارند. این افراد وقتی نمی توانند به هدف خود برسند، اغلب احساس ناامیدی می کنند و از خود خجالت می کشند.

۵- ممکن است مربوط به یک مشکل روانی داشته باشد

جویدن ناخن ممکن است با اختلال وسواس فکری – عملی مرتبط باشد – زمانی که فرد این تمایل را پیدا می کند که کاری را دوباره و چند باره انجام دهد، مثل جویدن ناخن. با این حال، همه ی افرادی که چنین مشکلی دارند ناخن های خود را نمی جوند و این مشکل اغلب یک عادت بسیار قدیمی است که غلبه بر آن دشوار است.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود