فائزه هاشمی : دوست داشتم ترامپ رییس جمهور شود، دموکرات ها شل و ول هستند + ویدیو

فائزه هاشمی : دوست داشتم ترامپ رییس جمهور شود، دموکرات ها شل و ول هستند + ویدیو

فائزه هاشمی فعال سیاسی و دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی از آن چهره هایی است که همواره اظهارنظرهای جنجالی و متفاوتی داشته است. در تازه ترین صحبت ها، هاشمی در یک مصاحبه به مناسبلت سالگرد درگذشت پدرش، بار دیگر جنجالی شده و می گوید دوست داشته دونالد ترامپ به ریاست جمهوری ایالات متحده برسند زیرا می توانسته فشار بیشتری به حکومت ایران وارد کرده و سبب تغییراتی به نفع مردم شود. او همچنین مدعی شده که دموکرات ها سیاست های «شل و ول»ی نسبت به ایران دارند. در ادامه بخش هایی از صحبت های فائزه هاشمی مربوط به دیدگاه هایش در مورد تاثیر سیاست های دونالد ترامپ بر ایران در این مصاحبه را آورده ایم.

فائزه هاشمی در مصاحبه ای گفته که دوست داشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا شود زیرا فشارهای او به نفع مردم ایران است و باعث تغییر می شود.

وی در پاسخ به سوال مجری در مورد تحلیلش از حمله طرفداران دونالد ترامپ به کنگره چنین می گوید: «برای من این جالب است که تلویزیون‌های خودمان را هم گوش می‌دهم می‌گویند دموکراسی در آمریکا مُرد و همه‌ی مشکلات آمریکا رو شد و دارد متلاشی می‌شود و از این حرفها. ولی نکته‌ی جالبش این است که این اتفاق افتاد همه هم دارند خودشان اظهارنظر می‌کنند و حتی جمهوری‌خواه‌ها علیه این اتفاق موضع گرفتند و محکوم کردند، دموکرات‌ها هم که جای خود دارد. ولی همه راحت حرف می‌زنند. مطمئنا اگر این اتفاق در کشور ما بود هر حرفی که می‌خواستی بزنی اقدام علیه امنیت ملی، سیاه‌نمایی، تبلیغ علیه نظام و… تمام این اتهاماتی که ما ده‌ها بار برایش به دادگاه رفتیم و احتمالا شما هم رفتید و بقیه‌ی خبرنگارانتان رفتند».

فائزه هاشمی در ادامه می گوید: «اجازه نمی‌دادند کسی حرف بزند و بتواند واقعه را تحلیل کند، چون همه چیز باید عالی باشد. اتفاقا نشان می‌دهد که دموکراسی چقدر در آمریکا قوی است که خودشان دارند این حادثه را محکوم می‌کنند و تمام رسانه‌های دنیا دارند انعکاس می‌دهند و خودشان بیشتر از همه. با کسی هم برخورد نمی‌شود که چرا این حرفها را می‌زنی. این نشان‌دهنده‌ی دموکراسی است وگرنه اتفاق همه جا می‌تواند بیفتد. بالاخره آقای ترامپ هم شبیه آقای احمدی‌نژاد ما است، هیچ حادثه‌ای بعید نیست اتفاق بیفتد در همین چند روز باقیمانده. دموکراسی یعنی اینکه چگونه آن حادثه مدیریت شود و به مردم برای آزادی بیان فشار نیاورند و همه بتوانند به راحتی حرف‌هایشان را بزنند. ضمن اینکه کنترل و جمع می‌کنند آزادی هم آسیب نمی‌بیند، این می‌شود دموکراسی. وگرنه اتفاق یک چیز طبیعی است. من یک جایی قبلا هم گفته بودم که برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم».

فائزه هاشمی در مصاحبه ای گفته که دوست داشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا شود زیرا فشارهای او به نفع مردم ایران است و باعث تغییر می شود.

در پاسخ به سوال مجری مبنی  که چرا فکر می کند اگر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیروز می شد به نفع ایران بود، فائزه هاشمی چنین می گوید: «به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد. مردم هر چه تلاش می‌کنند اصلاحات انجام بگیرد «مرغ یک پا دارد» و هیچ خبری نمی‌شود و برعکس مردم سرکوب می‌شوند، شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم. این تغییر سیاست‌ها حتما به نفع مردم می‌توانست اتفاق بیفتد. دموکرات‌های کمی شُل و وِل هستند. یعنی با آمدن دموکرات‌ها این موضع خطای ما بیشتر تقویت می‌شود، امیدوارم نشود ولی چنین چشم‌اندازی دارد».

دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد تحریم های ایالات متحده و دیدگاه مردم نسبت به آن نیز می گوید: «همه‌ی وضعیت بد اقتصادی را هم نباید به پای تحریم‌ها بگذاریم. ضمن اینکه این همه اعتراضی که در خیابان‌ها آمدند کسی گفت «مرگ بر آمریکا»؟! نگفتند، چون به هر حال این رابطه نداشتن با آمریکا و سیاست‌های غلط ما در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای که همه‌اش فاجعه شده نباید همه‌اش را از آن طرف ببینیم. ما هستیم که این بلاها را سر خودمان می‌آوریم. دولت بعدی آمریکا هم همین است. حالا ممکن است تحریم‌ها لَق‌تر شود اما سیاست ما که عوض نمی‌شود. سیاست‌های ما خطاست که منافعش به کشور ما نمی‌رسد. جایی بیشتر خودش را نشان می‌دهد و جایی کمتر. ما همه‌اش در حال بحران‌سازی هستیم و آن سیاست واقعی را که باید داشته باشیم، چه در داخل و چه در خارج نداریم و درست عمل نکردیم».

هاشمی در پایان این بخش از مصاحبه تصریح می کند: «ترامپ این کارها را می‌کند اما اگر او هم نباشد این سیاست‌های ما ادامه دارد. چیزی خیلی به مردم نمی‌رسد. با همه‌ی آنها که مشکل داشتند که گفت‌وگو می‌کردیم کسی فحش به آمریکا نمی‌داد که چرا تحریم گذاشته و ما دچار این مشکلات شدیم. این نشان‌دهنده‌ی این است که یک چیز قوی‌تری وجود دارد که مردم دلشان می‌خواهد آن مشکل حل شود».

با انتشار این صحبت ها، برنا در خبری مدعی شد که دیگر اعضای خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی با دیدگاه های فائزه هاشمی در این مصاحبه مخالف بوده و آن را در تضاد با دیدگاه های آیت الله هاشمی رفسنجانی دانسته و مراتب عصبانت و اعتراض خود به این صحبت ها را به اطلاع فائزه هاشمی رسانده اند.

بیشتر بخوانید: پیام ویدیویی جنجالی نماینده رشت برای ترامپ و تهدید او به انتقام سخت + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود