استانداردهای لوازم خانگی چگونه تشخیص داده می شوند؟

استانداردهای لوازم خانگی چگونه تشخیص داده می شوند؟

در تمامی خانه‌های شهری، شاهد حضور لوازم خانگی هستیم، اما آیا در مورد استانداردهای این محصولات تکنولوژی اطلاعی داریم؟ برای داشتن یک زندگی ایمن و بدون خطر شما باید وسایل و لوازم برقی را خریداری کنید که دارای استانداردهای لازم در زمینه خود باشند. استانداردهای کیفیت و امنیت لوازم خانگی باید جزو مهم‌ترین معیارهای شما برای خرید یک محصول ایرانی یا خارجی باشد.

به همین دلیل در اکثر کارخانه‌های بزرگ دنیا که این روزها نام برند آن‌ها را زیاد می‌شنوید، شاهد وجود آزمایشگاه‌های درون سازمانی هستید که در آن‌ها محصولات پس از تولید از شیوه‌های مختلف تست می‌شوند. طبق استانداردهایی که توسط سازمان‌های جهانی در این حوزه وضع شده‌است، استانداردهای لوازم خانگی جزو سخت گیرانه‌ترین استانداردها هستند که باید به آن‌ها و سلامت کاریشان توجه کافی کرد.

به عنوان مثال اسنوا به عنوان یک صنعت پیشران در این حوزه که توانسته بومی سازی لوازم خانگی را انجام دهد و توان ملی ایرانیان را به جهانیان نشان دهد توانسته با استفاده از متخصصین این حوزه محصولاتی تولید کند که از نظر کیفیت و امنیت در بالاترین سطح‌های جهانی باشند، اما استانداردهای این حوزه چه هستند؟ در ادامه این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت!

در تمامی خانه‌های شهری، شاهد حضور لوازم خانگی هستیم، اما آیا در مورد استانداردهای این محصولات تکنولوژی اطلاعی داریم؟

استانداردهای مهم در حوزه لوازم خانگی که باید به آن‌ها توجه داشت!

سازمان‌های جهانی با توجه به سخت‌گیری که به امنیت، کیفیت و بهداشت لوازم خانگی دارند، دستورالعمل‌هایی در این حوزه وضع کرده‌اند که باید تمامی کارخانه‌ها در عمق تولید خود از آن‌ها استفاده کنند. برخی از مهم‌ترین این استانداردها عبارت اند از:

استانداردهای ایمنی برق

باتوجه به دستورالعمل‌هایی مبنی بر کارکرد دستگاه‌های برقی در ولتاژ پایین و استفاده از استانداردهای بین االمللی اروپا و دیگرکشورهای جهان لازم است که حتما ایمنی برق را به خوبی در نظر داشته باشیم تا یک محصول بتواند در کشورهای مختلف جهان قابل استفاده باشد.

استانداردهای مرتبط با میدان‌های الکترومغناطیسی و سازگاری

آزمایشات EMC یا همان آزمایشات سازگاری الکترومغناطیسی کمک می‌کنند تا استانداردهای اروپا و بین المللی در این حوزه تست شوند. اسنوا به عنوان پرچم دار لوازم خانگی در ایران و خاورمیانه توانسته‌است با آزمایشگاه‌های پیشرفته خود، محصولات خود را به خوبی از تست این نوع آزمایشات عبور دهد.

در تمامی خانه‌های شهری، شاهد حضور لوازم خانگی هستیم، اما آیا در مورد استانداردهای این محصولات تکنولوژی اطلاعی داریم؟

استانداردهای مرتبط با ایمنی شیمیایی

باتوجه به کدهای غذایی، تحلیل‌های شیمیایی، کالاها و خوراکی‌ها لازم است که محصولات مرتبط با این نوع مواد حتما استانداردهای مرتبط با ایمنی شیمیایی را داشته باشند. در این زمینه یکی از معتبرترین استانداردهایی که یک کارخانه یا تولید کننده لوازم خانگی می‌تواند دریافت کند، LFGB است که کمک می‌کند طیف گسترده‌ای از محصولات با بهداشت کامل وارد خانه‌های مختلف شوند.

خوشبختانه پیشرفتگی اسنوا در این زمینه به قدری بوده‌است که شاهد کارکرد بالای محصولات آن در این حوزه هستیم. آیا شما برندهای دیگری را می‌شناسید که این استاندارد و یا دیگر استانداردهای مرتبط با امنیت شیمایی محصولات خود را دریافت کرده باشد؟

استانداردهای مرتبط باکیفیت

از جمله استانداردهای ضروری و لازم دیگری که در حوزه لوازم خانگی باید دریافت شوند، استانداردهای مرتبط باکیفیت هستند. استانداردهایی که سهولت امنیت، کیفیت، ارگونومی و … را دارا  باشند. تمامی کارخانه جات و تولید کننده‌های بزرگ دنیا قبل از تولید انبوه از یک محصول لوازم خانگی خود به دقت در این حوزه آزمایشات لازم را انجام می‌دهند.

به عنوان مثال برای تولید یک ماشین ظرفشویی لازم است که استانداردهایی مثل کم صدا بودن، قابلیت درک محصول و … حتما بررسی شود. این موضوع می‌تواند برای لوازم خانگی دیگری مثال یخچال و فریزر، اجاق گاز، تلویزیون و … هم بررسی شود.

در تمامی خانه‌های شهری، شاهد حضور لوازم خانگی هستیم، اما آیا در مورد استانداردهای این محصولات تکنولوژی اطلاعی داریم؟

استانداردهای مرتبط باکیفیت و کلاس بهره وری محصولات لوازم خانگی

این روزها بحران انرژی باعث شده‌است که استانداردهای سخت گیرانه ای برای محصولات لوازم خانگی در این حوزه بررسی شود. به عنوان مثال محصولات باکلاس جهانی که در بازارهای کشورهای مختلف توسط مخاطبان خریداری می‌شوند، حتما دارای کلاس بهره وری انرژی و طراحی متناسب با محیط زیست هستند.

در واقع لازم است که در تولید لوازم خانگی مسئله میزان مصرف آب و انرژی الکتریکی به خوبی برای محصولاتی مثل هود آشپزخانه، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، خشک کن و … بررسی شود تا هم بتواند در هزینه‌های مصرف کننده صرفه جویی کند و هم در این زمینه راهگشا باشد. در این زمینه معتبرترین استانداری که می‌تواند توسط یک گروه صنعتی دریافت شود، Green Product  است.

چرا باید به استانداردها توجه داشته باشیم؟

استانداردها سطح کیفیت زندگی ما را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید با خرید محصولات باکیفیت که دارای استانداردهای لازم هستند نه تنها سطح کیفیت زندگی خود را بالا ببرید، بلکه می‌توانید در هزینه‌های خود هم صرفه جویی کنید. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا شما هم برای خرید محصولات لوازم خانگی به سطح کیفیت آن‌ها توجه می‌کنید؟ نظرات خود را با ما و دیگران در بخش مربوطه به اشتراک بگذارید.

منبع: tuv
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود